Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот 777 » Чет 26 авг 2021 11:13


mukot написа:Така че, след като не са проблем разходите няма как почти новата кола да е по-лош избор.

Как да няма - 30 хил казва, че е нагласил, а почти новата ще добави изплащане.




Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 26 авг 2021 12:01


И аз не разбрах дали 55 000 се плащат еднократно, щото после споменава и лизингова вноска.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот bbb12 » Чет 26 авг 2021 18:00


Наистина много зависи как ще ползваш колата и какво искаш да получиш от нея. Ако мислиш да я покараш 2-3 години и след това да я сменяш, може би по-старата ще ти свърши по-добра работа (не знам как точно върви обезценяването). Ако ще я караш по-дълго и повечко, взимай по-новата. Аз също обаче за автомобил на 200 хил. км. 30 хил. лева не бих дал в никакъв случай, но това си е мое мнение. Като цяло е трудно да сравниш двете опции, защото при едната имаш гаранция и то дълга. При другата - може да излезе много здрава, но може и да има доста скъпи ремонти. Ако не ти тежи на бюджета, както казваш, вземи си тая, която повече ти харесва. Предполагам това е Артеона. Имаш си дълга гаранция, а след това ще имаш и история като я продаваш след време.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот hooligan_sk » Пет 27 авг 2021 15:10


Върнатия от лизинг автомобил го подбирай внимателно и гледай да не е на повече от 120-130К. Като цяло, 2/3 от пасатите в дасвелт са пребити екземпляри. Почти новия Артеон с фабрична гаранция, също си има предимства. Общо взето тук няма грешен избор.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот beboyan » Нед 12 сеп 2021 23:27


аз взех такъв пасат, уж лизингов, уж върнат на втората година, на 36 000км. Признават му гаранцията, но едно голямо НО, всичките амортисьори бяха изпуснали. Не признаха гаранцията, била возела много комфортно казаха. А, че се въртеше задницата на всеки по остър завой няма проблеми.Смених си амортисьорите сам. Всички стъкла две по две бяха от различни години. Само предното е от вярната година. С течение на времето се оказа, че липсва щипка в предна дясна врата, липсва калобранче на преден ляв калник, при затваряне на задния капак нещо много дрънчи... тоест тези уж дреболии надали липсват от завода. По скоро смятам, че колата е на тези км, но е била доста помляна и са ползвали донор, който е бил помлян и той, но на повече км. Добре е нагласена а и основните неща са ги направили, но тези дреболии тук нещо липсващо, там нещо незакачено си говорят за интервенциите, които е претърпяла.

Ако има кола върната от лизинг на по-малко от 5тата година и е на малко км, то разумното обяснение е възкресена тотал щета.

Затова следващия път аз лично ще се пробвам в някоя голяма немска автокъща, където има истински върнати от лизинг.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1361
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот fur1ous » Пон 13 сеп 2021 8:23


Малко е Off, ама към колегата по горе, пък и другите да знаят.

Ако в България е била ударена и е участвала друга кола, всички щети се вписват и може да ги видиш в carvertical, единствено паркинг щетите ги няма там.
Иначе излиза много подробно, даже колко пари е излезнал ремонта, последно един CLS ме убеждаваха как не е удрян никога и няма пребоядисан детайл, оказа се обаче,че само левия заден панел не беше пребоядисван, щетите като обща стойност надминаваха 10 хил. лв. за 3 години.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Stivi » Пон 13 сеп 2021 16:15


beboyan написа: Всички стъкла две по две бяха от различни години. Само предното е от вярната година. С течение на времето се оказа, че липсва щипка в предна дясна врата, липсва калобранче на преден ляв калник, при затваряне на задния капак нещо много дрънчи....


И от тези неща, правиш заключение , че колата е била помляна и събрана от донор :eek


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Sarafov_03 » Пон 13 сеп 2021 16:35


От Das Welt Auto ли е купен пасата?


thanis
Мнения: 1371
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот thanis » Пон 13 сеп 2021 17:21


beboyan написа:аз взех такъв пасат, уж

Ако има кола върната от лизинг на по-малко от 5тата година и е на малко км, то разумното обяснение е възкресена тотал щета.

Затова следващия път аз лично ще се пробвам в някоя голяма немска автокъща, където има истински върнати от лизинг.


Колега, мислиш малко радикално. Много фирми когато предоставят автомобили на мениджърски позиции, колко км се очаква, че трябва да навъртят за 2-3-4 години.
Не ти говоря да си търговски представител и да спиш в колата и да правиш по над 50к на година. Един най-прост мениджър в средноголяма компания на когото му се полага служебна кола, колко км да навърти да ходи на работа и по някога на срещи в друг град, макс 10к. И ето ти кола на 3 год с 36 хиляди км живяла основно в града и ето ти причина някакви дребни тъпотии да не са наред. Приемчика след като е била върната не му е работа да я гледа колата 10 часа и да следи, дали задния плафон свети и дали багажника при затваряне не издава шум примерно. За тези неща отделят максимум 1-2 часа и след това колата се обявява за продан. Предимството на оторизирани търговци и прекупвачи е, че поне знаеш, че не е въртяна по тават и да са я давали на някой като Артур Тусик и дотам. Предоверяването си е изцяло проблем на клиента. Дори при нов автомобил е възможно да има пропуски и нещо да не е наред и точно затова имаш гаранция.

Не е нападка към теб, просто не е хубаво да се генерализира. Има прекрасни автомобили върнати от лизинг, ама те не седят с месеци "някой да извади късмет".

Защо твоят автомобил е бил в такова състояние никой не може да каже, но да се генерализира, че от 2 пасата са събрали един е нереалистично.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот 777 » Пон 13 сеп 2021 19:11


Напоследък забелязвам, че доста официални представителства са взели да стават на автокъщи. Предлагат разни коли като доста от тях даже не са от техните марки. Човек се подвежда и мисли, че са купувани нови от България и са поддържани при тях със съответната история. А се оказва, че изобщо не е така - просто някой си оставя колата за продажба и "представителството" злоупотребява с положението си. Казвам злоупотребява, защото няма как да не се сетят, че много купувачи ще си направят грешни изводи каква е колата. Може би дават някаква гаранция, която не е ясно доколко е истинска гаранция или обещание на думи.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот stefan4o » Пон 13 сеп 2021 19:23


Изкупуват колите на другите марки за доста под пазарната цена.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12861
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 13 сеп 2021 19:24


Почти като за вторични, особено ако е дърт автомобил. После цената е с почти 30% нагоре.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот VWGT » Пон 13 сеп 2021 19:47


И аз искам да разбера от дасвелт ли е купувана колата? Ако колата е много почупена и покривена не вярвам някой официален сервиз да се занимава да я ремонтира, после няма на кой да я продадат, за да си избият парите.

Специално за техните проверки преди изкупуването на колата в Германия бих казал, че са жестоки. Раполагам с протокола от изкупуването на моята с името на човека и тн, който го е извършил. Всяко едно петно или дефект в боята, лака или профила на детайла се описва подробно със снимка и коментар. Извършва се и опис с пълна проверка на всички системи + тест на двигателя. При моята като допълнителна забележка изрично е описано, че не е тествана в движение, защото била без номера. Общо взето всички тези неща оказват влияние на цената на обратно изкупуване (по стечение на обстоятелствата и нея знам). Това не се прави за 5 минути.
Качвам една снимка само за пример в какви детайли влизат (само снимките от протокола са над 50). За тези, които ще се пулят като мен има маркер къде е дефекта.
Прикачени файлове
56a830de46ee66311d2ccf553955bd3c4536248f.thumbnail_CropResult.x302.y202.jpg
56a830de46ee66311d2ccf553955bd3c4536248f.thumbnail_CropResult.x302.y202.jpg (10.97 KиБ) Видяна 1384 пъти


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот beboyan » Вто 14 сеп 2021 7:35


Не е от ДасВелт, от рентакар фирма е, и е сервизирана при тях (за което са оторизирани). Има интервенции колата, които не би трябвало да има, ако историята й е вярна. Когато си монтирах HBA през ново огледало с камера, при връзване на кабелите долу над педалите имаше други вързани кабели не фабрични за фаровете (led high 2). Колата по документи е излязла с такива фарове от завода, но защо са връзвани допълнително и снаждани с изолирбанд не е ясно. Също имаше проблем със сензорът на маслото на двигателя. изписа ми 4 пъти грешка, отидох по гаранция. Казаха ми, че са снаждани кабели нескопосано, не в оторизиран сервиз и отказаха гаранцията, но ги оправиха за 180лв.
Също задните врати при затвяряне са изтъркали в една и съща точка лаковото покритие и отчасти боята на каросерията. Това е много странно, все едно отворът в каросерията им е по-малкък с милиметър два.
По магистрала ми се струва много шумна (77 децибела при 100км/ч), и ме съмнява, да не са пропуснали да сложат цялата изолация, която й трябва.

Вече почти 40 000км си я карам и множество малки забележки имам. Но така е, като я купих за 50% от цената й като нова. За каквото съм платил такова и получавам. Каквото намеря, че й липса го купувам от Порше и се монтира оригинално.

Както когато предния Пасат Б7 като се наложи да го продавам на 6тия месец, най добрата оферта която получих беше 48% от цената му като нов. А го бях взел чисто нов от Порше Изток и беше на 16 000км. Естествено не го продадох, а си го карах. Просто ние търсим евтина добра кола, няма такава. Според мен и скъпа и добра няма в България втора употреба. Дори и новите, като видя надписи само на български и румънски нещо доверието ми е изпарява.

Пазарът на коли втора употреба с първа регистрация в България е тотално убит от високите общински данъци за придобиване (допълнително с надценените застрахователни стойности) и безумните такси на нотариусите. Това е причината да караме трошки, заедно с липсата на забрана да се внасят коли над 10г.

Затова като си купиш нова кола си я караш минимум 5 години и просто не я продаваш, защото никой няма да ти плати справедливата цена за тази кола.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1361
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот fur1ous » Вто 14 сеп 2021 8:20


:offtopic
Има и хубави коли просто отнема време да се намерят и трябва да се гледа внимателно.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pichaga и 54 госта