Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
produxan
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Мнениеот produxan » Пет 26 ное 2010 20:29


И аз съм доволен от марката 2 смени по 15000 км и скоро направих 3-та до сега никакви проблеми :) :)




Потребителски аватар
дзвера
Мнения: 867
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 9:21
Автомобил: ford escape
Двигател:
Местоположение: отвъд голямата локва

Re: Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Мнениеот дзвера » Нед 28 ное 2010 19:48


маслото в скоростите е с тази марка .....доволен съм.


BazilVenceslas
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 11 дек 2016 14:08
Автомобил: Golf 5
Двигател: BXF 90кс 2006г

Re: Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Мнениеот BazilVenceslas » Пон 05 ное 2018 13:06


Здравейте,

Аз карам вече втори път (сменям на 10 000км) с масло Fuchs Titan 5W30 на VW Golf 5, 2006г, 1.9 TDI, код на мотора: BXF, 90 к.с. Много съм доволен, защото го пипа много малко, а колата вече е на реални 200 000км. Двигателя побира 3,8л., а аз купувам туба 4л. Доливам малко на около 6 000км и на 10 000км го сменям с всички филтри. Преди бях с Castrol EDGE LongLife 5W30 и на около 8 000км, изливах всичко и изхвърлях тубата, а сега с Fuchs даже преливам остатък в новата туба, около 1 пръст. Купувам го от ЕВРО 07. Fuchs имат завод в Германия /Mannheim/ и от 2017г в Полша /Gliwice/. Предната ми туба беше немска, а настоящата е полска и не намирам разлика в разхода/качеството му.


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 697
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Мнениеот the_red_camel » Вто 13 ное 2018 19:39


За Немския съм чувал доста добри отзиви, но за останалите не толкова колега-даже скоро се замислях Мотула да го сменям с него, защото в Евро07 имаше промоция на това масло,което ми трябва, но не посмях понеже, от тях съм купувал трансмисионно произведен в Полша и за мотоциклет в Англия и нямам оплаквания, но.. Може би другия път. А ти вече пробвал ли си Полското или при следващата смяна ще го слагаш :question


BazilVenceslas
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 11 дек 2016 14:08
Автомобил: Golf 5
Двигател: BXF 90кс 2006г

Re: Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Мнениеот BazilVenceslas » Сря 21 ное 2018 15:39


Привет,

Ние с теб вече комуникирахме на тази тема на ЛС, но да го има записано за другите колеги.

Не, няма разлика между полския и немският Fuchs, вече втора туба наливам при смяна на 10 000км. Просто за определени вискозитети са преместили производството в гр. Гливице /Gliwice/, Полша в началото на 2018г. / края 2017г. Аз съм с трансмисионно масло от тази фирма и нямам никаква забележка също, но не помня от кой завод беше произведено.

Относно вискозитет 5W30 и 5W40 , в тях има добавка "ХТL", която улеснява студеният старт, подобрява мазилните свойства, даже при натоварвания в градска среда с тежък трафик, както и за двигатели Start-Stop система. Всичко го има описано в интернет и на етикета. Надявам се да е повече от реклама, но като съпоставя с други известни марки масла, които уж слагат вездесъщи добавки за всеки вискозитет, Fuchs ми изглежат по-благонадеждни и за момента го доказва. Също, да добавя, бях гледал в YouTube как един поляк прави различни тестове на 5W30 и представянето му е доста над средното ниво по статистика.


Chakalesko
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 01 окт 2018 20:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Мнениеот Chakalesko » Чет 22 ное 2018 22:49


Не съм доволен от Fuchs един път пробвах и повече няма да повторя :thumb_down :banghead


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Fuchs - мнение за маслата и другите им неща

Мнениеот hooligan_sk » Пет 23 ное 2018 16:17


Специално при маслата, има значеие дали за произведени в Германия или другаде от същия производител. Немското законодателство, не позволява хидро-крак маслата да се наричат напълно синтетични. Това беше и голямо предимство на Fuchs - Made in Gemany. Друго бюджетно масло, което поне до последно се правеше в Германия и беше истинска синтетика е Ravenol. Не че с хидро-крак от сорта на Мотула ще им стане нещо на тея мотори които караме де.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта