Колеги-мотористи

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
miti_kamenov
Мнения: 1485
Регистриран на: Чет 14 фев 2008 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: колеги моторджии

Мнениеот miti_kamenov » Вто 23 юни 2009 18:57


ето и моя скутер :) които се продава :wink: ,мисля да минавам на сузуки бъргман 400 куб.




Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: колеги моторджии

Мнениеот Exell » Вто 30 юни 2009 20:17


Ей го моя "дзвер" . За 5 години вярна служба му е сменена само едната свещ :screwy :screwy :screwy :screwy
Също така излезна много корав , 2 "леки" странични удара придружени с падания и 1 по-сериозен с около 60 км/ч. и само му беше спукан предния спойлер , но вече е залепен и готов за подвизи :)

Изображение


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: колеги моторджии

Мнениеот palikari » Вто 30 юни 2009 20:36


при две коли,но това е спасението


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: колеги моторджии

Мнениеот golf_1 » Вто 30 юни 2009 21:08


Аз съм с Хонда Дио СР аф28. :applause:


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: колеги моторджии

Мнениеот batetony67 » Вто 30 юни 2009 21:29


Тук е мястото да се похвалите, че никой не изпреварва от дясната страна на движението, никой не превишава драстично скоростта и винаги четириколесните превозни средства са виновни за произшествията с двуколесни. А каската/шлема/ е отдавна забравена отживелица.


Потребителски аватар
stavrev
Мнения: 83
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: колеги моторджии

Мнениеот stavrev » Вто 30 юни 2009 21:39


yamaha XT 660R :D


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: колеги моторджии

Мнениеот relaxxx » Вто 30 юни 2009 21:51


Мойто жуутно ;) хех, скоро ше права малко пърформанс тунинг... ам да видим кво ше стане....
Изображение


Потребителски аватар
kickcho
Мнения: 320
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: колеги моторджии

Мнениеот kickcho » Вто 30 юни 2009 21:53


batetony67 написа:Тук е мястото да се похвалите, че никой не изпреварва от дясната страна на движението, никой не превишава драстично скоростта и винаги четириколесните превозни средства са виновни за произшествията с двуколесни. А каската/шлема/ е отдавна забравена отживелица.



Колега ,градиш си много грешно мнение като слагаш всички под общ знаменател ! ДА- има ги и такива .

Сега ще ти кажа за мен лично и откровенно : Още откакто имам скутерчето го карах с каска . ВИНАГИ ! Откакто карам ЦБР-а ,мога смело да твърдя , че досега не съм излизал без каска ,ръкавици и поне горницата на екипа ми.
......И да изпреварвал съм от дясно няколко пъти... Разминавал съм се между 2 тира , изпреварвал съм по осевата линия , но това не ме прави герой - ни най-малко .Даже обратното
За скоростта ще ти кажа само : Когато съм в града спазвам ограничения , извън него - ДА нарушавам ги понякога признавам . Но то е само когато съм сам на мотора и няма никой по пътя! Аз съм на принципа "Ако ще се трепя ,да трепя само себе си - НЕ НЕВИННИТЕ ХОРА "
Като за последно ще ти кажа ,че НИКОГА не съм бил агресивен към водачите на 4-колесни МПС-та , никога не съм засичал ,не раздавам каруцарско правосъдие и много рядко избликвам към другите шофьори (и то само за заслужилите )

И въпреки всичко признавам си грешките ,който правя с мотоциклета , но това Ваше (4-колесните шофьори) изградено мнение ,че мотористите са камикадзета е много банално !


Потребителски аватар
6ilio
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: колеги моторджии

Мнениеот 6ilio » Вто 30 юни 2009 22:21


ето това е бившия :mrgreen:
Изображение
вече е размазан за последен и окончателен път :Mr Green Fun
а това е настоящия
Изображение


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: колеги моторджии

Мнениеот DragoGT » Сря 01 юли 2009 8:41


близо до мотор...
kfx700
atv-new.jpg


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: колеги моторджии

Мнениеот batetony67 » Сря 01 юли 2009 19:24


kickcho написа:
batetony67 написа:Тук е мястото да се похвалите, че никой не изпреварва от дясната страна на движението, никой не превишава драстично скоростта и винаги четириколесните превозни средства са виновни за произшествията с двуколесни. А каската/шлема/ е отдавна забравена отживелица.



Колега ,градиш си много грешно мнение като слагаш всички под общ знаменател ! ДА- има ги и такива .

Сега ще ти кажа за мен лично и откровенно : Още откакто имам скутерчето го карах с каска . ВИНАГИ ! Откакто карам ЦБР-а ,мога смело да твърдя , че досега не съм излизал без каска ,ръкавици и поне горницата на екипа ми.
......И да изпреварвал съм от дясно няколко пъти... Разминавал съм се между 2 тира , изпреварвал съм по осевата линия , но това не ме прави герой - ни най-малко .Даже обратното
За скоростта ще ти кажа само : Когато съм в града спазвам ограничения , извън него - ДА нарушавам ги понякога признавам . Но то е само когато съм сам на мотора и няма никой по пътя! Аз съм на принципа "Ако ще се трепя ,да трепя само себе си - НЕ НЕВИННИТЕ ХОРА "
Като за последно ще ти кажа ,че НИКОГА не съм бил агресивен към водачите на 4-колесни МПС-та , никога не съм засичал ,не раздавам каруцарско правосъдие и много рядко избликвам към другите шофьори (и то само за заслужилите )

И въпреки всичко признавам си грешките ,който правя с мотоциклета , но това Ваше (4-колесните шофьори) изградено мнение ,че мотористите са камикадзета е много банално !


Да, банално, но за съжаление вярно.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: колеги моторджии

Мнениеот asentm » Сря 01 юли 2009 19:32


:D
Прикачени файлове
piaggio_free.gif
piaggio_free.gif (16.33 KиБ) Видяна 3462 пъти


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: колеги моторджии

Мнениеот Muncho » Сря 01 юли 2009 21:59


Тук е мястото да се похвалите, че никой не изпреварва от дясната страна на движението, никой не превишава драстично скоростта и винаги четириколесните превозни средства са виновни за произшествията с двуколесни. А каската/шлема/ е отдавна забравена отживелица.


Аз пък минавам от ляво, от дясно.. ако можех и отгоре щях да мина!
Докато има такива идиоти в четериколесни, за които съм малко повече от колело и ме притискат отвсякъде, аз ще минавам от където преценя за удобно, така че да си намеря място, в което да не се чувствам застрашен от безмозъчни шофьори!
И да - не карам с превишена скорост! На моя мотор крайцерската му скорост е около 120 км/ч ( но това не му пречи да прави 100 за 5 секунди mhihi ) , така че и да искам не мога да карам с много отгоре!
Екипировката е личен избор! Кой както му е удобно така да кара.. всеки си има глава на раменете - да си прави сметката.. Все пак е достатъчно едно подхлъзване на мокра маркировка с 5-10км/ч за да си сцепи човек главата като презряла любеница на бордюра!
И да.. в над 2/3 от произшествията виновният е слепока в четериколесното! Харесва ли ви или не - статистика! Обикновено когато мотористите са виновни, става въпрос за изпуснат завой нейде по междуградските пътища...


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: колеги моторджии

Мнениеот asentm » Нед 05 юли 2009 7:23


не си прав, затова у нас сме такива ...защото всеки си прави каквото иска и всичко е личен избор .... когато ти влезе примерно муха в окото и те се забиешв другата кола, това личен избор ли е ?
примери много ...и аз не съм доволен че сме бастуни, ама когато аз, ти и още няколко почнем да спазваме правилата се някога и всички комплексирани идиоти ще почнат ...надявам се


Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: колеги моторджии

Мнениеот vaso18 » Нед 05 юли 2009 11:37


asentm написа:не си прав, затова у нас сме такива ...защото всеки си прави каквото иска и всичко е личен избор .... когато ти влезе примерно муха в окото и те се забиешв другата кола, това личен избор ли е ?
примери много ...и аз не съм доволен че сме бастуни, ама когато аз, ти и още няколко почнем да спазваме правилата се някога и всички комплексирани идиоти ще почнат ...надявам се

:да:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Volkswangel и 277 госта