Заверка на пожарогасител

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
vw_motor
Мнения: 200
Регистриран на: Съб 28 май 2011 0:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видинско

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот vw_motor » Сря 03 окт 2012 16:39


Признавам си че не ми се чете много :mrgreen: затова питам тук (НАРЕДБА № Із-2377 http://www.rvcbg.net/userfiles/file/NaredbaIz2377.pdf ако въобще е в тази наредба)
Искам да съм редовен от към пожарогасител.
Искам да си купя нов прахов пожарогасител 1 кг примерно този http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg ... _18523.htm
Къде да го заверя в гр. Монтана? И можели само със стикер като този http://img05.prodavalnik.com/images_pro ... 00x600.jpg
Ориентировъчна цена на заверка нов ?
И има ли такова нещо технически нов пожарогасител?
И последващата заверка на всяка една година ли е свързана с презареждането му тестване чрез хидравлична проба?
Или само дърпат съдържанието тестват и си го връщат обратно?
Питам как трябва да бъде! Знам че в BG нещата са за таксата за услугата а дали нещо действително ще се извърши освен смяна на стикер е друга работа.
Снимка на стикер от предните страници на темата download/file.php?id=13458&mode=view

Намерех една фирма http://feniks22.com/index.php?option=co ... &Itemid=56 ,но никъде не е упомената цена, ще се опитам да я намеря, ако някои колега може да ми препоръча друга фирма да казва :wink: че града не ми е познат много.




Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот Sashko_Trg » Сря 03 окт 2012 18:02


Днеска ходих да си презаверявам пожарогаситела и струваше 3.50. В това влизаше проверка на налягането вътре, разви щуцера и вкара малко въздух под налягане вътре малко да му светне, разклати го малко и така. Залепи новия стикер и край, около 15 мин отнема всичко.


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandrv » Сря 10 окт 2012 8:45


Sashko_Trg написа:Днеска ходих да си презаверявам пожарогаситела и струваше 3.50. В това влизаше проверка на налягането вътре, разви щуцера и вкара малко въздух под налягане вътре малко да му светне, разклати го малко и така. Залепи новия стикер и край, около 15 мин отнема всичко.


Колега, дай координати на този сервиз.


Потребителски аватар
Vaskuu_Plazm1Te
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 09 окт 2012 15:44
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 1999
Местоположение: Горна Оряховица

Re: нова мания на катаджиите

Мнениеот Vaskuu_Plazm1Te » Сря 10 окт 2012 9:19


При нас в Горна Оряховица можем да си вземе същия стикер(2лв) и от един магазин за Авто части и аксесоари(същият е и сервиз,годишни прегледи и т.н.)Фирмата е "Автоекспрес" имаго и в много други градове.


kvk
Мнения: 189
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот kvk » Нед 28 окт 2012 17:33


то добре но стикер за пожарогасител няма да си купя.
вярно че съм с 2 в колата но искам даса изправни. Това лято направихме тест в една кооперация дето уж всяка година преди жътва ги носят на преглед, от проверени 20 имахме 70% заработили.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 28 окт 2012 17:51


dandrv написа:
Sashko_Trg написа:Днеска ходих да си презаверявам пожарогаситела и струваше 3.50. В това влизаше проверка на налягането вътре, разви щуцера и вкара малко въздух под налягане вътре малко да му светне, разклати го малко и така. Залепи новия стикер и край, около 15 мин отнема всичко.


Колега, дай координати на този сервиз.



Не мога защото не всички сме от софия :)


Потребителски аватар
Vaskuu_Plazm1Te
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 09 окт 2012 15:44
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 1999
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот Vaskuu_Plazm1Te » Чет 01 ное 2012 10:18


Колеги да вмъкна пак малко промени за тези които са от регион Велико Търново.Скоро установих,че заверяването на пожарогасителите се извършва само от една фирма в с.Първомайци до Горна Оряховица казва се АХЕЯ.Включва изпразване на пожарогасителя,проверка на състоянието му и ново зареждане,цената е 5лв.Смятам че всеки съвестен колега ще го направи за собствено добро,никой не е застрахован!!! :bishop death


Потребителски аватар
d.draganova
Мнения: 199
Регистриран на: Нед 16 сеп 2012 10:08
Автомобил: Golf 4 1998
Двигател: AHW 1.4 16V
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот d.draganova » Нед 18 ное 2012 17:49


Ако не е заверен глобата колко пари е ?


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот ivanovkbg » Нед 18 ное 2012 22:18


d.draganova написа:Ако не е заверен глобата колко пари е ?


Jogo_1 написа:Да, вчера ми драснаха фиш за 10-ак, не се взимат точки, виновен съм и според мен е супер правилно това, малка глоба но ще ида и ще си взема пожарагасител,ще си платя фиша, а не примерно 500 лева и 1000 точки да се чудиш как да буташ на ченгелите.

p.s. Катаджията беше много свестен, нито се прави на велик, обясни си ми, че мога и на стария заверка да си направя, че няма значение има ли манометър или не, важното е стикер да има.

На някои колеги, за пожарогасители тип „дезодорант“ съм и писали фишове за по 5 лева.


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот grishitu » Вто 20 ное 2012 16:16


За нередовен пожарогасител фиш от 10лв., а заверки правят във В.Т. под КАТ в един гараж където ги и пълнят.


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот stivenj » Сря 17 апр 2013 7:57


Някой може ли да снима стикера и да го пусне тук,например.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот mely » Сря 17 апр 2013 9:08


stivenj написа:Някой може ли да снима стикера и да го пусне тук,например.

Да бе и манифактурка може да заформиш
Крайно недопустимо е публикуването на теми, които съдържат съвети и/или връзки относно снабдяване с ........................ които по какъвто и да е начин противоречат на българските закони.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот AmW » Сря 17 апр 2013 10:25


vw_motor написа:Признавам си че не ми се чете много :mrgreen: затова питам тук (НАРЕДБА № Із-2377 http://www.rvcbg.net/userfiles/file/NaredbaIz2377.pdf ако въобще е в тази наредба)
Искам да съм редовен от към пожарогасител.
Искам да си купя нов прахов пожарогасител 1 кг примерно този http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg ... _18523.htm
Къде да го заверя в гр. Монтана? И можели само със стикер като този http://img05.prodavalnik.com/images_pro ... 00x600.jpg
Ориентировъчна цена на заверка нов ?
И има ли такова нещо технически нов пожарогасител?
И последващата заверка на всяка една година ли е свързана с презареждането му тестване чрез хидравлична проба?
Или само дърпат съдържанието тестват и си го връщат обратно?
Питам как трябва да бъде! Знам че в BG нещата са за таксата за услугата а дали нещо действително ще се извърши освен смяна на стикер е друга работа.
Снимка на стикер от предните страници на темата download/file.php?id=13458&mode=view

Намерех една фирма http://feniks22.com/index.php?option=co ... &Itemid=56 ,но никъде не е упомената цена, ще се опитам да я намеря, ако някои колега може да ми препоръча друга фирма да казва :wink: че града не ми е познат много.



Не си купувай ПГ от бакалия...
Цената на заверката вече е трудно да я хванеш тъй като ги пишат сервизно обслужване... кажи речи за 1-2кг прах е 10-12лв
Хидравлична проба се прави на 5 години (по спомен) или по предписанието на производителя.
Сервизното обслужване на ПГ е изпразване на съда, проверка на съдържанието, оглед на съда за ръжда и тн и пълнене наново.
От теб се иска да го носиш всяка година за проверка и съответно да ти слагат нов стикер за година напред.
Почти съм сигурен, че има такива фирми в Монтана но за име не мога да се сетя, чекни в Гугъл...


п.п. По новата наредба... някоя от тях (вече не ги следя) само оторизирани фирми имат право да извършват сервизно обслужване на ПГ, тоест служителите им ходят на курс. Със стикери на всяка една фирма която няма изкаран курс пожарогасителите ви са неизправни


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот StrEagle » Сря 17 апр 2013 15:24


А колко време е срока на годност на елементите в аптечката?


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот stivenj » Сря 17 апр 2013 18:05


AmW написа:
vw_motor написа:Признавам си че не ми се чете много :mrgreen: затова питам тук (НАРЕДБА № Із-2377 http://www.rvcbg.net/userfiles/file/NaredbaIz2377.pdf ако въобще е в тази наредба)
Искам да съм редовен от към пожарогасител.
Искам да си купя нов прахов пожарогасител 1 кг примерно този http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg ... _18523.htm
Къде да го заверя в гр. Монтана? И можели само със стикер като този http://img05.prodavalnik.com/images_pro ... 00x600.jpg
Ориентировъчна цена на заверка нов ?
И има ли такова нещо технически нов пожарогасител?
И последващата заверка на всяка една година ли е свързана с презареждането му тестване чрез хидравлична проба?
Или само дърпат съдържанието тестват и си го връщат обратно?
Питам как трябва да бъде! Знам че в BG нещата са за таксата за услугата а дали нещо действително ще се извърши освен смяна на стикер е друга работа.
Снимка на стикер от предните страници на темата download/file.php?id=13458&mode=view

Намерех една фирма http://feniks22.com/index.php?option=co ... &Itemid=56 ,но никъде не е упомената цена, ще се опитам да я намеря, ако някои колега може да ми препоръча друга фирма да казва :wink: че града не ми е познат много.



Не си купувай ПГ от бакалия...
Цената на заверката вече е трудно да я хванеш тъй като ги пишат сервизно обслужване... кажи речи за 1-2кг прах е 10-12лв
Хидравлична проба се прави на 5 години (по спомен) или по предписанието на производителя.
Сервизното обслужване на ПГ е изпразване на съда, проверка на съдържанието, оглед на съда за ръжда и тн и пълнене наново.
От теб се иска да го носиш всяка година за проверка и съответно да ти слагат нов стикер за година напред.
Почти съм сигурен, че има такива фирми в Монтана но за име не мога да се сетя, чекни в Гугъл...


п.п. По новата наредба... някоя от тях (вече не ги следя) само оторизирани фирми имат право да извършват сервизно обслужване на ПГ, тоест служителите им ходят на курс. Със стикери на всяка една фирма която няма изкаран курс пожарогасителите ви са неизправни

Колега купи си български пожарогасител с манометър,но произведен в България,кинтайците са измамно евтини,след като на манометъра се вижда ,че е изправен в зелената част,значи е добре ,лепенката се изисква за да се дадат едни пари ей така ,да става далаверата,навсякъде са различни,на повечето места като го видят и лепят стикера срещу някаква сума,е не мога ли и аз да си залепя стикер,като ще е така.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: abdahorn, bongoo, Google [Bot] и 56 госта