Най - добрата автомивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Persin
Мнения: 392
Регистриран на: Пон 11 яну 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe-Pleven

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот Persin » Пон 06 юни 2011 18:47


в нас като си я мия наи добре става




Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот Velko » Пон 06 юни 2011 18:56


Кръговото на 4-ти е най-добрата автомивка за мен.Познавам тоя-оня и имам отстъпка.Досега нямам забележки! :D


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот Kuncavia » Сря 15 юни 2011 8:49


Преди в темата бях писал за мивката в студентски на Авангард. Много съм доволен как работят но, пребоядисвам колата и минавам на автомивка и лака е надраскан от парцали ... Пребоядисвам капак - същата процедура - същия резултат. Особено си личи при мене на тъмно син металик. Гледа други коли с по-кофти боя или пък по-светла. Да речем светло синьо на C4 или пък дори сиво...

Въпроса е какво да правя, защото се дразня, нова боя пък като я погледнеш на слънце си личи как е наранен лака... Пък не ми се пастира след всяка автомивка. Безконтактното миене пък вреди понякога повече и от парцала... Някой ако има идея нека сподели... Накрая освен да я боядисам в друг цвят ли ... нз.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот Bai Sando » Сря 15 юни 2011 19:40


Kuncavia написа:Преди в темата бях писал за мивката в студентски на Авангард. Много съм доволен как работят но, пребоядисвам колата и минавам на автомивка и лака е надраскан от парцали ... Пребоядисвам капак - същата процедура - същия резултат. Особено си личи при мене на тъмно син металик. Гледа други коли с по-кофти боя или пък по-светла. Да речем светло синьо на C4 или пък дори сиво...

Въпроса е какво да правя, защото се дразня, нова боя пък като я погледнеш на слънце си личи как е наранен лака... Пък не ми се пастира след всяка автомивка. Безконтактното миене пък вреди понякога повече и от парцала... Някой ако има идея нека сподели... Накрая освен да я боядисам в друг цвят ли ... нз.

Един детайл пребоядисван ли е вече не може да се стигне качеството на заводската боя(лак).В това се убедих когато ми боядисваха колата.От един парцал и веднага си личат малките драскотинки по лака.При оригиналната това го нямаше.Явно лака от завода е много по-твърд и устойчив на атм.условия от тукашния с който масово пръскат майсторите.Особено при тъмните цветове си личи най-много и си искат по-често пастички зада не дразни окото :|


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот tisho_psg » Сря 15 юни 2011 20:34


Kuncavia написа:Преди в темата бях писал за мивката в студентски на Авангард. Много съм доволен как работят но, пребоядисвам колата и минавам на автомивка и лака е надраскан от парцали ... Пребоядисвам капак - същата процедура - същия резултат. Особено си личи при мене на тъмно син металик. Гледа други коли с по-кофти боя или пък по-светла. Да речем светло синьо на C4 или пък дори сиво...

Въпроса е какво да правя, защото се дразня, нова боя пък като я погледнеш на слънце си личи как е наранен лака... Пък не ми се пастира след всяка автомивка. Безконтактното миене пък вреди понякога повече и от парцала... Някой ако има идея нека сподели... Накрая освен да я боядисам в друг цвят ли ... нз.

До колкото знам,най-добрия вариант е безконтактно с неагресивни или слабоагресивни (и качествени) препарати. Важно е и човека които мие да знае какво прави,струята да не е прекалено силна и т.н.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот Kuncavia » Чет 16 юни 2011 7:28


Шантава работа ... Ще я пастирам да видя как ще е положението след без контактно ... Има едни "Безводно Миене" Какво е това :screwy


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот веселин » Пон 20 юни 2011 8:35


Kuncavia написа:Шантава работа ... Ще я пастирам да видя как ще е положението след без контактно ... Има едни "Безводно Миене" Какво е това :screwy

search.php?keywords=%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5
Не е като да не работи търсачката


mauricebrown
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 29 юни 2011 13:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот mauricebrown » Сря 29 юни 2011 13:06


За Пловдив определено е http://vipoferta.com/offer.php?offer_id=289 намира се в края на Талев в кичука точно до билата.Момчетата много се старят пък и кафенцето вънка е супер.Много съм доволен


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот stoi4o.d » Сря 29 юни 2011 23:15


mauricebrown написа:За Пловдив определено е http://vipoferta.com/offer.php?offer_id=289 намира се в края на Талев в кичука точно до билата.Момчетата много се старят пък и кафенцето вънка е супер.Много съм доволен

Айде айде,чак пък най-добрата да е за ПД :screwy В ШЕЛ добре мият,също и до бар Роял,много се стараят и до Веселото Село :да: ,ама аз не ползвам такива услуги,всяка събота на бензиностанцийката си я мия фрий mhihi eusa


Потребителски аватар
gladiator77
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 25 юли 2011 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот gladiator77 » Вто 30 авг 2011 10:56


mauricebrown написа:За Пловдив определено е http://vipoferta.com/offer.php?offer_id=289 намира се в края на Талев в кичука точно до билата.Момчетата много се старят пък и кафенцето вънка е супер.Много съм доволен

Тази автомивка е известна още като "вечно сухата мивка".Винаги няма никой.Въпросния mauricebrown явно е мияч там и си е направил регистрация във всички форуми за да се саморекламира.Много смешно ми стана,когато след месец "яка" работа от по кола и половина на ден,единия мияч дойде лично при мен да търси работа.Каза,че не вадел и за една баничка момчето.Съжалих го,но имам 6 работника и са ми достатъчни.В България е така,всеки гледа някой да измисли нещо и като види,че му върви и той да направи.Ако може на един метър от него.Обаче в едно не можем да се мерим с тях,от Шикокушарник,много са добри....на карти.Това сентасе,белот,пък може и с жълти стотинки и покер да играят :lol:


Потребителски аватар
albena_sladurana
Мнения: 622
Регистриран на: Нед 14 фев 2010 14:02
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: PB
Местоположение: София---в голфа

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот albena_sladurana » Пет 02 сеп 2011 22:03


Преди Хит посока Люлин има една на самообслужване както викаме 5мин. и за 3лв +вътре правим Гошко да свети :mrgreen: Утре към 8 сутринта пак съм там и ако има някой може и по кафе да пием :mrgreen:


Потребителски аватар
HeAdY-NuKeR
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 08 фев 2006 16:53
Автомобил: Ibiza CUPRA MK3 turbo
Двигател: 1.8 20vt
Местоположение: Пловдив

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот HeAdY-NuKeR » Чет 08 сеп 2011 18:14


http://maiami2000.com/uslugi.html


ТОва е сайта на някаква автомивка в София... имали са наглоста да качат личната ми кола , пастирана лично то мен преди 4 години :)) снимана лично в моя двор :D :D

Незнам само как ще пастират евентуална клиентска кола предвид , че дори 1 не са снимали за да я качат в сайта....

Мислете му и как работят... тва са хора без съвест и без морал за мен :)


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот RoadRunner » Съб 10 сеп 2011 11:28


Аз си я мия сам на тия автомивките с левчетата... Имам си микрофибърчета и като си я подсуша става чудна... За 4 лв вътре-вънка само трябва да ви се занимава.


viklan
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот viklan » Пон 30 яну 2012 20:59


Адрес:
Ако се движите по Бул. "Мария Луиза" от ЦУМ посока Централна Гара, подминавате улица "Цар Симеон" и следващата е улица "Струма". Пада се от дясната страна завивате по нея тя е късичка и свършва в улица "Сердика" която принципно е еднопосочна, но не е проблем за 10 метра да се влезне в насрещното спестява доста главоболие и обикалки. На тази улица завивате в ляво и след 10 метра има гараж, който има две врати, едната води надолу, другата нагоре. Влизете в тази за нагоре и автомивката е веднага отсреща. Там питате за Жоро телефона му е 0898282211. Миене отдолу е 12лв, комплексното миене е 15лв (вътре/вънка), a aкo e с по-специален шампоан за 25лв. Идете там не са марлячи а аз си мия колата вече 5години.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 31 яну 2012 12:23


Колеги като говорите за автомивки, искам да ви попитам да някви вакси за след миене с които колата придобива блясък, искам да взема за лятото нещо такова.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта