Ново 20 от агенция "Пътища"

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Стиви Джи
Мнения: 1987
Регистриран на: Пет 05 авг 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Ново 20 от агенция "Пътища"

Мнениеот Стиви Джи » Пет 13 яну 2006 16:01


http://www.dnevnik.bg/show/Default.asp?storyid=180710&rubrid=

Всички да плащат винетки, иска директорът на ИА "Пътища"
DNEVNIK.BG 10:09 ч.

"Винетките трябва да са задължителни за всички, независимо дали ползват републиканските пътища или не, заяви в интервю за Агенция "Фокус" директорът на Изпълнителна Агенция "Пътища" Веселин Георгиев. Според него обаче трябва да има диференциране на цените, като таксита и тежкотоварните автомобили дължат по-големи суми. Трябвало да се въведе и различна цена на винетките, съобразно пробега на автомобилите.

"Аз не мога да се съглася, че един гражданин, който на месец пропътува с личния си автомобил 200 км., трябва да плаща същата винетна такса, която плаща собственикът на автомобил, пропътувал 20 000 км. за същото време. Не мога да се съглася и с това, че на територията на София и други големи градове целогодишно работят товарни автомобили, кранове, багери, които рушат инфраструктурата, а в същото време - не плащат нито лев винетна такса", посочва Георгиев.

Той обяснява, че ако агенцията събира винетните такси на 75%, би трябвало в бюджета й да постъпват около 300 млн. лева годишно. Приходите от миналата година сочели, че са били събрани едва 30% от таксите.

Същевременно министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов заяви след срещата си със столичния кмет Бойко Борисов, че никой не е поставял въпроса за допълнителни винетки и такива няма да има. Става въпрос за пътищата към част от кварталите на София("Панчарево", "Драгалевци", "Бояна"), както и за ползването на Околовръстното.

Гагаузов подчерта, че министерството и общината имат много по-сериозни общи инвестиционни намерения като например: изграждането на южната дъга на Околовръстния път и метрото. "Твърде дълго са заблуждавани хората, че някой прави нещо за южната дъга на Околовръстния път", каза Гагаузов. Той посочи, че реституираните имоти там ще оскъпят няколко пъти проекта.

Гагаузов каза още, че в края на годината започва работа по изграждането на южната дъга и Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще финансира изцяло дейностите по строежа. Според него, отсечката ще бъде готова за две години и половина.




Потребителски аватар
milen_79
Мнения: 121
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот milen_79 » Пет 13 яну 2006 16:11


Баце кво да кажа-тея идиоти изкат да ни изцедят кат ЛИМОНИ :blueeye: Shocked Направо са за растрел-ама всички.


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 13 яну 2006 16:19


Трябвало да се въведе и различна цена на винетките, съобразно пробега на автомобилите.
ДА ИМ ГО ******** Screwy :f_ckyou: :f_ckyou: :f_ckyou:


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 13 яну 2006 16:20


Еми те ако ми гледат пробега аз мога да си върна километража на 10 000 :lol:


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Пет 13 яну 2006 16:22


Те хубаво искат ама какво получаваме ние насреща :?:
Всяко година х*я става все по-голям, а инфраструкурата е все едно караме офроуд. Това, че не са успели да съберат предвидените средства естествено трябва да ние да го отнесем - номера, талони.
Дано да не го приемат това.
Въпроса не е до тези 20лева, къде ли не съм ги похарчил, просто ме дразни наглостта и простотията им.
Защото с тези пари щях да си купя светещи пръскалки, калъф за волана, тасове тип лета джанта, калъфки за салона и зарчета ама уви, сега трябва да се радвам единствено на китеника и спортния волан Тайп-Р.mhihi mhihi mhihi

П П купувам кзенофи варове или ламби :D


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Varbona » Пет 13 яну 2006 16:26


успокойте се
тва което ще стане е такси за влизане в центъра за софия
а относно таксите за пробег, и тва ще стане ама като догоним австрия
реално погледнато това е по-справедиво таксуване от винетка, защото плащаш не на време, а на разстояние, т.е. който кара много-плаща много и обратно
за целта се или се монтира устройство в МПС и то комуникира със сензори в пътищата, или чрез спътникова система
ерго, джером и да въртиш километража, все тая don't worry


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Пет 13 яну 2006 16:41


Да бе за 1 година 24 000км навих :lol: 8) ще ми сложат нещо дето ми мери... :oops: ...ама друг път :twisted: НЕМА да стане :!:


Потребителски аватар
maks
Мнения: 2228
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maks » Пет 13 яну 2006 16:44


Само ми е чудно кога ще изметем тая пастмина дет само се чуди как да ни изцица.


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Пет 13 яну 2006 17:18


то убаво да се плаша , ама тия примерно 300 млн. да идат за пътищата , ама нема пак некой требва да гуши , climb


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Пет 13 яну 2006 17:35


Егати простотията.......................... лепим си аз винетката без да знам дали утре няма колата ми да е на дъното на някоя дупка.......... въобще не мога да ги разбера какъв ми е проблема
Правя си кеш годишно ГО, лепя си януари месец Годишна винетка, имам си каско и съм минал на преглед, по каналния ред, претендирам да съм документално изряден.И какво получавам.......нищо, почват да ми измислят нови и нови простотии. Искам сутрин като стана да доида безпоблемно на работа......разстоянието е 6 километра, нищо не е.......пълно приключение.После влизам тука и виждам нови и нови простотии изми9слени и нови и нови обяснения и глушпости. Това ако не е свинщина.....нямам думи....

Вище какво видях днеска
Пътната инфраструктура около София ще се поддържа както досега
Трябва да успокоим хората – никой не е поставял въпроса за допълнителни винетки и такива няма да има. Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов след среща с кмета на София ген. Бойко Борисов. Пътната инфраструктура около столицата ще се поддържа, както се е поддържала и досега и знаците за винетки ще са на такива места, че да не ощетяват хората.

http://www.mrrb.government.bg/news.php?n=895


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Аааа не с тоя тон :))))

Мнениеот Perso » Пет 13 яну 2006 18:18


Колеги бъдете любезни към идеите и решенията на държавните органи и итституции!
Те го правят в името на нащо добро!
Я си представете, че напролет се ширне една нова южна гъга на софииското околомръсно?
Животът е прекрасен!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пет 13 яну 2006 19:15


напролет да. ама пролетта на 2010 г. ще си Drive мерцедеса по чисто новия асфалт на околомръсното! :motz:


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Re: Ново 20 от агенция "Пътища"

Мнениеот 20vTurbo » Пет 13 яну 2006 21:37


Стиви Джи написа:http://www.dnevnik.bg/show/Default.asp?storyid=180710&rubrid=

"Аз не мога да се съглася, че един гражданин, който на месец пропътува с личния си автомобил 200 км., трябва да плаща същата винетна такса, която плаща собственикът на автомобил, пропътувал 20 000 км. за същото време. ... посочва Георгиев.



На този тъпак няма ли кой да му каже, че такава такса за пробег има и винаги е имало и няма как да се избегне и всички я плащат... някой сеща ли се за какво говоря ... това са яките данъци (не бяха ли над 50%) които са включени в цената на горивото. Не караш, не плащаш ... караш, плащаш. А какво получава народа за тези огромни суми (не бяха ли 7 - 8 милярда) които държавата прибира? Един по-дебел ...


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Re: Аааа не с тоя тон :))))

Мнениеот 20vTurbo » Пет 13 яну 2006 22:44


Perso написа:Колеги бъдете любезни към идеите и решенията на държавните органи и итституции!
Те го правят в името на нащо добро!
Я си представете, че напролет се ширне една нова южна гъга на софииското околомръсно?
Животът е прекрасен!

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Е бре пичове:))))

Мнениеот Perso » Съб 14 яну 2006 14:17


Това го написах на майтап :D
Ако бях написал тово което си мислех, модератора сигурно щеше да ме намери и да ме набие :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 215 госта