Заверка на пожарогасител

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот ABSOLUT » Пон 09 авг 2010 23:59


Защото Сашо, праховия е подходящ за материалите които биха горяли в една кола и най-ефективно би се разпръснал върху целта.
Водния например не е подходящ за горящо масло и бензин/дизел.
Този с въглероден двуокис може да не е удачен в отворени пространства (като отворен капак на кола примерно).
Така си мисля аз.




Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот Velko » Вто 10 авг 2010 0:12


Моят си седи в чантичката от комплекта ( триъгълник, аптечка и пожарогасител ).Досега не са го проверявали, надявам се да продължи в същият дух.Май трябва да стане нещо ,защото за момента не ми се занимава да му правя заверки.Мисля да им напълня патрулката, ако ми направят проблем mhihi


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот brum » Вто 10 авг 2010 6:20


Аз да кажа още едно място за пълнене и заверка - http://fire.bg/. Намират се в София, жк. Гео Милев. Правят презаверка на пожарогасители като за целта ги изпразват от стария пълнеж и слагат нов.


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandrv » Вто 10 авг 2010 11:01


Ето и тези в жк Славия: http://www.daig-bg.com/index.html - 4 лв е заверката на 1 кг. пожарогасител.


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dragozow » Вто 10 авг 2010 14:37


Прахов от кило, при мен седи тук:
Изображение


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandan » Вто 10 авг 2010 14:48


bobocamaro написа:
dandan написа:Верно, не съм в час и не нося пожарогасител, защото не ми е разрешено да го ползвам. .

Колега,би ли се обосновал за това твърдение?Тук пише какво трябва да имаш в колата си.Кой ти забрани употребата на уред който влиза в кита?
По темата:аз съм за,не искам да ми изгаря колата.

А дали и ти не може да изгориш докато правиш отчаяни опити да си спасиш безценното возило?
Това което го пише е написано за Канадско. Аз живея в провинция където общо взето си имат собствени закони и много често показват среден пръст на англо-говорящите. Между другото в USA също си имат местни закони и закончета в отделните щати. Но ще го проверя наистина дали имам право да го ползвам, така или иначе не съм виждал да ги продават.
В началото още ми направи впечатление, че за всяка работа трябва да си имаш сертификат. Да гасиш пожар може би е елементарно(според някои) но се съмнявам в реална ситуация в успеха от това деяние на много от вас. Виждал съм с очите си как народа се рабяга като мухи при едно пожарче.
Носете си пожарогасителите със здраве и продължавайте да карате както си знаете. За 2г. имам над 60к км тука и инцидентите които съм видял се броят на пръсти,нямам глоби, освен за 2 неправилно паркиране... така че това нещо работи, или както каза колегата по-горе не е измислено случайно.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот bobocamaro » Вто 10 авг 2010 15:15


dandan написа: Аз живея в провинция където общо взето си имат собствени закони и много често показват среден пръст на англо-говорящите. Да гасиш пожар може би е елементарно(според някои) но се съмнявам в реална ситуация в успеха от това деяние на много от вас. Виждал съм с очите си как народа се рабяга като мухи при едно пожарче..

Благодаря за пояснението,това със средния пръст не го разбирам-очевидно го размахват тъпогъзи "rednecks"
със запаметен "911" на първи бутон.Е тук "fire department" също пристига,но ни съветват да имаме изправен пожарогасител.Както и да е,дано не се случва на никой.


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот garsona » Сря 11 авг 2010 9:21


Не е само за едната заверка , пожарогасител над една година който не е рециклиран (сменя се вътрешноста му с нова , в случая пеньола ) не е изобщо сигурен и надежден , тъй като праха се сбива и точна когато ви потрябва е на буци и не може да излезне от пожарогасителя, а като отидеш да го рециклираш и ти го презаверяват , за един 2 литров процедурата струваше 6-7 лв , което на фона на поразиите които могат да стане е смешна цена !


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот znainainai » Сря 11 авг 2010 9:35


Към ден днешен съм гасил общо 7 пожара като единия си беше баш пожар :shock Пламъците бяха високи почти 20м а на няма и 30м от тях беше ГСМ-а за хората които не са ходили в казарма това е склад със Гориво Смазочни Материали или иначе казано бензиностанцията на поделението. Та въпросното BBQ го гасихме почти час след тоя случай съм имонизиран и във такива моменти инстинктивно грабвам пожарогасителя и отивам да се разправям със пламъците :screwy


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandrv » Чет 12 авг 2010 12:33


Взех си пожарогасител от http://www.hiltbg.com - в момента има промоция - за 22 лв цял авариен комплект!


Потребителски аватар
olele39
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 17:32
Автомобил: Sharan
Двигател: AUY 4motion
Местоположение: СОФИЯ Мл.1

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот olele39 » Чет 12 авг 2010 19:06


dandrv написа:Взех си пожарогасител от http://www.hiltbg.com - в момента има промоция - за 22 лв цял авариен комплект!

А каза ли, че си от форума и направиха ли ти отстъпка?


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandrv » Пет 13 авг 2010 8:41


Ами не съм казвал че съм от форума, но тези комплекти са в промоция, така че едва ли ще има мегдан за още отстъпки. При положение че само пожарогасител е 19,50 лв., човека продава целият авариен комплект - аптечка, пожарогасител(абсолютно същия като този от 19,50), жилетка и триъгълник за 22,80 лв......


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: нова мания на катаджиите

Мнениеот Каспър » Съб 28 авг 2010 17:57


vasstop написа:
ABSOLUT написа:
vasstop написа:Дай точен адрес?

Ето ги, фирмата се казва "СИВ 90"
Оказа се, че тозно тази фирма е на бащата на човек, доста допринесъл за работоспособността на форума и сайта ни ;)
Намира се:
София
Адрес: бул. "Тодор Александров" 13
Телефони: 029882862 ; 029864442 ; 0888888250 0888993990 029864442
E-mail: siv_90@abv.bg
http://siv90.vibs.bg
малко е трудно за спиране, хората не съм сигурен дали са чували за VWclub, но съм сигурен, че това ще се промени ;)

Още един плюс за СИВ 90. Заверих си пожарогасителя при тях. Човека беше много любезен и срещу 5лв. и 30мин. беше проверен и заверен пожарогасителя.


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот dandan » Пон 30 авг 2010 20:35


Само на мен ли ми се струва малко глупаво задължително да носиш нещо, а да не си задлъжен да го ползваш...
Само си представете ситуацията: 18г "блондинка" гаси пожар... Между другото това важи и за доста от мъжете.
Същото важи и за аптечката. Навремето поне имаше курсове за първа помощ, сега доста хора биха се чудили какво да я правят.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Нова мания на катаджиите - заверка на пожарогасител

Мнениеот Mihailov78 » Пон 30 авг 2010 21:03


dandan написа:Само на мен ли ми се струва малко глупаво задължително да носиш нещо, а да не си задлъжен да го ползваш...
Само си представете ситуацията: 18г "блондинка" гаси пожар... Между другото това важи и за доста от мъжете.
Същото важи и за аптечката. Навремето поне имаше курсове за първа помощ, сега доста хора биха се чудили какво да я правят.


Прав си. Преди години карахме курсове. Това е все едно да ти дадат ключ, който не знаеш как да използваш. Но това е нашата България.

------------

за темата: Взех си два хубави комплекта за колите. От Симеон, в стабилна чанта от макетоподобен матерял с "лепки" за по 29 лв бройката (пожарагоасителя е с манометър и доста тежи). Само веднъж един полицай ме попита дали имам комплекта, казах му да - дори не погледна дали не го лъжа. За пожарогасител никой не ме е питал. Но за мен си знам, че имам и мога да го използвам ако се наложи (дано да не се налага).



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: doc7347, Ivo_ и 68 госта