Заверка на пожарогасител

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот Каспър » Нед 11 мар 2018 17:17


От 6лв.заверка + гориво до центъра и обратно два пъти защото се оставя и след час или на следващия ден трябва да се вземе и 13 лв. за нов от Кауфланда до блока, аз избрах второто.В моя случай първото излиза с 3 лв. по-ефтино от второто, но вместо да заверявам 10 годишен пожарогасител и да затрия два часа в задръстванията или в чакане на заверка, сега имам нов заверен.




Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот valka » Нед 11 мар 2018 20:55


Нищо не се оставя. Отивам, лепят ми стикера за 1 минута и излизам. И какъв 10 годишен пожарогасител, след като преди няколко години забраниха дезодорантите. Моя е 2-3 годишен. Щом скалата е в зеления сектор е ок. И моя е от промоция на Кауфланд. Нямам намерение всяка година да я дебна. Ама понеже на колега катаджии са искали да му пишат акт, реших и аз да си го заверявам. Гориво не смятам толкова. Имам и служебна кола, а личната когато мога и безцелни обиколки си правя по 40-50 км, даже и 100 км.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот Каспър » Нед 11 мар 2018 22:57


Колега, ходенето да ти залепят лепенката не е заверка на пожарогасител, а чисто разкарване. Истинската заверка (която ми правят на мен срещу 6лв.) включва изпразване, надуване и проверка на прахта, смяна или допълване ако се налага. След тази процедура се лепи стикер за годност. Тази процедура отнема време и затова ако не ти се чака се оставя пожарогасителя. Ако имам работа в центъра го оставям и след час си го взимам, ако ли не го оставям и минавам на следващия ден да си го взема. Това че на теб ти взимат парите и само ти лепят нов стикер е безсмислено. Аз заверката не я правя заради фуражките, а за да знам какво имам в пожарогасителя и ако се случи нещо да знам че е в изправност. Този пожарогасител го имам от 10 години и той е 1кг., не е от дезодорантите които вече са забранени. Заверявах го всяка година (разбрах за това благодарение на тази тема), но вече ми е по-изгодно да си взема нов, а другия ветеран да си седи за резерва в колата защото и без това не може да се разчита на тези малки пожарогасители, но два са по-добре от един. Горивото и времето са ми ценни. Първото защото нямам служебна кола с която да си върша лични работи и шефа да ми плаща горивото. Второто защото предпочитам изгубените 2 часа в задръствания и заверки да ги прекарам със семейството си. Затова тази година избрах нов, заверен.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот Iezekil » Пон 12 мар 2018 18:57


Абсолютно правилно мислене,колега.Само леко си се заблудил,ако мислиш,че твоя го отварят,особено ако е с манометър.Манипулациите,които изреди/пезареждане/ струват 12лв.Другото за 6 лв. си е разкарване...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 12 мар 2018 19:51


Вярно е.
Като нов за една година падна в червеното.
Горната процедура,за 6 години не мръдна.
От тогава само нов стикер за 2лв.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот Каспър » Пон 12 мар 2018 21:27


Iezekil написа:Абсолютно правилно мислене,колега.Само леко си се заблудил,ако мислиш,че твоя го отварят,особено ако е с манометър.Манипулациите,които изреди/пезареждане/ струват 12лв.Другото за 6 лв. си е разкарване...

6 лв. е цената без документ и как ти видя моя пожарогасител че не е отварян? Мисля си че аз мога да позная дали е отварян или не, по налепа на гърловината личи, по стрелката на манометъра също. Та хич не съм се заблудил леко или тежко :wink


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот Iezekil » Пон 12 мар 2018 22:51


Значи в София бачкат или без пари,или нас ни грбят в провинцията.6-7 лв. за стикар,12лв. презареждане е тук.12 години ми лепят стикер,миналата година исках презареждане,видях,че не е отварян.Направих скандал,понеже също ме интересува безопасноста,та излязах виновен,понеже видиш ли било безмислено.....та какво да говоря...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 13 мар 2018 7:39


6 лева е и в Берковица презареждане и стикер


sandista
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот sandista » Чет 23 авг 2018 5:41


Лепенето на "лепенка" за няколко лева е решение единствето за катаджийте :) А те няма да са наоколо ако стане проблем....
Както каза колегата по-горе- нужна е прецизна техническа проверка, особено на по-старите пожарогасители. Преглежда се съда, манометър, оплътнения, прахта и тн. Не разчитайте, че манометъра е в зеленото.
За проверка на пожарогасители в град Враца препоръчвам Противопожарна Техника КАТ https://www.kat-eood.com. Намират се на Табашкия мост, ул.Подбалканска 2А.
Работят добре и не правят компромис с качеството.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот nero » Чет 23 авг 2018 15:20


В Пловдив между 4 и 8 лв според зависи дали има ще има нужда от пълнене или друга манипулация. 4 лв е само ако всичко е изрядно и минава само профилактика. 15 мин. време ми отне всичко.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот silent » Пет 24 авг 2018 13:33


Ако тръгне да ми гори колата първото което ще направя е да изведа хората и второто да я гледам как гори отдалече...
Абсолютен соц. примитивизъм....социалистическия човек да може и рабира от всичко .... да се втурне като един Матросов да гаси соц имуществото без начение дали и той ще изгори или не.
Ако е толкова проста и лесна тази наука няма да има хора за тая работа.
И ако някой си мисли че със смешните пожарогасителчета от Кауфланд може да изгаси повече от електронна цигара е в дълбоко заблуждение.
Гасил съм малко огънче в двигателния отсек с прахов голям стабилен пожарогасител, не като тези детските в Кауфланд
Първо натискане изгасих основното огъчце второ нямаше...щото нищо не излезе. Второто огънче беще изсено с духане с уста.
Чак после се разчетох и разбрах че с прахов пожарогасител не се прекъсва пръскането. Имаш право на един опит. Пръскаш до край. Та това не е проста наука и според мен е напълно излишно да се тормозят хората за пожарогасители и зорлем да ги правят пожарникари без някой нда го е еня дали ще изгоряат или ....


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот i.stojanov » Пет 24 авг 2018 23:30


От къде може да се купи пожарогасител за кола и луде заверявате в София?


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Заверка на пожарогасител

Мнениеот Каспър » Съб 25 авг 2018 8:51


Местата за заверка са описани напред в темата. Те продават и пожарогасители, също има и в големите хипермаркети. Нов пожарогасител е заверен за година напред, след това вече почваш да си го заверяваш всяка година.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта