ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Bai Sando » Пон 06 мар 2017 23:26






Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот icoico » Вто 07 мар 2017 0:03


Не съм съвсем сигурен, но мисля, че точно тая синя корса малко преди това ме изряза отдясно на кръговото при моста на Марица в Пазарджик. Сега виждам закъде е бързал...


vucata написа:Същото е бре, само по-голям памперс ти трябва да караш малко по-бързичко :)


Сърдечно благодаря, но ако ще се удрям в нещо с 200 км/ч. предпочитам да е в отвесна посока. Спестява много работа на патолога.

Долният абзац е от статията на Майк Майерс "Как да оцелеем в авиацията". Някому може да бъде полезен:

В следващите 10 години вие ще трябва да вземете поне 10 000 важни решения като пилот. Ако вземате правилно решение да в 90% от тези случаи, вие все пак няма да успеете в 1000 от случаите. Ако вдигнете прага на 99%, вие все още няма да успеете в 100 случая. Ако вдигнете прага на 99,9%, все все пак ще бъдете в сериозна опасност поне 10 пъти. Вашето решение (тръгвам, не тръгвам) трябва да бъде 100% сигурно, че ще успеете. Нищо друго не е достатъчно
Това е вероятно най-трудният за решаване проблем в безопасността на планеризма. Проблемът е че безопасността е буквално изцяло определена от качеството на вземаните от пилота решения и пилотите понякога получават награда за лоши решения.Погледнете на това по следния начин.
За всяка ситуация в която попаднете, всяко решение което вземете, попада в една област от потенциална опасност или безопасност. Добрите решения стоят нависоко, лошите на ниско. Над определено прагово ниво в тази област вашият успех ( оцеляване) е 100%.
Обаче, в една точка доста под този праг, вашия успех все още може да е 98%. Както обяснихме по-горе, 98% не е достатъчно в дългосрочен план на безопасност. Обаче, при 98% огромната част от вашите решения няма да доведат до катастрофа, дори може и въобще никакви негативни резултати да има от това. И какво става. Вие си мислите че сте взели добро решение( правилно решение), то сработи, нали така..? И така, когато вашите решения на точката на 98% ( което е вече недостатъчно) получават възнаграждение, вие сваляте прага на 95%.Тези решения също получават възнаграждение ( нищо лошо не се случва) и така прагът слиза все по-надолу. В края на краищата законите на вероятността се сблъскват с вашия слизащ надолу праг и вие се хващате в капана.


Liminat
Мнения: 422
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Liminat » Вто 07 мар 2017 6:09


polovera_9n3 написа:..... незнам какво ме спря да не кривна волана с 2та пръста и да го пратя под камиона....... :stumm на такива като тоя мога да пожелая на бавна смърт- поне да даде някой орган на някой който си цени живота. Със здраве :beer

Колеги, предлагам да се въздържаме от подобни постинги. Дори на шега пуснати, може да отключат нещо... и да подействат като разрешение за някой, като оня в дефилето, който блъскаше мотористи.


sashko_bg
Мнения: 148
Регистриран на: Вто 22 юни 2010 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот sashko_bg » Нед 16 апр 2017 16:23




Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Rat Fink » Вто 04 юли 2017 20:17


Видео от МВР със статистика и софийски ПТП-та :icon_sad

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/sdvr-razprostrani-zapisi-na-brutalni-katastrofi-video-2034832


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот dobrin » Пет 21 юли 2017 22:05


Няма против мотористите да се провират напред, дори им правя място. Но като отидат най-отпред защо трябва да застават пред първия автомобил, а не успоредно на него?! Защо пресичат стоп линията? Лично аз обичам да тръгвам веднага при светване на зелено. Имам достатъчно сцепление и трудно ми смогват всякакви мотори, особено скутери. Днес един хубавец, возеше друг без каска на скутер. Естествено със стикери на Sofia Riders. Два пъти ми се из*ра отпред. Това не му спестява време, само пречи. Както и да е, да е жив и здрав. Но това дразни, а освен всичко друго е против правилата.

П.П: Дискусията май е за темата Колеги мотористи.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот ssssl » Пет 21 юли 2017 23:34


Бих написал същото, дума по дума :th_up


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 22 юли 2017 7:07


dobrin написа:Няма против мотористите да се провират напред, дори им правя място. Но като отидат най-отпред защо трябва да застават пред първия автомобил, а не успоредно на него?! Защо пресичат стоп линията? Лично аз обичам да тръгвам веднага при светване на зелено. Имам достатъчно сцепление и трудно ми смогват всякакви мотори, особено скутери. Днес един хубавец, возеше друг без каска на скутер. Естествено със стикери на Sofia Riders. Два пъти ми се из*ра отпред. Това не му спестява време, само пречи. Както и да е, да е жив и здрав. Но това дразни, а освен всичко друго е против правилата.

П.П: Дискусията май е за темата Колеги мотористи.

Аз я подех темата в темата за колегите мотористи преди време, че мен ме дразни напразното форсиране при спиране, но пък трябва да споделя, че вчера на светофар засякох моторист, който возеше момиче отзад. И двамата бях с каски и си чакаше на светофарите в колоната с колите. Нито се провираше, нито се правеше на изпрегняк


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Traytor » Съб 22 юли 2017 13:13


Колегите мотористи, ме изкараха извън нерви когато се прибирах към Омуртаг на 8-ми. Имаха някакъв събор и на пътя беше нещо страшно. Цял ден имаше зверски трафик, военен кордон на магистралата и между Севлиево и Велико Търново какво засичам? Огромна колона мотористи (по 3ма успоредно каращи, доколкото си спомням при последен прочит на закона нямат право да карат така). Въпросните господа осуетяваха всеки опит на някой да ги изпревари както на двупосочните отсечки, така и на двулентовите еднопосочни. Стана огромна колона, защото те решили да ходят на събор. Колеги мотористи, искате всички да ви пазят и да има специално отношение към вас, моля ви не се дръжте като задници.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Rat Fink » Пон 24 юли 2017 9:43


Traytor написа:Колегите мотористи....
OK :smile Знам че всяко стадо си има краставите.
Е то и по Америакта е така - там престъпните организации, опс, мотоклубове като отиват на събития, а и по-принцип си карат така в колона и заемат цяла лента. Може тази колона да са се изживявали като някакви 1% пичове извън закона, а все пак и стадото си дава чувство за сигурност винаги при всякакви животинки :biggrin
Аз не съм против това, нека се кефят хората, обаче когато има условия - двулентов път нека си заемат едната лента. При еднолентов също бих ги изтърпял ако се движат с прилична скорост и не е на някакво голямо разстояние.

А по въпроса за мушкането от тук и там в трафика - ами ужасно е, едно че не винаги гледам през 2 секунди и двете странични огледала за прииждащи мотористи, а и се сърдят някой път ако няма място да минат отстрани :screwy Аз когато карам велосипеда в града винаги се нареждам пред колите отпред, а не встрани, защото по края има шахти, дупки, боклуци и какво ли не, а и при завой на ляво си заемам цялата лента докато зявия и после се изтеглям най-вдясно, така е най-безопасно. Като цяло следвам принципа че няколко капки бензин не струват повече от човешкото здраве и живот, а и няма да ми олекне джоба от тях, да не говорим за ненужния стрес който сами си създаваме ако се напрягаме на всеки дебил който ни засича. Предпочитам да стигна 2 мин по-късно, но спокоен, отколкото напрегнат и борещ се за място на всеки метър от пътя :wink

Последна промяна от Rat Fink на Вто 25 юли 2017 7:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот ivo_555 » Пон 24 юли 2017 9:58


Има и културни мотористи, вчера Котел - Петолъчката няколко мотористи, които явно бяха на екскурзия и си караха съвсем нормално с колите. Ама тия по светофарите наистина дразнят, минава между колите , застава най отпред по средата, светва жълто, уж тръгва, щрак, мотора изгасва, ама той не е встрани, посредата е, докато си оправи там ръце, крака, докато запали и тръгне, освен че разтакава цялото кръстовище, ами и за смях става.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот Traytor » Пон 24 юли 2017 17:38


90hp написа:
Traytor написа:Колегите мотористи...задници.


Ако може в цитат да не вадите избирателно така че да изглежда по различен начин, не казах че мотористите са задници(много от пуберите се изживяват като такива, но крайно много мразя да се слагат масови етикети).

Просто би било хубаво да се спре със лозунгите пази този, пази онзи. Всички трябва да се пазят на пътя, защото там не само ламарината е под въпрос, животите ни зависят от това което правим.
Нека бъдем толерантни към всички на пътя.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 359
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот D1D00 » Нед 31 дек 2017 13:14




gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот gugun4u » Пон 08 яну 2018 21:37


По - точно обяснено - няма накъде: https://play.nova.bg/programi/temata-na-nova/907202


FIREE
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 04 яну 2013 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Първомай

Re: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Мнениеот FIREE » Сря 17 яну 2018 12:04





Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tipsy, Zinoto и 57 госта