Заверка на пожарогасител

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandan » Вто 31 авг 2010 4:41


Това е все едно да ти дадат ключ, който не знаеш как да използваш

Ами не е точно същото, "ключа" трябва да си го купиш и да му плащаш годишен абонамент...




Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandrv » Пет 10 сеп 2010 13:09


olele39 написа:
dandrv написа:Взех си пожарогасител от http://www.hiltbg.com - в момента има промоция - за 22 лв цял авариен комплект!

А каза ли, че си от форума и направиха ли ти отстъпка?


Потвърждавам, че ХИЛТ( www.hiltbg.com )дават отстъпка за членове на VW клуба. Сега ми трябва 6 кг. пожарогасител и човека намаля цената с 20%. :applause:


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4182
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот bbboiko2004 » Пет 10 сеп 2010 13:11


На членовете на клуба, или на ползвателите на форума ?


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот alexx » Пет 10 сеп 2010 13:54


Потвърждавам, че ХИЛТ( www.hiltbg.com )дават отстъпка за членове на VW клуба. Сега ми трябва 6 кг. пожарогасител и човека намаля цената с 20%.

Това е много добре, но досега 4 пъти ходя по различно време и все е затворено , сигурно трябва да си запиша час


gorom
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот gorom » Пет 01 окт 2010 19:07


Един приятел му се запали пасат когато беше тръгнал за сватба, пожара който изгаси с пожарогасителя като дезодорант от 5 лева комплекта не беше никак малък, беше се запалило при двигателя маркучите за бензина и цялата инсталация, повечето не вярват на малките пожарогасители, но нали се продават в магазините, разбира се ако е още годен за употреба, а съм виждал как и с голям прахов пожарогасител един голф изгоря на Сливница и Опълченска една сутрин, какъвто и да имаш зависи къде е огъня. Аз съм с малък и го държа под седалказа.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот icoico » Пон 04 окт 2010 10:24


По-добре малък (пожарогасител)навреме,отколкото голям но с 5 минути закъснение :lol: Преди няколко месеца бях спрял в с.Виноградец да купувам домошарка,в един момент до сергията се паркира Мерцедес Е клас бълващ пушек изпод капака ,от който се изтъркаля около 120 килограмов индобългарин с бойни викове "жинъ,бегай за водъ чи згуря кулътъ"Беше с газова уредба и някакви самоделни кабели се бяха лепнали на колекторите,естествено нямаше пожарогасител...в името на спасяването на ракията го угасих с един от тези китайските купен за 20 лева от "Практикер" mhihi


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот kiril_bulgaria » Нед 24 окт 2010 21:25


Интерисувам се на какви изисквания трябва да отговаря един пожарогасител за лек автомобил. Въпросите са:
> Къде мога да видя черно на бяло (някъкъв документ) за изискванията?
> Колко килограма да е?
> Трябва ли да има манометър?
> Има ли значение какъв тип ще бъде?
> Заверката за колко години важи?

Значи в Русия преди около 2 години го регламинтираха този въпрос и пожарогасителя трябва да отговаря на следните изисквания.

> 2кг или повече,
> с манометър (зелена и червена зона),
> прахов,
> заверка за 2год.
Как е при нас?


Потребителски аватар
k.iliev
Мнения: 96
Регистриран на: Чет 05 май 2011 0:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот k.iliev » Пон 12 сеп 2011 10:03


http://www.hiltbg.com/
28 лв комплект аптечка, триъгълник и пожарогасител, които отговарят на изискванията. Както каза един колега "цената на спокойствието е ниска". Представете си при едно запалване колко пъти по 28лв ще дадете и се замислете кое е по-изгодно. Не забравайте факта, че българите сме много "услужлив" народ и всеки ще ви "помогне". Преди седмица на бул.Ломско шосе една жена беше закъсала в лява лента, без триъгълници без нищо,а отстрани на пейките имаше над 20 момчета на мойта възраст, но всички стояха и гледаха, вместо да дойдат да помогнат да избутаме колата. Така че подсигурете се сами, ако някой дойде да ви помогне се радвайте, ако ли не-разчитайте сами на себе си.


Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот pkmz » Вто 03 апр 2012 18:01


Отново проверки на КАТ за пожарогасители!
Вчера спряли един приятел да му се репчат, че му бил изтекъл пожарогасителя. Интересно ми е ако всичко ти е по изисквания и не си направил нарушение за какво ще се хванат? Къде мога да прочета какво трябва да имам в колата, като аптечка пожарогасител крушки велоятно и други подобни? Все някъде ги пише тия изисквания, да ги видя за какво ще се заяждат да те изнудват за пари.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот icoico » Вто 03 апр 2012 18:31


pkmz написа:Отново проверки на КАТ за пожарогасители!
Вчера спряли един приятел да му се репчат, че му бил изтекъл пожарогасителя. Интересно ми е ако всичко ти е по изисквания и не си направил нарушение за какво ще се хванат? Къде мога да прочета какво трябва да имам в колата, като аптечка пожарогасител крушки велоятно и други подобни? Все някъде ги пише тия изисквания, да ги видя за какво ще се заяждат да те изнудват за пари.

Сериозно ли питаш къде? :shock
ЗДвП
Чл. 139. (1) Движещите се по пътя пътни превозни средства трябва да бъдат:

1. технически изправни;

2. с размери, маса и натоварване на ос, които не надвишават нормите, установени от министъра на регионалното развитие и благоустройството, и с товари, които не представляват опасност за участниците в движението;

3. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) обозначени със съответните опознавателни знаци.

(2) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства се оборудват и със:

1. обезопасителен триъгълник;

2. аптечка;

3. пожарогасител;

4. светлоотразителна жилетка.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот brum » Вто 03 апр 2012 19:51


А има ли информация какво трябва да съдържа една аптечка? И тя има ли срок на годност или е доживотна (което ще е глупаво, защото някой от нещата вътре си имат срок на годност)?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот icoico » Вто 03 апр 2012 23:15


ИНСТРУКЦИЯ № 1 ОТ 20 ФЕВРУАРИ 2008 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА АПТЕЧКИТЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА

Издадена от Министерството на здравеопазването
Обн. ДВ. бр.27 от 11 Март 2008г.

Чл. 1. (1) Аптечките на движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства съдържат:
1. еластична лента за кръвоспиране (по Есмарх, 5 см/1 м) - 1 брой;
2. марлен бинт, 5 см/5 м - 2 броя;
3. марлен бинт, 8 см/5 м - 2 броя;
4. марлен бинт, 10 см/5 м - 2 броя;
5. пакет медицински памук, 25 г - 1 брой;
6. стерилни превръзки за повърхностни рани, 10 см/10 см - 4 броя;
7. стерилни превръзки за повърхностни рани, 40 см/60 см - 1 брой;
8. пластири за рани, 3 см/6 см x 4 броя - 2 броя опаковки;
9. адхезивен пластир за прикрепване на превръзка, 2,5 см/2,5 м - 1 брой;
10. триъгълна кърпа, 96 см/96 см/136 см - 2 броя;
11. стерилни полиетиленови ръкавици, голям размер - 2 чифта;
12. разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности - 200 мл;
13. безопасни игли - 6 броя;
14. ножица с тъпи върхове - 1 брой;
15. уред за обдишване - 1 брой.
(2) Всички медицински изделия, посочени в ал. 1, следва да са в срок на годност.


Чл. 2. (1) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 8 места за сядане без мястото на водача, съдържат двойно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.
(2) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 30 места за сядане без мястото на водача, съдържат тройно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.


Чл. 3. Съдържанието на аптечките се поставя в подходяща чанта, която позволява правилното съхранение на превързочните и помощните материали, обозначена с надпис "Аптечка".


Заключителни разпоредби


Параграф единствен. Тази инструкция се издава на основание чл. 139, ал. 2, т. 2 и § 11, ал. 2 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за движението по пътищата и отменя Инструкция № 2 от 1997 г. за съдържанието на аптечките на моторните превозни средства (ДВ, бр. 51 от 1997 г.).


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот brum » Сря 04 апр 2012 11:46


icoico написа:...
(2) Всички медицински изделия, посочени в ал. 1, следва да са в срок на годност.
...


А така. Сега катаджиите остава и аптечките да проверяват по съдържание и срок на годност :) .


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот virus_2005 » Сря 04 юли 2012 18:59


И аз ползвах услугите на тази фирма СИВ-90., че ми е близо.
Проверка и заверка на пожарогасител Торнадо 1 кг. - 30мин., цената е 6 лв.
На други места ми казаха цена 3-4 лв. и 10 мин. работа, но ми бяха далече, а явно толкова ги и проверяват...


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dimovip » Сря 04 юли 2012 19:13


я някой да приложи извадката от закона за движение по пътищата, където се казва, че ежегодно се минава преглед на пожарогасителя, че нещо немога да го намеря да го еВа



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger, К.Одаджийски и 83 госта