Симптоми на заминала гарнитура Фиат Браво 1,4 бензин

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Симптоми на заминала гарнитура Фиат Браво 1,4 бензин

Мнениеот rld » Пон 20 ное 2023 18:51


Някъде два пъти годишно, пролет и есен, ми се появява един проблем с антифриза - пада около два пръста под минимум и като отворя казанчето на студен двигател, изцвъсква като безалкохолно, избълбуква, леко вдига нивото. Доливам до минимум, карам, после пак пада под мин. Така няколко пъти и се оправя и няколко месеца не доливам. Не мирише на газове, бензин, масло. Изглежда бистър. Имам парно, в движение, дори при сериозно натоварване, температурата се движи около градусите, при които отваря термостата. При спускане без газ, на ниски външни температури, двигателя изстива до 60-65 градуса. Маркучите са меки. Последния път в сервиза ме отпратиха, че нищо ми няма. Според вас възможно ли е гарнитурата да е тръгнала и тест дали ще покаже точно :rolleyes В момента нивото не пада




drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот drotomir » Пон 20 ное 2023 19:52


Колко доливаш примерно за година , ако е не повече от 300 мл то може и да се счита за нормално , проблем с гарнитура може и да нямаш но да имаш теч който не виждаш.Определено при тези симптоми е един от двата проблема или гарнитура или теч.
Конкретно в твоя случай почти е сигурно за гарнитура предвид въздуха който избутва течността когато отвориш капачката.


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот rld » Пон 20 ное 2023 20:10


Тази година може би съм долял около 500 мл. Имаше един период че се беше събрало малко антифриз под термостата. Затегнах скобата на маркуча му и оттогава не е текло там. Само да уточня че изфучаването при отваряне на капачката на студен двигател и спада на нивото се случват два пъти в годината. Ако е гарнитурата, защо през останалото време е спокойно :rolleyes


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 20 ное 2023 22:16


За пореден път пускаш тема без да спазиш правилата. Автомобил, двигател с какво гориво е, код двигател.
Пишеш за изстиване на двигателя при спускане, дизел ок, бензин не трябва да мърда температурата.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот viksanlg » Вто 21 ное 2023 7:08


Ако имаш въздух от заминала гарнитура, то ой ще надува маркучите със сигурност, а няма да стоят меки.имаш от някъде лек теч и трябва да го намериш.Когато колата охладнее през променливите сезони се случват тези неща с не дотам хубавите връзки или втвърдили с времето маркучи. След каране, като поизстине колата, огледай хубаво за много леко сълзене или овлажнение на връзките.Там ще е проблема ти.Ако имаш втвърдил гумен маркуч с годините шанса за се пръсне зимата или да текне от него е огромен.
Ти си на ход...


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 21 ное 2023 9:07


Случвало ми се е да сълзи по малко и като капе на блока се изпарява и не го откривах с години. Едва когато теча стана по сериозен 500мл на месец, си пролича къде точно е.


chriss
Мнения: 176
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 18:24
Автомобил: VW MK4
Двигател: ATD PD TDI
Местоположение: Русе

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот chriss » Вто 21 ное 2023 9:19


Парно има ли ?


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот rld » Вто 21 ное 2023 9:36


Zdravko Zankov написа:За пореден път пускаш тема без да спазиш правилата. Автомобил, двигател с какво гориво е, код двигател.
Пишеш за изстиване на двигателя при спускане, дизел ок, бензин не трябва да мърда температурата.


извинявам се. Фиат браво 1.4 бензин-газ, 2007, 198AXF1B. Парно имам. И изключение на термостатния маркуч, от друго място не е имало оцветяване


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 21 ное 2023 18:02


Ами имаш отговора.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Симптоми на заминала гарнитура

Мнениеот kris11 » Вто 21 ное 2023 20:48


rld написа:
Zdravko Zankov написа:За пореден път пускаш тема без да спазиш правилата. Автомобил, двигател с какво гориво е, код двигател.
Пишеш за изстиване на двигателя при спускане, дизел ок, бензин не трябва да мърда температурата.


извинявам се. Фиат браво 1.4 бензин-газ, 2007, 198AXF1B. Парно имам. И изключение на термостатния маркуч, от друго място не е имало оцветяване


Aбе ти ли си дето правиш километрични теми в хардуер.бг с този Фиат ?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Симптоми на заминала гарнитура Фиат Браво 1,4 бензин

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 21 ное 2023 20:52


:offtopic Защо собствениците на Алфа Ромео не си казват Добър ден? Защото вече са си казали Добро утро в сервиза. :offtopic



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 194 госта