Бензиностанции ЕКО - мнение

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот GT limited edition » Вто 09 мар 2010 22:04


За ЕКО нищо лошо немога да кажа както и за БУЛРОМ ГАС ... :да:




Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот rokera671 » Нед 09 май 2010 9:52


Макар ,че съм доволен от Еко и зареждам само там и те си правят някакви далаверки.Вчера момичето на касата ми каза ,че до 14.05. можеш да правиш натрупвания .От 14 до 25 ти само ще изплащат без да ти се събират точки.Иначе си е добре вече 2 пъти взимам по 5 лева от натрупване на точки.Ама като гледам те го избиват с високата цена.Става дума за гас ,при тях маи е наи висока цената.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот Ivailo » Нед 09 май 2010 10:11


Въх, сега чак виждам темата :shock
От как е пусната може би, зареждам дизел само на ЕКО.
Е честно, по-хубава нафта в България не съм зареждал.
Колега rokera, ползвай клубната карта за отстъпка, зае*и тая с точките :)
Иначе е напълно нормално на всяка една бензиностанция дадена партида да е тотал щета... Нали шофьори карат това гориво. Дали от Гърция или Бургас няма значение.
Разказвали са ми случай (на лукоил мисля)... Кара си тираджията горивото, спира в някое селце, от там го чакат - от едната страна източват гориво, от другата под налягане наливат вода, за отрицателно време готова работата. Бързат, за да не ги засекат с GPS-а че се бавят някъде повече от времето необходимо за кафе-пауза.
Е да, ама понеже собствениците на веригата ги подозирали, пратили кола да ги следва. От там спира колата, виждат кво става и айде честит абонат на борса на труда.

Мисълта ми беше, че не са виновни веригите, а шофьорите.


Потребителски аватар
mladvampirTDI
Мнения: 1398
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sale, UK

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот mladvampirTDI » Нед 09 май 2010 16:08


За първи път заредих дизел в ЕКО и впечатленията са ми - разхода леко падна, с около 0,2л на 100 км. Вървенето е доста под това на Премиум дизела на ОМВ. При изкачвания колата за първи път от както я имам се задъхва, и то доста, след 105-110 км/час е мъка, ама голяма... Извода за мен - ако ще карам само в града - ЕКО е ОК, за друго - Премиум ОМВ (за сега, дано не размисля, все пак 2 лв. отстъпка (за 40л.) и още почти 20 ст. на литър разлика в цената не са толкова много.... ).


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот Luciano » Нед 09 май 2010 18:00


След като миналия месец колата ми започна да тресе, трака и смърди на г**н@ след зареждане от бензиностаниця ЕКО в Люлин, съм решил никога повече да не зареждам от тази верига :не:
Почнат ли да пускат карти с отстъпки значи са прееб@ли работата с горивото.
Бягам далече от такива с отстъпки :evil: :не:


Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот jims » Нед 09 май 2010 18:41


Ползвам отстъпка от горивата им без значение дали е бензин, газ или нафта.
Нещо не ми харесва нафтата. Сипах миналата седмица и пак започнаха димните завеси отзад :) Вървежа е една идея по-зле спрямо Ромпетрол и една идея по-добре спрямо Лукойл и Петрол. В разхода не виждам особена разлика.
За газта им нямам забележки, върви си идеално, а и 5 ст. отстъпка са си 5 ст. :mrgreen:


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот rokera671 » Нед 09 май 2010 21:33


Не знам за другите горива, слагал съм бензин, но не карам на това гориво. Но за газта - като нея няма!!! И разход и вървеж от никаде другаде не мога да го докарам. Казаха ми, че имала много графит ама аз напук си зареждам там и нямам проблеми вече към 65 000.
ПП. Е зареждал съм и на други газостанции. Карах доста време на Лук оил, но няма база за сравнение.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот Bobi_S13 » Нед 09 май 2010 21:38


зареждам само от ЕКО-то speed100 и до сега не съм имал никакви проблеми - вече 1год.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот mania » Вто 14 сеп 2010 19:41


Според това, което виждам в тази много интересна тема стигам до извод - няма лоши фирми, а лоши пунктове. В Пловдив карам 80% бензин от OMV, 20% Лукойл. Не съм имал проблеми с нито една. Скоро ми пофвалиха и Екото, но нямам представа. Единствен опреди две години карах едно служебно ренде на нафта от там. Добре вървеше, но от дизел не разбирам и не изказвам мнение.

Мисълта ми е явно трябва всеки да си намери място в неговия град, където горивото да е добро. Опитът ми с пловдивското OMV до хотела на Ванко и в началото на "новия надлез" е единствено положителен. Два пъти съм тровил кола с квартални бензиностанцийки и от тогава не зареждам от тия гниди!

Сега се заглеждам към Еко в Пловдив - пак онова до хотела на Ванко. Ако някой има наблюдения ще се радвам да ги сподели.


Потребителски аватар
jijibs
Мнения: 698
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 10:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас, Golf 3, AEA

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот jijibs » Вто 14 сеп 2010 20:02


Газовата ми бутилка събира 20 литра. Пълня я в Бургас (на Лукойл, на Шел) и тръгвам по магистралата. Спирам да зареждам на първия Лукойл на магистралата след Ст.Загора посока Пловдив. Обикновенно зареждам около 18 литра т.е. 2-3 л. остават. Преди две седмици пак така обаче зареждам на Еко в Бургас и газта не ме закара въобще до въпросния Лукойл. На връщане към Бургас, пак зареждам на същия Лукойл (от другата страна на магистралата) и се прибирам в Бургас и зареждам 18 литра. Равносметката: отстъпка в Еко 1 лв на 20 литра, а на Лукйол 0,40 лв на 20 литра, но 2 литра газ в повече т.е. 2,40 лв - 0,60 лв = 1,80 лв назад. Извода ми е, че на дълги разстояния на Еко не зареждам. Май логика няма, но... но една птичка пролет не прави :) Това ми е актуалното мнение за бензиностанции Еко. Форумната отстъпка е идеална!


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10402
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот IvanMan » Вто 14 сеп 2010 20:04


Преди зареждах само на ЕКО, но след като на няколко пъти сипвам газ и колата не върви и разхода става по-голям, престанах да зареждам от там.


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот nosex » Вто 14 сеп 2010 20:13


След като прочетох n-на брой теми от форума, колко са хубави горивата на ЕKO, си казах - "абе ти тъп ли си да зареждаш от OMV-та и Lukoil-и - бегай с 300 на ЕКО-то."

Еми заредих точно един(1) път пълен резервоар от ЕКО-то на Горнобански на Околовръстното. 95 и то Кинитрон ли ,Минитрон ли нещо такова - с добавки беше.
Ахахахххааа, и дъвки няма да си купя повече от тази верига. Само Lukoil, разреждат го, но най-малко :bishop


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот escrime » Вто 14 сеп 2010 20:16


Точно пък от Лукойл и OMV съм сипвал повече вода, от колкото бензин... По-скоро бих закъсал преди да мина през тях. Да не говорим за мега скандала, който направих на една малоумна касиерка в Пловдив... Сигурно още ѝ държи влага. mhihi

Аз съм доволен от Еко. До сега не са ме дънили! ;)


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот vwfena » Вто 14 сеп 2010 20:26


Еми не знам ама газта им май е малко по-мръсна от тази на лукойла. Отворин онзи ден да си изчистя филтърчето на изпарителя и вътре имаше толкова от тази сивата прах (не знам точно каква е затова така се изразявам) почтти колкото предния път ама сега съм минал около 5-6000 км а тогава беше на около 15000. Преди зареждах само на лукойл, а сега само на Еко. Но какво да правя, като че ли колата върви малко повече с газта на еко и ще трявба да се чисти по често :banghead:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Мнения за бензиностанции ЕКО

Мнениеот Ivailo » Вто 14 сеп 2010 20:27


Абе като четеш темата и си мислиш, че като сипеш на еко колата ще излети.. После виждаш че се движи като нормална кола и ти се струва, че е охлюв mhihi
Доволен съм от техните горива и обслужване, за това съм им редовен :да:
Пък 2-та лв от отстъпката ги давам на момчето дето сипва и ми мие джамовете...

За газта на еко пък съм чувал само суперлативи...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта