Колеги-мотористи

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот kaiser666 » Пет 07 юли 2017 16:47


Някой да знае къде изправят дискове за мотор?




Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пет 07 юли 2017 17:32


Мога да разпитам за някой добър, но моето мнение е, макар и скъпо, да си смениш дисковете. Не си заслужава за 200-400-500 лв. да стане някоя беля.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот kaiser666 » Пон 10 юли 2017 9:50


500лв нямам, а в това състояние също може да стане беля.
При Дунев, пише че имат машини за шлайфане на дискове, но не пише дали правят за мотори.

Едит:
Сега, като се разрових, открих това: "Спирачните дискове на мотори са много тънки и след престъргването стават опасни за живота , затова производителя на машини не предлага захвати за мотори.
Това беше отговора на производителя от Америка "


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пон 10 юли 2017 10:16


Както ти казах, не е шега работа. По-добре не експериментирай. Ползвай кредитната карта в името на здравето. После излиза по-скъпо. Аз за едно капаче за 30 лв от Ямаха, сега правя ремонт 500 лв - капак, гарнитура, лагер касета и маслото вътре.

Мотора е почти разглобен целия и готов за смола. Но първо ми остава клипона и горе посочения ремонт :Mr Green Fun

Изображение


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пон 10 юли 2017 12:10


kaiser666 написа:500лв нямам, а в това състояние също може да стане беля.
При Дунев, пише че имат машини за шлайфане на дискове, но не пише дали правят за мотори.

Едит:
Сега, като се разрових, открих това: "Спирачните дискове на мотори са много тънки и след престъргването стават опасни за живота , затова производителя на машини не предлага захвати за мотори.
Това беше отговора на производителя от Америка "


Какъв модел/година ти беше мотора, да видим дали не мога да ти намеря нещо изгодно :gruebel


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Vlad777 » Пон 10 юли 2017 14:01


Като пряк свидетел на падането на Серес мога да кажа, че беше доста неочаквано.

Всички бяха в бокса на сянка, а аз се бях качил на втория етаж, за да гледам как подава Кунцата. Беше сам на пистата, за няколко обиколки бяха и инструкторите, но те се прибраха. По едно време го видях, че спря да дава газ - предположих, че се прибира. И на излизане от завой К12 стана падането... :eek Всичко в рамките на 2-3 секунди - моторът падна, а Кунцата се влачеше след него около 50 метра, от които десетина върху пистата и после в тревата. Вдигна се огромен прахоляк, стана един облак и си беше доста страшно... :horror

Паникьосах се и аз и хукнах да кажа на организаторите, че на пистата има инцидент, но маршалите също го бяха видяли и 5-10 секунди по-късно вече няколко човека отиваха натам + линейка. Когато се изправи си отдъхнах.

Радвам се, че това се случи на пистата и все повече се убеждавам, че мотоциклетите трябва да се карат на писта, където няма дървета, мантинели, тирове, заспали лелички, излизащи от пряката и тарикатчета, които правят обратни завои където нямат право. Все обстоятелства, които могат да доведат до сериозни последствия.

Надявам се за следващия сезон и аз да разполагам с машина, която да карам на Серес - ще търся нещо без регистрация, подготвено за писта.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот kaiser666 » Пон 10 юли 2017 14:49


Vlad777 написа:.


И ще го караш три пъти в годината?

Kuncavia написа:l

Мотора е ЦБР 1000 Ф, Ураган. 89та година.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Vlad777 » Пон 10 юли 2017 15:02


Ще го карам толкова често, колкото имам възможност. Серес е на 225 км., а Open Track Days има всяка седмица. Дори ще е най-лесно ако се наеме бокс за постоянно и моторът си седи там целия сезон.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пон 10 юли 2017 15:41


Лично за мен, след нелепото падане в края на сезона миналата година, след като се разминах на косъм преди предната Калифорния, на връщане от Своге да се размажа в кола, която реши да пресича дефилето на ляв завой, бях почти сигурен, че ще се откажа от пътя и ще карам мотора само на писта. Дилемата беше голяма в главата ми и мотора просто си седеше със сликовете в гаража и единственото му вадене беше само за да го измия. След падането, което Владо описа на Серес, категорично мога да кажа, че повече няма да карам извън писта. Наистина за секунди става някаква нелепа грешка, която пистата я компенсира. Но по дефилетата и в града е друго. Няма я тревата след края на завоя, чака те мантинела, която да почупи 20% от костите ти в най-добрия случай, а в най-лошия, още преди мантинелата те е забърса тира или някаква кола. Разбира се, всеки сам си решава къде ще кара и си преценява нещата. С много хора го говоря напоследък и е топ темата в разговорите ми с хора които карат мотори или коли на писта. Дори онзи ден Bobi_ ми се изсмя, че съм поредния, който качвайки се на писта се отказва от пътя. Това е все едно да караш бегачка със сликове по улиците, не става. Пистовите мотори са си за писта, не за друго а защото увличат. Това грозната реалност, никой не може да ме обеди, че може да кара 200 коня мотор с 50 в града и с 90 по дефилето или където и да било другаде. Лично за мен, един ден ще се върна на улицата, но със супермото или някакъв голям скутер, защо не и чопър. Но на този етап си оставам с пистовия, който ще се кара само на писта. Колкото и да имам стаж, колкото и да съм разумен идва един момент, в който железния кон те увлича и правиш глупости, затова на писта и цялата газ :) Не, че не можеш да се пребиеш със супермото, но другото което доста хора забравят, е че тези дупки ебават майката на пистовите мотори. Пак ще направя нелепо сравнение, все едно да сложиш KW на колата и да караш с цялата газ по дупките :bishop Малко разтеглих поста, но това е моята реалност в момента и се радвам на решението си.

Колкото до скъпото, тоталния минимум на едно каране на Серес ти е - 90 лв. вход + 100 лв. гориво (при разход 10/100 което може да се дели на 2 ако има 2-ри човек) + 50 лв. гориво за мотора = 190-240 лв... Е на мен една Юндола ми излиза 110 лв... за 80 лв. разлика, определено ще предпочета Серес. Да не всеки може да си го позволи, това да карам 4-5-7 пъти, колкото сабя покаже, ме лишава от много разходи, но емоцията която се наваксва там е неописуема и си заслужава и парите и чакането :)

Бокс за постоянно е много добра идея и може да се договори, въпроса е на каква цена ще клекнат гърците.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Пон 10 юли 2017 19:25


kaiser666 написа:Мотора е ЦБР 1000 Ф, Ураган. 89та година.


Мисля, че имам добра новина за теб:

Преден диск TRW с цена за един брой - 230 лв.
Преден диск Ferodo с цена за един брой - 159 лв.

Цената е от клубния магазин. Дисковете са с доставка, съответно трябва да се остави капаро, ако решиш, ще съдействам.

Моето мнение, е че няма какво да го мислиш, 300 лв, за два чисто нови диска, които най-вероятно ще надживеят мотора... :th_up (живота на 1 диск е около 60 000, въпреки това моите са на 57 000 и не са мръднали).


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот drmilendd » Пон 10 юли 2017 20:48


IMG_20170710_211012.jpg


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот dermeister » Пон 10 юли 2017 21:42


drmilendd написа:

Мда, аз веднъж се изръсих на един пясък и от тогава като видя пясък, минавам с 20 и само направо и пак едва ли не почти падам от ужаса само, точно както е описано в книжката горе. :bishop

А за "пистовите" мотори съм на същото мнение: карат се с много ум и ограничения или на писта. Аз си пъпоря с чопърчето, то малко трудно върви след 100, ама и трудно спира, та е с двоен ораничител. :mhihi


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Сря 12 юли 2017 8:09


Малко позички :)

ser1.jpg

ser2.jpg

ser3.jpg

ser4.jpg

ser5.jpg


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот Kuncavia » Сря 12 юли 2017 8:10


И един красив, но болезнен завършек :no
Прикачени файлове
ser7.jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колеги-мотористи

Мнениеот kris11 » Сря 12 юли 2017 20:32


колеги карайте внимателно , и не се врете в колите- никой не ви пази , а и не си гледат огледалата. Още ми е гадно и ми се повдига от гадната гледката преди 2 дни.
Младо момче със скутер , явно каската не е с пристегната каишка - главата в асфалта и 2-3м кървава пътека.Случката стан няма и 1 мин преди да мина



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: JoroHondata и 101 госта