Смяна на тампони на двигател!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
break
Мнения: 532
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот break » Съб 11 юли 2009 19:40


Интересува ме някой сменял ли си е сам тампоните на двигателя и най-вече този на скоростите-предния до радиатора и аз мога-за другите по скоро ме интересува.Ако някой сам си ги е сменял нека да сподели.

Който не може да помогне-нека не пише глупости-моля без излишен спам :deal

п.п.Какво мислите за тази марка:FEBI-BILSTEIN?

Последна промяна от break на Нед 12 юли 2009 17:08, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот radotom » Съб 11 юли 2009 19:49


Възможно е, но са необходими условия.
На Пассата ги сменях сам, но в сервиза на приятелче, където ми позволи да ползвам повдигач, статив за подпиране на двигател/скоростна кутия, имаше необходимите лостове и т.н.
Задължително според мен е да ползваш канал и да имаш крик да повдигаш, но като помня, че The_Machine си смени навремето тампоните на задния мост сам, пред блока, без канал... :gruebel :dontknow:


Потребителски аватар
break
Мнения: 532
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот break » Съб 11 юли 2009 19:54


radotom написа:Възможно е, но са необходими условия.
На Пассата ги сменях сам, но в сервиза на приятелче, където ми позволи да ползвам повдигач, статив за подпиране на двигател/скоростна кутия, имаше необходимите лостове и т.н.
Задължително според мен е да ползваш канал и да имаш крик да повдигаш, но като помня, че The_Machine си смени навремето тампоните на задния мост сам, пред блока, без канал... :gruebel :dontknow:


А имаш ли идея колко кинта ще ме опукат ако ги сменят в сервиз(София)?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот radotom » Съб 11 юли 2009 20:12


Съжалявам, никаква.
Поне при Пассат 2Е, KR и 9A задния тампон на мотора се сменя изключително гадно. Разхлабва се цялото магаре, напъва се с щанга...
Не, че тампона на скоростите не се напъва, де :(
При другите двигатели може да е по-лесно и съответно цените- по-приятни ;)


Потребителски аватар
MKII 1.6EZ
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 10 май 2007 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот MKII 1.6EZ » Нед 12 юли 2009 16:46


Каква е колата колега?


Потребителски аватар
break
Мнения: 532
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот break » Нед 12 юли 2009 17:09


MKII 1.6EZ написа:Каква е колата колега?



vw ГОЛФ 3 ГТИ 16В 1993Г.


Потребителски аватар
svetlin
Мнения: 743
Регистриран на: Съб 23 сеп 2006 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: На Софията
Контакти:

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот svetlin » Пет 17 юли 2009 16:28


Вдигаш предницата на трупчета достатъчно че да можеш да лежиш отдолу, отвиваш болтовете които държат лапите на мотора към тампона взимаш хидравличен крик подлагаш трупче между него и подходящо място на мотора (да не е на картера) и вдигаш целия мотор колкото може и подпираш или взимаш още един крик и вдигаш и от към скоростите (както направих аз). После развиваш тампоните от към магарето държат се с по два болта всеки и си готов после по обратния ред. Забравих да кажа че на задния десен тампон има един щит отгоре който трябва да се свали и евентуално за удобство може да се разкачи големия мъркуч за въздуха (между филтъра и дросела) въпреки че аз ги смених и без да го разкачам. Дано да съм бил полезен. Ако имаш още въпроси питай :wink:
П.С. Ако мислиш че няма да се справиш пиши едно лично ще измислим нещо


Потребителски аватар
break
Мнения: 532
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот break » Пет 17 юли 2009 16:44


svetlin написа:Вдигаш предницата на трупчета достатъчно че да можеш да лежиш отдолу, отвиваш болтовете които държат лапите на мотора към тампона взимаш хидравличен крик подлагаш трупче между него и подходящо място на мотора (да не е на картера) и вдигаш целия мотор колкото може и подпираш или взимаш още един крик и вдигаш и от към скоростите (както направих аз). После развиваш тампоните от към магарето държат се с по два болта всеки и си готов после по обратния ред. Забравих да кажа че на задния десен тампон има един щит отгоре който трябва да се свали и евентуално за удобство може да се разкачи големия мъркуч за въздуха (между филтъра и дросела) въпреки че аз ги смених и без да го разкачам. Дано да съм бил полезен. Ако имаш още въпроси питай :wink:
П.С. Ако мислиш че няма да се справиш пиши едно лично ще измислим нещо


Мерси колега за съветите,но реших и я дадох на сервиз за 40 лв. ми смениха преден и заден ляв(скоростите)-задния десен беше перфектен-промяна има вече изобщо не претриса при потегляне и т.н. mhihi


niko03
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот niko03 » Нед 30 авг 2009 18:57


Имам следния въпрос. На мен също много ми тресе Рено 19. Особено на задна, доколкото изчетох и прегледах колата - мисля че е от десния преден тампон.Та въпроса ми е може ли да стане някоя по-голяма беля ако карам така. Моля за отговор.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот radotom » Нед 30 авг 2009 23:01


Нерде Фолксваен- нерде Рено! :lol:
Карай, то все си е ДВГ ;)

Да, може да стане по-неприятно.
Ако е скъсан някой от тампоните, двигателя и скоростите вътре се осукват при потегляне и при завой, натоварват другите тампони и генерацията и бързо ще заминат и те.


niko03
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот niko03 » Пон 31 авг 2009 6:01


radotom написа:Нерде Фолксваен- нерде Рено! :lol:
Карай, то все си е ДВГ ;)

Да, може да стане по-неприятно.
Ако е скъсан някой от тампоните, двигателя и скоростите вътре се осукват при потегляне и при завой, натоварват другите тампони и генерацията и бързо ще заминат и те.



благодаря за отговора


Потребителски аватар
lubecku
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:04
Автомобил: mk3
Двигател: ABF
Местоположение: sofiq bulgaria
Контакти:

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот lubecku » Пон 05 мар 2012 21:55


Да ползвам темата на колегата за да не пускам нова,
колата е Пасат 93лято седан АБС мотор, забелязвам едно много гадно бучане,
което към 3000 оборота преминава в едни вибрации в купето които дразнят изключително много
точно в тези обороти сякаш генерацията ми закача някъде по купето така се усеща,
смених го този под радиатора, този на скоростите като че ли работи хидравличен е ,с едно лостче го раздвижих
и си работи нормално, но този от зад нямам идея как да го диагностицирам още повече как да го сменя
имам чувството че трябва да дигам мотора за да го сменя.


Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот ДАНЧО » Вто 06 мар 2012 13:41


lubecku написа:Да ползвам темата на колегата за да не пускам нова,
колата е Пасат 93лято седан АБС мотор, забелязвам едно много гадно бучане,
което към 3000 оборота преминава в едни вибрации в купето които дразнят изключително много
точно в тези обороти сякаш генерацията ми закача някъде по купето така се усеща,
смених го този под радиатора, този на скоростите като че ли работи хидравличен е ,с едно лостче го раздвижих
и си работи нормално, но този от зад нямам идея как да го диагностицирам още повече как да го сменя
имам чувството че трябва да дигам мотора за да го сменя.


Да не ти се е охлабила кутията на въздушния филтър.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Смяна на тампони на двигател!

Мнениеот Водния дух1 » Нед 12 авг 2018 17:43


Колеги и аз сменях вчера заедно с моя мастер задните тампони на 1Z . Мога да ви споделя- по-добре дайте някой лев на сервиз или механик щото без повдигач ще бъде наказило. Особено ако е ръждясал вътрешния болт на тампона на скоростите и му се заобли главата...Иначе ,ако оригиналните тампони са хидравлични-не ги заменяйте с гумено-метални.Аз сложих пак хидравлични (вече не са скъпи)-няма вибрации,няма претрисане- тишина... :banana


МесутСали
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 25 дек 2018 15:01
Автомобил:
Двигател:

Здравейте налага ми се да сменя тампони двигател . колата е голф 3 1.9 ТД 75 коня aaz мотор.искам да си ги поръчам по ин

Мнениеот МесутСали » Вто 23 апр 2019 18:14


Здравейте налага ми се да сменя тампони двигател.колата е голф 3 1.9 ТД 75 коня aaz мотор. Искам да ги купя през интернет.въпросът ми е как да ги намеря по каталог.някой ако има такава кола или информация, моля за съвет и информация.благодарв предварително.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта