ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 25 яну 2016 0:32


Колега - катастрофа една с една не си приличат... освен профила на водачите... Защо аз и ти не сме на 2 метра под земята?, Моето поло не може да вдигне 200, но ако си идиот и с него можеш да се убиеш. Карал съм коли с внушителна мощност, които ако не се усетиш- губиш контрол....бмв Х5, мерцедес цлс, крайслер 300, пежо 406 3.0, и още и още..... това не са коли за НЕМИСЛЕЩИ и "незряли хора"......камо ли за хора с на 1 2 години книжка.... както искаш ме разбирай




Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Благовест » Пон 25 яну 2016 9:39


boyan.chav написа:Шофирането в градски условия в такъв сезон с такава скорост е равно на самоубийство! Замислете се! icon_idea
http://news.plovdiv24.bg/612863.html

T`ия не са ги заровили още и се появиха други на опашка- http://news.plovdiv24.bg/613037.html :screwy


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот lordlosh » Чет 07 апр 2016 10:35


Без някой да се сърди, но като цяло българите сме много слаби шофьори. ЗДП масово не се знае, масово не се спира на стопове, масово се превишава скоростта, масово се отнема с предимство и се изскача директно от завоите и масово шофьорските умения на водачите са много слаби и разбира се масово се плащат книжки.
Ватман съм и просто съм се нагледал на идио**** по нашите улици и на слаби шофьори. Не е нормално масово явление да имаш празна лента за наляво, а ти да си на трамвайната линия, ест. в нарушение на ЗДП, защото имаш непрекъсната линия. Оттам разбира се светофара за наляво е отделен. Като на Кон. Величков и Сливница, първо пуска за направо и надясно, а след като го затвори, тия за наляво. И от двете посоки, редовно са цъфнали на линията и дори псуват като им звъниш .... Вместо коли и хора да се съобразяват с градския транспорт, защото се возят много хора, то е точно обратното. Да не говорим как се спира трамвай, това не е кола .....
Другото редовно явление е, че не могат да си държат в лентата и постоянно кривят и застъпват страничната линия, а гумата ти малко навънка ли е, биваш отнесен.... Същото е и като са спрели, чак ми махат да минавам, без да осъзнават габаритите и че тая линия е сложена за това. Явно мислят, че ТМ е втелен и настрани не се простира извън релсите. ТМ е с предимство в 99% от случаите, а масово правило не се спазва. Например на Надлез Надежда, ТМ от двете посоки, а за колите има стопове от двете страни, а там хвърчат, без да намалят изобщо. Просто без коментар. Рискувате и вашия и живота на много други хора. Преди да направите нещо глупаво мислете, защото лошите неща стават за секунди, а последствията са за цял живот.
Внимавайте с Градския транспорт като цяло, първо защото на 99% ще сте виновни и последиците за колите ви ще са сериозни. Пак казвам това не е кола и не се спира лесно, а се возят и много пътници, няма как да забиеш аварийна спирачка, понеже някой е решил да се изхитри.
П.П. И уж сме нация, пък тая злоба по улиците ми е необяснима. За едно свиркане слизат и се бият, псуване, някаква злоба и избиване на комплекси.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6045
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 07 апр 2016 11:03


Голяма част от проблемите с трамваите се коренят в местоположението на спирките и линиите. Не може да вкараш линиите в средата на улицата, спре трамвай отвори врати и хората започват да пресичат по две три ленти за да се доберат до трамвая или тротоара. Не може да няма и никакъв синхрон със светофарните уредби. Визирам Константин Величков, свети зелено, обаче трамвая отворил врати, всички чакат, трафика нараства, светва червено и трамвая затваря врати и пак всички чакат. И като има 3 трамвая един след друг чакай да минеш. Опасно и за пешеходците и за шофьорите.
Според мен трамвая и изобщо всякакъв вид транспорт мястото му е най-дясно на пътното платно непосредствено до тротоара. Няма ли конфликтни точки между отделните участници няма да има и толкова нерви и трафик. Левия завой пък трябва тотално да се забрани на Константин Величков. Не може на кръстовището с Пиротска в пиков час да има ляв завой, едва 1% ако не и по-малко правят ляв завой там. Няма как трафик, който едва се побира в две ленти + трамвайна линия, защото специално там масово се кара по трамвайните релси, да се побере в една лента, която пък е накъсана от спирки на автобус. Изобщо от където и да го погледнеш е безумие този булевард.


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот lordlosh » Чет 07 апр 2016 11:25


Точно на Константин Величков, за да се изтеглят колите, трамваите ги пуска по-късно. По спомен на КВ и Пиротска, ТМ ги пуска на 35с. посока Симеон, а от другата страна на 29-тата. Проблем е и пренаселването с коли в София. Всичко живо от провинцията е тук и София буквално се пренасели. Затова вина има държавата и като цяло ужасния стандарт на живот. Аз по принцип нямам никакъв проблем с коли на линиите, стига да не ми пречат на мен. ТМ имат и стрелки да гледат, постоянно се бърза, заради разписание и като кола се "пльокне" на линията, където ти е стрелката и ти не си виждаш посоката, става много забавно, а ако са няколко наредени, изпускаш светофара на 100%.
А за спирки, светофари и т.н., да не коментирам, защото над 70% от светофарите за ТМ са много зле. Доста ни държат по минута и нагоре, а ни пуска за по 6-7сек. повечето ....
Знаеш, че не са кара за удоволствие, а се гонят свръх идиотски разписания и ест. има глоби като си на + :Д Това не е за коментар тука. Просто бъдете по-толерантни и към градския транспорт, а и един към друг. Много често пускам някой да се включи или да направи ляв завой, а тия зад мене свирят като откачени и ме псуват ....
Много е лоша работата и просто не знам какви радикални мерки трябва да се предприемат за да се оправи движението и да няма толкова нарушения на правилата и ид**** катастрофи.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Traytor » Пет 08 апр 2016 16:21


Шипченски също е ужас. Ставаш кривоглед заради прости хора които минават зад трамвая и без да се огледат пресичат. Може да има хора които не са съгласни с мен, но аз смятам трамваите(в този им вид и спирки) за отживелица, която просто трябва да бъде изместена от тролейбуси или автобуси.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот VWGT » Пон 11 апр 2016 13:38




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12753
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 11 апр 2016 13:41


Видях го този "герой".
Думи нямам...


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот lordlosh » Сря 13 апр 2016 0:37


Traytor написа:Шипченски също е ужас. Ставаш кривоглед заради прости хора които минават зад трамвая и без да се огледат пресичат. Може да има хора които не са съгласни с мен, но аз смятам трамваите(в този им вид и спирки) за отживелица, която просто трябва да бъде изместена от тролейбуси или автобуси.


На ден ако не им сигнализирам със звънеца, по 5-6 човека съм отнесъл и минимум 10-тина коли. Правилата масово не се спазват и от пешеходци и от водачи.

Между другото преди малко един ид**т на Люлин на Мола щеше да ме отнесе, аз се спускам отгоре от Царица Йоанна и да правя ляв завой(да уточня с колата) за към Лабиринта и ми свети зелено, а оня на кърваво червено изхвърча с огромна скорост(като идва от Тунела), добре, че вече имам тренинг с такива олигоф*****, иначе щеше да има тотал щета .... И това го прави от най-лява лента, а в средната лента колите напълно спрели. Не много хора биха очаквали чак такава олиг***** и щеше да е мазало. Такива заслужават без книжка до живот.


Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Ivaile » Чет 12 май 2016 17:26


"Две кифли в дъжда" е заглавието на клипа, гледам форумен Голф..... :icon_sad

https://youtu.be/5HFX59wvrT0


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 12 май 2016 19:27


И този форумен голф изобщо не е виновен в ситуацията :wink Оня с тиграта и мигач не даде, не му работи левият габарит, а и в огледалата не си погледна :banghead


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот IceHeart » Чет 12 май 2016 20:30


Това не е тигра. Поне на мен ми се вижда, че е Хюндай Купе. Но това не е толкова важно. Голфа си е в платното, а тоя с Хюдая не знае да се престроява. Даже тоя с Голфа, не знам дали го усети, и със сигурност няма щети по голфа, освен издраскани лайсни и броня. Докато при др. кола не е баш така :)


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот ssssl » Чет 12 май 2016 20:45


В платното си е, ама на осевата.
Capture.JPG


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот ktamen » Чет 12 май 2016 21:58


Поне аз, преди всяко настъпване на маркировката, се старая да дам мигач. За съжаление страшно много хора се притесняват от голяма сметка за ток и икономисват тока за мигачите.
В случая мигача едва ли щеше да помогне, шофьорът на тиграта или квото е там, е от типа "блуждаещ електрон", а маневрите на такива са трудно предсказуеми независимо от това дали подават някакви сигнали.
Най-хубавото е, че щетите са само малко ламаринки.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 13 май 2016 8:24


ssssl написа:В платното си е, ама на осевата.
Capture.JPG

В лентата си е голфа и не е настъпил линията :rolleyes



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tomata и 60 госта