Собствен внос на автомобил от Европа

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 297
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот tonkogtd » Вто 21 май 2024 21:40


Нямам идея до какви пари се търси покупката.Но от Германия предната година дакарахме автомобил,на платформа,1000 евро.Та така.Оттам директно в КАТ.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8441
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот samo_pechka » Сря 22 май 2024 8:41


С няколко думи: ако се купува кола с проблем ( липса на ТЮВ и оправянето на място ще е пари , или има ПТП , или друг проблем ) тогава на платформа. Тогава е оправдано. И най-добре да се поразтърсиш из групите . Има много такива предлагащи такава услуга, официално се занимават с това и т.н. Ще дойдат на място , ще я натоварят и много вероятно да пристигнат дори преди теб в Бг на адрес .
Ама здрава кола ( читава документално и технически ) да я качиш на платформа ... де да знам, за мен е глупаво. Освен в случаите за ретро и т.н. стойностни исторически коли. Тогава с две ръце-да.


rld
Мнения: 569
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот rld » Чет 23 май 2024 12:46


аз съм гледал в мобиле де мазда 3 първо поколение, бензин с автопилот, защото тук нямаше. Но читавите са над 3 бона в евро и пак няма. Според е мен е безсмислено


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот maniac_55 » Чет 23 май 2024 12:56


Ами какво да кажа, освен да благодаря за мненията и напътствията. Наистина добра идея с моята кола дотам, а на връщане с двете обратно. Иначе имам опит в шофирането, а пък дългите разстояния по магистрали са ми любими. С наличния темпомат ще има по-малко умора. А това за завдижването , точно моята, която не е quattro върви малко повече и ще има по-добра теглителна способност. Няма как да тръгна по западна Европа без един обстоен преглед под капака, смяна и на съединител дори, предвид че не му знам километрите. Аз спазвам законите и не бих си помисли да тегля над допустимото тегло. Те това чакат кожодерите по пътя, да спрат и да глобят някой, който е над нещо допустимо, ясно ми е .. Аа иначе варианта за ударена кола е изключен напълно, те ударените внесени си ги имаме на всеки ъгъл тук. Та така, благодаря пак и смятам темата за приключена.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8441
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот samo_pechka » Чет 23 май 2024 16:40


maniac_55 написа: А това за завдижването , точно моята, която не е quattro върви малко повече и ще има по-добра теглителна способност.

Само хора които са нямали куатро, могат да коментират така .
На куатро усещането е точно , че трудно превърта гуми . Като се замислиш, ще разбереш причината :) И отделно са с една идея с по-бавни предавки. Т.е. топспийда страда спрямо кола на предно, но способността да тегли е малко по-добра ( по-леко "дърпа" ) спрямо същата , със същите параметри ( мотор, модел ) но на предно само. Отделно няма чалъм да върти гуми и да не се движи . Няма такъв вариант :) . Не говорим разбира се сега за екстремни ситуации с много сняг и други подобни.Куатрото с торсен дифф си е куатро един път.
П.п. един път вземеш ли такава ( куатро с торсен дифф) , вероятността от него ден нататък да се върнеш на единично предаване ( следваща кола ) е малка. Който си е взел , голям процент след това не се връща на единично предаване.


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот maniac_55 » Чет 23 май 2024 16:54


Съгласен съм напълно, при 4х4 всичко е много по-устойчиво, вкл. и тегленето. Изказах се неподготвен. Това че без него набираме малко по-бързо, не изключва другото. И да, не съм карал досега лична кола 4х4, а пък куатрото всички ми го хвалят. Някой ден ако следващото возило пак реша да е Ауди, може би ще е куатро с автоматик, стига и да мога да си го позволя де, много повече кинти както покупна цена, така и поддръжка после.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот hvp800 » Чет 23 май 2024 18:54


Нещо , което хората пропуснаха ( ако все пак решиш да дърпаш платформа) . На връщане НЕ минавай през Сърбия , че ще ти се стъжни ! Караш през Румъния , а това са още 5-6 часа допълнителен път.
За винетките и плащачките ( кола+ремарке ) всичко х2 , а трябва да добавиш и няколко нощувки ….


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот maniac_55 » Чет 23 май 2024 18:58


Добре, ще имам предвид, но те колегите ме отказаха като цяло да дърпам. Излиза че нямам подходящ автомобил за целта. Ще бъде на собствен ход ако тръгна.

През Румъния от кой КПП, Видин - Калафат? То и от София до Видин е едно яко пътуване в момента, май ще трябва да добавя още 3-4 часа спрямо това през Сърбия, ако тръгна към Европата. :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 23 май 2024 19:19


Ако си без платформа си карай през Сърбия, магистрала от влизането до излизането, вярно 22-3 евро в посока, но магистрала. В Румъния от Дунав мост 2 до Тимишоара национална мрежа с дълги села едно след друго, натоварен път, хем по дълго, хем по бавно, но пък само 4-5 евро.


gadnyara
Мнения: 273
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот gadnyara » Чет 23 май 2024 21:47


Сърбите добавиха наскоро някаква безплатна декларация за коли с временни номера. Която услужливи фирми попълват на самата граница срещу някаква сума. Проверете колко би струвало, аз съм чувал легендарни суми от по €200-250.

Аз лично избягвам да минавам оттам още преди тази такса, виждал съм детайлна проверка насред плаца, предпочитам +1 ден и вкусна румънска кухня пред сръбските унижения.

Румъния добавя 5-6 часа път.
Разходите за 2 коли са 1:1 - около 100лв.
В Румъния за нощувка+винетки+такси мост,
в Сърбия тол-такса за две коли.
Въпросната декларация за цолови номера на Суботица не съм включил, може да е наистина драстична сума.

Да допълня. Често се случва да пренасям някакви стоки на приятели, спомням си, че носих матраци от Италия, или разни перални, сушилни, косачки... може и Вие да си натоварите нещо в двете коли. Тогава напълно забравете за Сърбия, ще ви рекетират. Само комплект гуми вървят лесно покрай "новия" автомобил.


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот maniac_55 » Пет 24 май 2024 8:40


Е какво излиза, че сърбите ни бойкотират яко, минавайки транзит през тяхните магистрали, въпреки че си плащаме затова? Явно всичко това защото не са в ЕС и не само заради това.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот hvp800 » Пет 24 май 2024 13:29


К.Одаджийски написа:Ако си без платформа си карай през Сърбия,

Ще го кажа така - не бих минал с кола с транзитни номера през Сърбия . Особено ако това ми е първата кола , която вкарвам !
Минаването през Румъния не е особено приятно , но пък може да спести много главоболия . Абе и двете държави свързващи ни с “онази Европа” не са особено развити , едните са като нас , а другите са поне десетилетие зад нас :mhihi


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4300
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот tdi fen » Пет 24 май 2024 14:06


За Сърбия ще трябва лев да има да бутне


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот joro_kem » Съб 25 май 2024 7:06


hvp800 написа:... Абе и двете държави свързващи ни с “онази Европа” не са особено развити , едните са като нас , а другите са поне десетилетие зад нас :mhihi

И кои са зад нас, според теб? Имат си закони и налагат спазването им - точно като в "онази Европа".


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собствен внос на автомобил от Европа

Мнениеот maniac_55 » Съб 25 май 2024 8:47


Последното ми минаване през Калотина и Сърбия бе през 2001г., много преди да сме в ЕС , тогава правеха мизерии при преминаването, макар и с автобус, нямаха и магистрали дори. Сега какво излиза, същото, особено като си с личен автомобил. По тази логика, през Румъния и Видин ли масово влизат автовозите с колите на старо в БГ?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], milenski_77 и 44 госта