ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот scuba » Сря 02 ное 2005 10:11


Октомври: 527 сблъсъка, 106 загинали, 57 берат душа!

106 души загинаха през месец октомври по пътищата на страната. В 527 катастрофи са пострадали и 757 души, 57 от тях са с опасност за живота.
От началото на 2005 г. жертви на 6690 катастрофи станаха 778 души. Ранените са 8289. Безумията по пътищата стават все по-разнообразни. В понеделник шофьор на столична маршрутка е стрелял по син и майка. Ден преди това маршрутка се заби в полицейска кола. Автобус уби 62-годишен мъж посред бял ден във Варна на пешеходна пътека. 47-годишен мотоциклетист от Бургас се вряза челно в Опел вектра и загина на място. 73-годишна жена от с. Волуяк, Софийско, бе убита в собствения си двор след като товарен камион мина през оградата й.


Тва е БЕЗУМИЕ

Последна промяна от scuba на Сря 02 ное 2005 10:48, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
opipva4a
Палячо
Мнения: 1347
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот opipva4a » Сря 02 ное 2005 10:13


редно е
аз имам 1 принос
останалите 526 незнам


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16280
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 02 ное 2005 10:15


съгласен съм, аз като 90% виновен :oops: :oops: :oops:


Потребителски аватар
s3
Мнения: 165
Регистриран на: Пон 06 юни 2005 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот s3 » Сря 02 ное 2005 10:37


Да ве тва ме разтърси като го прочетох. Кат на война сме да му се не види.


Потребителски аватар
Roberta
Официален говорител
Мнения: 1570
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Roberta » Сря 02 ное 2005 10:37


И аз! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
NO CОMMENT stumm


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Сря 02 ное 2005 10:51


И аз снощи щях да увелича броя на ПРЕбитите заради престой за завиване наляво в лента за движение направо и при зелен сигнал за направо аз трябва да го чакам тоя олигофрен да му светне зелено а през т,ва време аз съм в средата на кръстовището вече на червено за направо и ако не бях с жената можеше да съм в ареста на 7 РПУ сега!!!


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Сря 02 ное 2005 11:06


веселин написа:И аз снощи щях да увелича броя на ПРЕбитите заради престой за завиване наляво в лента за движение направо и при зелен сигнал за направо аз трябва да го чакам тоя олигофрен да му светне зелено а през т,ва време аз съм в средата на кръстовището вече на червено за направо и ако не бях с жената можеше да съм в ареста на 7 РПУ сега!!!


Абе не скачай така зверски срещу човека, щото на всеки се случва да греши. Въпросът е дали се е заблудил или не. Аз точно така един път се заблудих, та се насметох в средата на кръстовището и сигурно куп псувни съм отнесъл... свириха, викаха... ми обърках се и тва е. На всеки се случва. Забавих движението на тези зад мен с около 4,5 секунди, ама ние нали сме диваци и веднага "аааа ууууууу кво прайш беее кретен"... :(
Същината на въпроса е в това да караме с позволената скорост навсякъде, а не да бичим с по 120 на Цариградско и с по 90 по принцип из София... Хората са ги сложили тези намаления на скоростта не напразно.


ivan4o
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivan4o » Сря 02 ное 2005 11:09


VW_FEN написа:
веселин написа:И аз снощи щях да увелича броя на ПРЕбитите заради престой за завиване наляво в лента за движение направо и при зелен сигнал за направо аз трябва да го чакам тоя олигофрен да му светне зелено а през т,ва време аз съм в средата на кръстовището вече на червено за направо и ако не бях с жената можеше да съм в ареста на 7 РПУ сега!!!


Абе не скачай така зверски срещу човека, щото на всеки се случва да греши. Въпросът е дали се е заблудил или не. Аз точно така един път се заблудих, та се насметох в средата на кръстовището и сигурно куп псувни съм отнесъл... свириха, викаха... ми обърках се и тва е. На всеки се случва. Забавих движението на тези зад мен с около 4,5 секунди, ама ние нали сме диваци и веднага "аааа ууууууу кво прайш беее кретен"... :(
Същината на въпроса е в това да караме с позволената скорост навсякъде, а не да бичим с по 120 на Цариградско и с по 90 по принцип из София... Хората са ги сложили тези намаления на скоростта не напразно.

За скоростта незнам :twisted: обаче не е лошо да се спазва дистанция от време на време :!:


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Сря 02 ное 2005 11:20


Да, и това също, обаче как да спазваш дистанция, като някой идиот щом види, че пред теб има 15-20 митра, веднага гледа да те изпревари и да се шибне на мястото... за това като видя, че някой тръгва да ме изпреварва, за да ми се вмъкне в мястото пред мен, което съм си определил за безопасна зона, веднага скачам на газта с двата крака и го оставям в насрещното... Може и гадно да звучи, ама ми е писнало да ме изпреварват на забранени места и да ми влизат в пространството, което съм оставил за случай на спешно спиране... :evil:


Потребителски аватар
maks
Мнения: 2228
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maks » Сря 02 ное 2005 16:59


Аз така оня ден докато се усетя вече бях по средата на кръстовището а беше светнало червено...добре че че никой не беше потеглил,при мен е изолиран случай ама ако става тенденция...


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Сря 02 ное 2005 17:17


ужасно е
NO CОMMENT


Потребителски аватар
Wizi
Мнения: 329
Регистриран на: Нед 06 мар 2005 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Wizi » Сря 02 ное 2005 19:12


Аз пък ще ви го направя и цветно с картинки....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Да, ужасно изглежда, но ако не гледаме по-често подобни снимки и не четем по-често подобни хроники - няма да стане по-добре!


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Сря 02 ное 2005 22:34


всички трябва да си вземем поука и да помислим преди да натиснем газта до край :(


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Сря 02 ное 2005 23:02


Наистина трябва много сериозно да направим нещо по въпроса това така неможе да продължава :cry: днес пред очите ми щяха да станат 3 катастрофи ...


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Чет 03 ное 2005 0:07


Чесно да си кажа винаги съм се старал да съм внимателен на пътя.За сега нямам сериозно проишествие.Като дете с една жигула и в казармата с жип уаз.Но тва за казармата няма никаква вина.Лошото беше че бях шофьор на командира. Обърнахме се в доста дълбока канавка поради простата причина че задните гуми ми бяха като яйца, а аз за съжаление бях вклучил и предното предване, така по абсолютно замръзналия наклон и спускане на скорост с 60 км/ч задницата доста време се опитваше да ме изпревари а аз будалата вместо да дам газ се опитвах да я успокоя.В крайна сметка ме изпревари.Всички невредими с изкл. на жената на командира леко си бе натъртила ребро.
За мене хич не ме ама като съм с жената и детето и видя някъв дето се прай на пилот ми идва да му размажа физиономията.
Идва зима Пътищата стават все по лоши. съвета ми е спазвайте ограниченията и бъдете по-внимателни и разумни.аз като съм с жената и детето само ако озпреварвам мога да видя на километража скорост над 90.


И нека някой от модераторите я направи тази тема от важните!!!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта