добавки за масло- впечатления

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

добавки за масло- впечатления

Мнениеот DimoNN » Сря 24 дек 2008 21:29


Не видях подобна тема, но искам да споделя впечатленията си. Та преди карах с TOTAL 5W40, но последния път реших да го сменя, защото цената му много скочи, и минах на MANNOL 5W40 немско, за 9,90 литъра (наливно)... разлика имаше - по-шумен двигател. Бях скептично настроен към добавките за масло, но реших да пробвам. Купих си пак МАННОЛ добавка с тефлон (с живот 10 000км) и останах мн. доволен- двигателя се обезшуми невероятно!... какви добавки ползвате вие?




Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот katcko » Сря 24 дек 2008 22:24


На 2ката и сложих,сега лятото няква руска добавка дето много я хвалят(ама не и помня името) и честно казано ненамирам никаква осезаема разлика,а на ГТИто немисля да слагам подобно нещо!


vankata_fly
Мнения: 53
Регистриран на: Сря 28 май 2008 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Павликени

Мнениеот vankata_fly » Сря 24 дек 2008 22:33


Аз карам с Тотал 10w 40(много добро масло) и на двата ми Пасата сложих няква руска добавки(нано технологич) и съм много доволен :D


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 865
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Мнениеот tisho_tch » Сря 24 дек 2008 23:18


katcko написа:На 2ката и сложих,сега лятото няква руска добавка дето много я хвалят(ама не и помня името) и честно казано ненамирам никаква осезаема разлика,а на ГТИто немисля да слагам подобно нещо!


вероятно за FENOM става въпрос


vankata_fly
Мнения: 53
Регистриран на: Сря 28 май 2008 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Павликени

Мнениеот vankata_fly » Сря 24 дек 2008 23:41


Точно така колега и моята е същата,сега съм решил да сипя и на скоростната кутия на синхрото!


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Мнениеот N1P0 » Чет 25 дек 2008 1:12


Слагал съм руската добавка и не беше лоша. Сега съм сложил американска QMI PTFE на двигателя и на ск. кутия. и разликата беше осезаема. Като начало доста се обезшуми. Това са си продукти с доказана ефективност както и Политрон. Така, че който иска да си глези колата да не го пропуска :lol:


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Prodriver » Чет 25 дек 2008 1:39


Аз с предното масло сложих добавка на Liqui Moly-Oil Additive с MoS2 и забелязах леко затихване и успокочване на работата на двигателя.Дали е била в + или - за двигателя не знам... :)


vankata_fly
Мнения: 53
Регистриран на: Сря 28 май 2008 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Павликени

Мнениеот vankata_fly » Чет 25 дек 2008 15:22


За другите не знам но Феном си имат специално за дифове и ск. кутии.


Потребителски аватар
valkilmera
Мнения: 800
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:58
Автомобил: Golf3 4 Audi A3
Двигател: ABS AZD 8P
Местоположение: Русе.... Golf 3 1,8mi.ABS 1992g,Passat1,8 RP.1990g

!!!

Мнениеот valkilmera » Пон 29 дек 2008 20:21


Prodriver написа:Аз с предното масло сложих добавка на Liqui Moly-Oil Additive с MoS2 и забелязах леко затихване и успокочване на работата на двигателя.Дали е била в + или - за двигателя не знам... :)



Иаз съм с такава!!!
Доволен съм,още на първите 300км,и двигателя направо :dance: :!:
А що се отнася до колегата с критиките към добавките и тнт.Мога да добавя,че добавки се слагат за и за повишаване на качеството на маслото,намаляване на рискът от износване-причина:
-Нискокачествените предлагани на пазара,а особено за тези,които си позволяват да карат на ръба на 5000/6200об.мин.-ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО!!!


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Вто 30 дек 2008 11:25


morfei1 написа:
DimoNN написа:иначе какви добавки ще препоръчате за скоростна кутия? на нея съм сложил масло ЕЛФ, ама мисля и добавка да сложа... ама не трябва ли да е добавка за трансмисионно масло, т.е. по-различна?


Мой... нещо от сорта ти трябва за скоростна кутия - http://www.liqui-moly.com/liquimoly/pro ... _1007.html

Несъм използвал добавката и нямам впечатления от нея.

Не се хвърляйте на"универсални" добавки ....не може присадката за трансмисия и за ДВг да е една и съща защото триенето и температурите при които това става са коренно различни...затова и маслата са различни.Има само една присадка доказала ефективността си(за съжаление не може вече да се намери) и това е Дура-Люб...мой познат кара без масло само на Дура-Люб(счупи си картера и му изтече маслото) от Шумен до Варна без никакви последствия!!..в рекламата на Дура -Люб пишеше,че след 8000 км присадката се отлага трайно на металните части и ДВГ може да работи до 3-4 часа баз масло, а само с покритието от Дура -Люб...Има два вида Дура -Люб за трасмисия и за ДВГ....о това е още едно доказателство за качеството на присадката!


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jagler » Вто 30 дек 2008 13:49


малко ме съмнява да няма никакви последици от това :roll: скъсил е живота на двигателя поне със 100к/км да не кажа с повече.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот morfei1 » Вто 30 дек 2008 18:13


@joker, сигурно си прав. Въпросната добавка е специално за трансмисии и не става за двигатели. Има и друга подобна добавка на Лики Моли, която също е за трансмисии, но се използва, когато има течеове от кутията. Поне така пише в характеристиките на добавките.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Skruji » Вто 30 дек 2008 20:01


joker написа:
morfei1 написа:
DimoNN написа:иначе какви добавки ще препоръчате за скоростна кутия? на нея съм сложил масло ЕЛФ, ама мисля и добавка да сложа... ама не трябва ли да е добавка за трансмисионно масло, т.е. по-различна?


Мой... нещо от сорта ти трябва за скоростна кутия - http://www.liqui-moly.com/liquimoly/pro ... _1007.html

Несъм използвал добавката и нямам впечатления от нея.

Не се хвърляйте на"универсални" добавки ....не може присадката за трансмисия и за ДВг да е една и съща защото триенето и температурите при които това става са коренно различни...затова и маслата са различни.Има само една присадка доказала ефективността си(за съжаление не може вече да се намери) и това е Дура-Люб...мой познат кара без масло само на Дура-Люб(счупи си картера и му изтече маслото) от Шумен до Варна без никакви последствия!!..в рекламата на Дура -Люб пишеше,че след 8000 км присадката се отлага трайно на металните части и ДВГ може да работи до 3-4 часа баз масло, а само с покритието от Дура -Люб...Има два вида Дура -Люб за трасмисия и за ДВГ....о това е още едно доказателство за качеството на присадката!


Е това е добавката, дядо ми едно време като се занимаваше с ладите, жигулите и т.н. само такава слагаше. Страшна, ама както казва колегата joker вече я няма.Няъде от Карлово я взимаше, ще го питам от къде и ще пиша пак.


Потребителски аватар
dimitarpetrov
Мнения: 794
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 14:05
Автомобил: HONDA CR-V 2003
Двигател: K20 i-VTEC - 150 hp
Местоположение: София / Зверино

Мнениеот dimitarpetrov » Чет 01 яну 2009 13:58


РИМЕТ. Активен ре-метализатор. Руско.
Свръх финодиспергирана сплав на Мед, Калай и Сребро.
Работи на приниципа на електрохимичният афинитет.
Единственият продукт, който има сериозно физико-химично обяснение на начина на действие - електрохимичният афинитет на гореописаните метали към стоманата (на кратко - захващат се за свободните електронни връзки на желязото и така се отлага трайно в грапавините и по повърхността на стоманените детайли). Мога да ви разкажа и как са стигнали до идеята ама ще стане дълъг ферман.. :lol:
На същата основа работи и студеното поцинковане на стоманата - боя със 90+ % съдържание на цинк. Боядисвате и след няколко дни ако отмиете боята с разтворител ще забележите отложеният вече тънък цинков филм.
Лики Моли, Дуралюб, Слик 1000 и всички останали подобни са просто допълнителни финни смазващи вещества - графит в най-старите, Молибденов Мета-бисулфид, ТЕФЛОН и всякакви други органични и/или неорганични смазки. Те намаляват триенето, но не реметализират АКТИВНО износването.
С РИМЕТ си карах ладата 120 000 км. и я продадох на 230 000 км. с компресия 11,5-12 бара, разход на масло около 500 мл. от смяна до смяна и разход под 7 л/100 км. с 4 скоростна кутия. Двигателя не съм го отварял, само гумички на клапаните съм сменял.
Сигурно звуча като рекламен агент, но искам да отбележа че не съм търговец, представител и т.н. :D
Просто съм инжинер-физик и като такъв се спрях на това преди 10 г. като нещото с най-смислен принцип на работа и наблюденията са ми след 100 000 + км. приложение.
Сега планувам да си сложа пак РИМЕТ на двигателя и РИМЕТ-Т на скоростите.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 01 яну 2009 14:57


dimitarpetrov написа:РИМЕТ. Активен ре-метализатор. Руско.
Сега планувам да си сложа пак РИМЕТ на двигателя и РИМЕТ-Т на скоростите.

Имаш ли идея как се отразява това на синхронизаторите?
Още като си взех таралясника и сменях масло на скоростите, защото имаше жълти (месинови) перлички в него. Сега не мога да сменям достатъчно бързо на II и III предавка като загрее маслото. :(
Имам предвид, че горя на ДРАГ! :lol: При нормално шофиране никога не съм имал грижи.
... та се чудя дали да рискувам... :gruebel



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bluedim, kamaza11, nikmar, Пламен Тодоров и 176 госта