Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот nii » Сря 05 фев 2014 17:31


Технологиите с напреднали достатъчно за да позволят перфектен заряден процес в много малко устройство на много ниска цена.
От години ползвам "умно" зарядно на мотора, закачам наесен и напролет откачам. Засега се държи перфектно.




Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот Vag_activator » Съб 08 фев 2014 21:05


Ето няколко снимки на Lidl-ското,взех от един приятел за тест.И акумолаторът на една колежка,който е хубав но от некаране на колата по месец 2 пада здраво!Предният път не беше карана 2 месеца и беше на 5,9V

Този път работата беше по добре:
DSC09882.JPG


Акумолаторът - Banner 74Ah 640A стартов ток,червената серия.Показания при закачането 8,9V в 20.00ч
DSC09885.JPG


Зареждане в режим за "зимно зареждане" (зарежда до 14,7V и после преминава в режим на дозаряд - така пише в упътването).Иначе на опция за автомобил (стандартното),зарежда до 14,4V.
DSC09887.JPG


Показания на другият ден в 12.00ч (след 16 часа заряд):
DSC09889.JPG


В 16.00ч,(след 20 часа заряд беше направил 14,4V),нямах време да чакам и за това го изключих.Предположенията ми са,че на около 22-рият час заряд щеше да е на 14,7V

Като цяло,се убедих че това е едно доста добро инпулсно зарядно на що годе добра цена.Като гледах из чужди сайтове цените бяха в евро,че имаше и доста по големи.... :th_up


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот fox_vt » Съб 08 фев 2014 21:21


Добре е че го зарежда бавно,полезно е за акуто.Аз моя го зареждам с 1А като той бързо пада надолу и така докато изключи.Вярно отнема 2-3 дни но съм си направил сметката кога няма да ми трябва колата,пък и това е само есенно пролетно освежаване.


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот Gesha_GTI » Пон 13 окт 2014 16:47


Айде от четвъртък на лидълските,този път и аз ще се обзаведа,че нямам импулсно,а за лятната кола ще ми върши супер работа поддържащата функция през месеците който не я карам
Прикачени файлове
20141013_174239.jpg


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8431
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 окт 2014 20:03


Да попитам за точно този модел. Ако по някаква причина спре тока , почва ли при идването му да зарежда пак ? Щото ако е като старото ( предното ) ...
samo_pechka написа:....Конкретно при Лид'л-ското и сие модели не ми харесва ,че при прекъсване на тока спира и заряда , остава в стенд бай. Трябва да се гледа да не е такова ,т.е. при идване на тока - да си продължава заряда .

И друго да попитам , мога ли да свържа паралелно два акумулатора на такова импулсно зарядно ? Ще пречи ли да са с различен капацитет ?


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот DundyTheCroc » Вто 14 окт 2014 7:17


Принципно не е добре да се свързват паралелно акумулатори, още повече с различни капацитети, но според мен ще ги зарежда без проблем, макар и по-бавно.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот milmar » Сря 15 окт 2014 14:19


Ако няма дефектен акумулатор, няма проблем и 20 да включиш паралелно .... трябва да са за едно и също напрежение все пак :mhihi , за каквото е и зарядното. За зарядното също не би трябвало да има проблем. Това с тока и STAND BY е неприятно.

Ей такова ми бяха донесли веднъж, да съм го направел от зарядно на обикновно захранване 12V за LED осветление. Перфектно работи като зарядно и сърце не ми даде да го разколачвам.

ПП Кутийката наподобява тези трансформаторните адаптори 12V/1A, обаче това не е с мрежов траф, а импулсно и наистина зарежда с 4-5 А.

Освен това е достатъчно просто, да няма STAND BY и други излишни шарении, както няма и проблеми свързани с подобни глупости :biggrin .

Гледането непрекъснато на напрежението на заряд, до което е достигнал акумулатора е напълно излишно, освен това не носи и почти никаква информация за зарядния процес, пък и акумулатор оставен на поддържащ заряд никой няма да му гледа напрежението. Просто цифр. волтметри станаха евтини ... :biggrin .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8431
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот samo_pechka » Сря 15 окт 2014 22:35


milmar написа:Ако няма дефектен акумулатор, няма проблем и 20 да включиш паралелно .
значи няма да имам нужда да си купувам доп.зарядно , с онез двете дето си ги имам ( на предната страница снимки ) ще навържа четири акумулатора ( 2 по 2 ) на двете и ги з@ебавам до пролетта , спира /идва тока - все тая , те си продължават да зареждат ( при идването му де ) . Няма стенд бай , няма излишни "екстри" :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот vasstop » Сря 15 окт 2014 22:47


ChimeyJimmey написа:Aз напазарувах едно ей такова:

Изображение

през продрищения УКейски ебай. mhihi
Сцепи мрака!
Съживи един БАНЕР акумулатор от 2.95V и сега се държи.
ТОВА са зарядните за акумулатори.
Официален сайт:
http://ctek.com/

Аз също ползвам такова и съм изключително доволен.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8431
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот samo_pechka » Сря 15 окт 2014 23:02


На тази фирма съм гледал продукт ,беше на шанд на Хускварна . Нерде резачка , нерде ... ама имаше :biggrin не си спомням точно модела.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот milmar » Чет 16 окт 2014 10:03


Когато акумулаторът е умрял наистина, няма сила която да го възстанови, освен финансовата - за нов :biggrin .

ПП: Уредчето е хубаво, "фенско" :smile , но цената е определяща. За поддържащ заряд на акумулатори, които не се ползват дълго време, важното е напрежението - да е около 13.6-13.8V . За рутинен заряд е важно да е "умно" зарядно, което да прави заряд при напрежение до 15V или повече, но да следи температурата и други параметри, за да зарежда хем бързо, хем безопасно акумулатора.

От друга страна, не мога да се начудя какви са тези зареждания на акумулатори. Започнат ли месеците с буквичка "р" в името им, започват и темите със заряд на акумулатори. Такава процедура, откакто не карам Москвич съм правил по-малко пъти от пръстите на едната ми ръка. Ако инсталацията наавтомобила е редовна и колата се кара няколко пъти в седмицата на отсечки поне 3-4км по мой опит няма нужда от дозаряд. Ако всеки ден зимата палиш по 20 пъти, а навърташ общо 2км - тогава може би.


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот Gesha_GTI » Чет 16 окт 2014 19:50


Днеска минах до Лидл и 90лв си заминаха,не успях да се сдържа и да си купя само зарядно,нещо и чистачките и стъргалките ми се видяха добри :mhihi: Зарядното ми допада,включих го на Бмвто за тест...Чистачките и тях имах възможността да ги тествам,за сега чистят отлично и са безшумни :mrgreen


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот batVenci » Чет 16 окт 2014 21:01


За 33 лв. трудно се намира такова добро импулсно зарядно на пазара. Иначе чистачките и те са много добри, тъй като нямат разлика с Бош еко. А за 10 лв. Бош еко комплект, плюс спойлер за шофьорската чистачка, на пазара се намира също трудно...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот Bai Sando » Чет 16 окт 2014 21:10


Чистачките на размери ли са?Мога ли да си избера моя размер или са окомплектовани предварително :gruebel


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избор на зарядно за акумулатор

Мнениеот batVenci » Чет 16 окт 2014 21:26


Bai Sando написа:Чистачките на размери ли са?Мога ли да си избера моя размер или са окомплектовани предварително :gruebel


С код са. Той определя за кой модел автомобил са. В сайта има препратка за определяне на подходящия размер/код чистачки, според зададен модел автомобил. Но за моя Голф2 ми даде код 31, който съответства на две еднакви чистачки с размер 450 мм, а опитно знам че, моя размер е 400 мм. Затова взех чистачки с код 30. Така че, с тези кодове трябва да се внимава. Иначе на кутията до въпросния код пише и размера на чистачките в милиметри, което си е най-правилно за определяне на подходящите чистачки.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта