Най - добрата автомивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот Милослав » Пон 03 авг 2015 14:53


Дайте някъде мивка, където не мият микрофибъра на земята?
Красно село, бъкстон, бул. България ... В този район - благодаря


Sent from my iPad using Tapatalk




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот buller » Нед 03 юни 2018 10:15


Здравейте, колеги.
Стара тема, но актуална за всички.
Къде в София мият колата ръчно, а не с безконтактен препарат, който оставя петна по хром детайлите и т.н.?
Няколко мои приятели пропищяха от безконтактните препарати, а и аз започвам да гледам на тях с недобро око.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 03 юни 2018 19:33


Мивки с ръчно миене има доста, но всички ползват безконтактно първо. И добре че е така, защото ръчното им миене е с 1 кофа, с 1 гъба за цялата кола. И ако не са бутнали повечето мръсотия преди това... няма да си познаеш колата. :mhihi Разбира се винаги се приключва със силиконовото перо, щото е 8 пъти по-лесно за подсушаване. За мен най-големия проблем с мивките винаги са били щетите които оставят, за това си взех страхотна синтетична гюдерия на Сонакс и действам сам по мивките с левчета. Обилно безконтактно, обилно плакнене и щадящо подсушаване - най-доволен съм така. Условия за 2 кофи, гъби, шампоан - нямам.

ПС: По въпроса за петна от безконтактното, това се получава от мудно миене в комбинация с горещо време и бързо съхнене. На миячите не им дреме, че хрома на колата ти изсъхва с препарат по него, но ако си действаш сам, това е лесно предотвратимо.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот buller » Нед 03 юни 2018 20:08


Да, аз също това съм забелязал - "ръчно миене", но пръскат с безконтактно и после просто търкат :neutral
За силиконовите пера или парцалите, с които подсушават, но същевременно измиват върху асфалта - нямам коментар.
Аз също като теб си мия сам колата на мивките за лев, но гледам да отмия максимално бързо безконтактния препарат, особено когато пече.
И все пак, ако някой е срещал автомивка, на която не гледат да те претупат и същевременно не дерат кожи - да си каже :mhihi


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Най - добрата автомивка?

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 04 юни 2018 6:35


В почти всички мивки ползват обикновен автошампоан в бутилката за безконтактно, защото се нанася по- лесно с пръскане, отколкото от кофа с четката. После минават с четката. Та за безконтактното... Работих преди години в автомивка, в която имаше и безконтактно миене- то се ползваше само на почти нови автомобили без проблеми по лаковото покритие, иначе става беля- голяма беля прави това и на коли дето не са металик, ама собственика гледа, че е лъскава и вика- дай безконтактно, после му се ебава мамата на боята. Стават едни петна.... Лоша работа. Та и аз както повечето писали по-горе - ходя си мия колата на мивка с жетони или левчета- до нас има една 1 лв- 5 минути. Аз купувам 3 жетона- пускам 1вия, пръскам с водоструйката да сваля калищата- тва за 2 3 минути, натискам- препарат- и я поливам с препарата- автошампоан докато свършат 1вите 5 минути. После вземам четката, мия я на чешмата и с нея минавам цялата кола. 2ри жетон- водоструйка- обилно и яко сваляне на препарата от колата- даже ми остава време да се лигавя :mhihi . с 3тия жетон- прахосмукачка- и колата става като нова. Има там препарати и за таблото, и за гумите... екстра....



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта