ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Traytor » Чет 21 май 2015 21:04


К.Одаджийски написа:Къде видя бездействие на полицията!?

Виждам бездействието постоянно. Не се глобяват неправилно паркиралите, не се правят достатъчно проверки за пияни. В Търговище докато си чаках новата книжка дойде една кифла която си плащаше третия акт за алкохол(3 промила) и в полицията и говореха като на най-добър приятел и като на някакъв герой... Отдавна съм изгубил вяра в родната полиция..




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 24 май 2015 7:05


Traytor написа:В Търговище докато си чаках новата книжка дойде една кифла която си плащаше третия акт за алкохол(3 промила) и

Ми значи в случая полицията си е свършила работата, нататък по системата някой не е :c020


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот anonym0us » Нед 24 май 2015 11:00


За какво говорим/пишем въобще! За всичко има вина прокуратурата/оправляващите/и самите ние! Ония ден, докато си пия кафето с един авер, до нашата маса един се хвали на компанията, че видиш ли, изкарал листовките без проблем, и сега трябвало да не кара изобщо и да не прави нищо, защото всичко било по втория начин. Дефакто още си се продават книжки, на хора които не могат да научат едни листовки, а ние искаме да няма катастрофи!? Какво да се замисляме, всичко си го правим ние НАРОДА! Докато сме тънкачи, да минем по тънката лайстна, винаги ще е така! ПАЗЕТЕ СЕ ХОРА! Аз почнах да спирам и на знак !ПЪТ С ПРЕДИМСТВО!


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот boyan.chav » Нед 24 май 2015 11:27


Да спираш на знак "Път с предимство" създаваш предпоставка за ПТП, както за тези зад теб, така и за тези, които са без предимство. Ако не можеш да се сетиш защо, питай, ще ти обясним защо :a045
Друг е въпроса ако преминаваш с повишено внимание покрай този знак :th_up


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот anonym0us » Нед 24 май 2015 11:35


Исках да кажа, намалям скоростта, а не спирам напълно! Но е имало моменти, когато се е налагало да спирам напълно, защото отсреща дадената кола, не намаля и навлиза със сериозна скорост! Извинявай, ама когато караш зад автомобил си ДЛЪЖЕН да спазваш дистанция, независимо от знаците. Дори и да спре на знам "Път с предимство" си длъжен да спреш и ти, а не да го удариш и после да филосовстваш, че той не е прав! НЕ знаеш поради каква причина е спрял, може да е искал да пусне пешеходец! Не се дръвчейте така, да не я опатите без да искате! Масово стават ПТП-та от голямо ЕГО! Влизайте в положението на хората, и бъдете толерантни на пътя! :a045


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот boyan.chav » Нед 24 май 2015 11:43


А така, това е друго нещо! Даже и да имаш знак за предимство преминаваш през кръстовището с едно на ум. Колко много пъти се е случвало някой пред мен, който не е от града, почти спира на път с предимство, другия от дясно се чуди какво става и ха да тръгне, мислейки че другия му дава път, тръгва, другия и той тръгва и става тъпа ситуация и се гледат тъпо след това. Дистанцията и егото не ги засягаме тук, те са си направо за отделна тема :wink


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот 110afn » Нед 24 май 2015 17:58


anonym0us написа:Исках да кажа, намалям скоростта, а не спирам напълно! Но е имало моменти, когато се е налагало да спирам напълно, защото отсреща дадената кола, не намаля и навлиза със сериозна скорост! Извинявай, ама когато караш зад автомобил си ДЛЪЖЕН да спазваш дистанция, независимо от знаците. Дори и да спре на знам "Път с предимство" си длъжен да спреш и ти, а не да го удариш и после да филосовстваш, че той не е прав! НЕ знаеш поради каква причина е спрял, може да е искал да пусне пешеходец! Не се дръвчейте така, да не я опатите без да искате! Масово стават ПТП-та от голямо ЕГО! Влизайте в положението на хората, и бъдете толерантни на пътя! :a045

:maikomila


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот KKamenov » Пон 13 юли 2015 15:53


Иронично, но това БМВ е катастрофирало до магазин за авточасти...

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/incidenti/bmv-se-udari-v-stalb-v-stolichnija-kvartal-druzhba-shofyorat-zagina.html

Жалко, но факт


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Kuncavia » Вто 14 юли 2015 19:32


И аз да се включа с един off topic покрай BMW-то смазано в стълба (лека му пръст на човека). Днес си карах мотора по Никола Габровски, на 3 пресечки се опитаха да ме засекат Opel (изгнил от годините), някаква незрачна като Opel кола (но по-малко изгнила) и някаква 3-та и псувайки ги мощно на ум, че ми създават стрес приближавам друга пресечка от която се показва муцуна на BMW M3 F80. Да го нарека показа се "нежно" и подминах но щях да падна от изненада. Първото нещо което ми направи впечатление, е че чисто нов автомобил не не изскочи с половин платно напречно на моето. Освен, че автомобила беше чисто нов, беше и BMW. Подминавайки го вътре видях добре спретнат младеж на възраст около 30 г. елегантно облече с ризка (как си трее), не беше типичния овчар с Adidas от горе до долу Made in Haskovo. Самия факт, че толкова дребни неща ми направиха впечатление и ме върнаха из целия ми път по Габровски какви олигофрени има и аз се огледах точно във учудващо културния водач на 100 000 лв + кола. Така, че колата не е фактор за зад кормилния олигофрен.

Благодаря за вниманието :beer


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот VWGT » Пет 14 авг 2015 9:03


Изображение
човекът през цялото време е бил в кабината, това кръгче не знам какво значи, но е чакал 2 часа да дойдат спасителите, защото разни тъпи тарикати били блокирали аварийната лента. Който има мозък да се замисли, който няма му пожелавам някой път той да е в подобна нужда, а докато чака може да се опита да се позамисли върху проблема.
Важи и за ченгетата, които са гледали тъпо без да предприемат необходимите мерки.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот gugun4u » Пет 14 авг 2015 11:04


Ще вземе да му се стопли бирата, от това че не е на върха на опашката на учевидно затворения път :banghead А както бая пъти натъртвах за малоумниците и идиотите, които си мислят, че са гениални състезатели ... всеки може да отвори новините. Две убити деца, мъж отнесен със 100 на пешеходна ... :banghead Докато всички тия не вземат да ги съдят за умишлено убийство или опит за умишлено обийство, ако не са успели да дозатрият човека, няма да се оправят нещата :banghead КАТ - аджийте и те много полезна работа невършат ... А най - кориозното е, че 2 пъти за последния месец звънях на 112 за кретени, последния реши с жипката си, да не седи зад мен докато изпреварвам със около 140 колона със камиони и малко коли движеща се с има няма 100 (сигурно трябваше да набия спирачки и да се прибера между камионите, само щото му се кара с 200) даже ускорих още малко до към 150-160 въпреки, че вече съм над ограничението, само и само да няма стресови ситуации (това че ми се беше лепнал на бронята и се мъчеше да ме тормози с дълги - ясно), та при първото леко разкъсване на колоната тръгна да минава между мен и 1 БМВ от дясно, та да не стане карамбол пича с БМВ то отиде в аварийната лента, а мен ме би АБС по кракта със 140 -150 във вираж на магистралата. Както и да е, мина на косъм, звъня на 112... давам им номер, пуснах си hands free- то, защото операторката ме разпитва 7-8 мин, седях и чаках на телефона уж връзка с КАТ. КАТ не си го вдигнаха. Пак обяснявах цялата ситуация на друга операторка към която ме прехвърлиха - и видях ли го спрян на входа на София - ми не. Ако го гръмна на пътя, ще ме съдят мен, като звънна на 112 - пак нищо - вече 2 пъти, и после защо имало толкова идиоти. Правилен ход в такава ситуация ? :banghead :dummy :beat_butt2


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот НарКол » Сря 26 авг 2015 9:17




gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот gugun4u » Пет 28 авг 2015 10:46


http://novanews.novatv.bg/news/view/2015/08/28/122337/мъж-загина-след-нощна-гонка-в-русе/?utm_source=news&utm_medium=link&utm_campaign=hot :screwy







Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта