добавки за масло- впечатления

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
dimitarpetrov
Мнения: 794
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 14:05
Автомобил: HONDA CR-V 2003
Двигател: K20 i-VTEC - 150 hp
Местоположение: София / Зверино

Мнениеот dimitarpetrov » Чет 01 яну 2009 15:17


radotom написа:
dimitarpetrov написа:РИМЕТ. Активен ре-метализатор. Руско.
Сега планувам да си сложа пак РИМЕТ на двигателя и РИМЕТ-Т на скоростите.

Имаш ли идея как се отразява това на синхронизаторите?


Радо, това се захваща електрохимично САМО към стомана. Демек помага при шум в лагерите, износване зъбите на колелата и т.н.
За синхронизаторите, които са от цветни метали едва ли ще окаже някакво влияние - и присадката и синхронизаторите са с еднакъв афинитет и едва ли ще се захванат едно към друго по електрохимичен път. Единствено ако механично при натиска от превключващите зъбци се набие материал по износванията на синхронизаторите, ама.... божа работа според мен.
Според мен няма да навреди...




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 01 яну 2009 15:24


:( Значи ще чакам да почне да вие както си трябва скоростната и тогава ще отварям и ще сменям и синхронизатори! :(
Благодаря!


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Чет 01 яну 2009 15:34


Прочетох в други форуми, че разни неща като хидравлични повдигачи и маслени магистралки проявяват склонност да се запушват от добавки, особено от тези на принципа на римет. Не знам дали е вярно, но имайте 1 на ум ако решите да правите експерименти от този вид. Аз лично ще си направя ремонт като му дойде времето, а за сега просто наливам добро масло и сменям на време.

Ето една такава тема например:

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... =a&start=0


kiro7615
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот kiro7615 » Пет 09 яну 2009 20:07


А някой знае ли добавка против изгаряне на масло в двигателя? Колата ми голф 4 гори масло към 700 мл. на 1000 км. а не ми се прави ремонт все още защото ми искат много пари. Няма ли някаква добавка за да се позакрепи положението?


Потребителски аватар
kimif2008
Мнения: 564
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kimif2008 » Пет 09 яну 2009 20:41


бардал френска добавка


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Съб 10 яну 2009 23:01


А пък ако знаете колко препарати има дето от тях на плешивите им пораства коса.......със същия успех може да дискутираме и тях. Слагал съм от тези Римет/Ресурс на предишните си коли /Г2 и Астра/ -нулев ефект,все същите дараци си останаха ,ама тя една кола като е тръгнала вече злато да и слагаш в маслото все тая ! На сегашната не си и помислям да слагам каквото и да е освен качествено масло въпреки че на километри е повече от предишните,просто мотора си е читав и това е !


lyubo65
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот lyubo65 » Пет 16 яну 2009 16:07


И аз слагах Римет,но ефект -никакъв,поне не усетих.Обаче СТЦ-то с тефлон ми свали разхода от 5 на 4,2 на сто(дизел,разбира се) и мотора утихна много.


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот zeroheat » Пет 10 фев 2012 16:49


а каква добавка бихте предложили за борба с конденза на капака на мотора и по капачката на маслото?


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот freestyler911 » Нед 12 фев 2012 11:26


Каква е причината да се бориш този конденз?

Не те кефи как изглежда ли? На дълъг път се изчиства и лятото въобще липсва.

Ако това ти е достатъчно , няма смисъл от други работи.


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот zeroheat » Вто 14 фев 2012 11:10


да чесно казано хич не ми харесва тая жълтеникава гняс полепнала по капачката на маслото, даже 1-вия път ми се стори много стресиращо :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот stefan4o » Пон 30 апр 2012 20:14


Ползата от добавките я има само като има проблем с мотора. То е като гримът и пъпките. Не е нужнен грим, ако лицето ти е чисто, та и за моторите така... mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот Vlad777 » Сря 21 авг 2013 11:10


Темата е разчистена от мнения, които не са по темата или са на тролове, които правят скрита реклама на определени марки добавки. icon_idea

При последващи мнения, които не са по темата ще следват предупреждения и БАН. :banana

В заключение ще кажа, че добавки за масло с гарантирано качество и произход могат да се намерят в клубния магазин:
http://fanshop.vwclub.bg/categories.php?cid=11


Това са добавките, които лично Ники Златков ми каза, че винаги слага в маслото на състезателния си автомобил AUDI S1:
http://www.prospeed.bg/bg/blog/2/15

И по-конкретно тази


Берба
Мнения: 70
Регистриран на: Чет 21 мар 2013 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот Берба » Чет 14 ное 2013 11:35


За горивото преди използвах добавките на Кастрол , но сега установявам: на Бардал горивната добавка е по-добра.

Последна промяна от Vlad777 на Чет 14 ное 2013 11:57, променено общо 1 път.
Причина: Темата е за добавки за масло. За гориво има други!


insert11
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 17 окт 2013 21:19
Автомобил:
Двигател:

Re:

Мнениеот insert11 » Сря 20 ное 2013 12:36


joker написа:
morfei1 написа:
DimoNN написа:иначе какви добавки ще препоръчате за скоростна кутия? на нея съм сложил масло ЕЛФ, ама мисля и добавка да сложа... ама не трябва ли да е добавка за трансмисионно масло, т.е. по-различна?


Мой... нещо от сорта ти трябва за скоростна кутия - http://www.liqui-moly.com/liquimoly/pro ... _1007.html

Несъм използвал добавката и нямам впечатления от нея.

Не се хвърляйте на"универсални" добавки ....не може присадката за трансмисия и за ДВг да е една и съща защото триенето и температурите при които това става са коренно различни...затова и маслата са различни.Има само една присадка доказала ефективността си(за съжаление не може вече да се намери) и това е Дура-Люб...мой познат кара без масло само на Дура-Люб(счупи си картера и му изтече маслото) от Шумен до Варна без никакви последствия!!..в рекламата на Дура -Люб пишеше,че след 8000 км присадката се отлага трайно на металните части и ДВГ може да работи до 3-4 часа баз масло, а само с покритието от Дура -Люб...Има два вида Дура -Люб за трасмисия и за ДВГ....о това е още едно доказателство за качеството на присадката!



Не вярвам че има добавка със която двигателя да работи 3 - 4 без масло


Берба
Мнения: 70
Регистриран на: Чет 21 мар 2013 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: добавки за масло- впечатления

Мнениеот Берба » Сря 25 дек 2013 12:40


Целта на добавките Лики моли,Бардал,Дуралюб,не е да оставят двигателя да работи 3-4 часа без масло !
Целта им е да съхранят двигателя за по-дълъг безавариен пробег ! Само в аварийна ситуация двигателя може да работи извастно време без масло,така че водача да придвижи автомобила до най-близкия сервиз или населено място без това да бъде фатално за двигателя !



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, Joro_Markov и 290 госта