Мнeние за руски гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот HYUGO » Пет 22 дек 2017 17:29


Октомври купих и сложих на една от колите ми VIATTI Brina, произведени август 2017-та, на дъжд и кишавица вече ги пробвах, държат се добре.
За сняг и лед, еми още по нашия край няма, така че отзиви напролет като свърши зимата ....




Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот pepss » Пет 22 дек 2017 17:39


Мисля не е удачно да си вадим очите, а да събираме полезна информация, ако знаех нямаше да повдигам стара тема...
...Та по въпроса:
ДА - със своите 9,1 кг. са малко по-тежки в сравнение с повечето зимни гуми:

Тегло Кама.png

Повечето зимни гуми от същия размер са около или малко над 8 кг., но с уговорката, че Кама-та е гума със шипове и теглото е премерено с тях... а ако се вярва на каталога би трябвало да са 112 на брой :c058
Само за леко сравнение обаче, прехвалената BRIDGESTONE BLIZZAK е с тегло 8,940кг., а нейната роднина DriveGuard Winter е цели 11,354кг.

Image 3.jpg

ДА - по-шумни са със своите 73 dB по каталог, но колко са все пак 4 dB повече от Goodyear UltraGrip 9 :question :question :question Но ако не сме чели каталога на първо ухо не чувам виене, тропане, бучене и вибрации.

Гуми Кама 195х65х15.jpg

Нарочно съм отрязал цените, но те са далеч над 66-те лв. които платих за бройка Кама... Утре я качвам в планината, да видим на сняг как ще се отчетат, че както на каталози, много не разчитам и на мнения, а само на лични впечатления. Не робувам нито на марки коли, така и на марки гуми и догодина да речем ще опровергая някоя от спорещите страни, а дотогава весело посрещане на Коледните и Новогодишните празници :worry2


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Пет 22 дек 2017 18:16


Индекс Е на мокро :horror :horror :horror :no :screwy


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот 110afn » Пет 22 дек 2017 18:29


Разликата като числа между 69 и 73 не е голяма, но когато става въпрос за децибели е ужасно много.
Руските гуми изглеждат внушително като грайфер и са нереално меки. Истината е, че са шумнички, особено Кордиант, а и са тежки.
Мой приятел е представител за нашия край. Истината е, че хората се изтрепаха да ги купуват.
Клиентите казват, че след около 1000км има утихване, но аз мисля, че си внушават.

От 4 гуми като вдигнеш подкартерната тежест с 10кг и си уморил колицата, говоря от личен опит


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот kris11 » Пет 22 дек 2017 18:45


Vlad777 написа:Индекс Е на мокро :horror :horror :horror :no :screwy

Ти остави това , ами виж и F - То и С е според руските стндарти.
Оф то едно време имаше и зимна Вида с отвори за шипшове . Бяха много , ама много добри , защото нямаше други :Mr Green Fun


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот powerade » Пет 22 дек 2017 21:47


Що не отделите по някой лев от европейските си заплати :mhihi :mhihi :mhihi и да дадете реално мнение за руските и украинските гуми. Нали уж не сме втора ръка хора, пък вие принизявате производството на същите че и по платени от нас хора. Ако едно време бяха приели партньорството с Пирели, във Видин щяха да пратят гуми, не по лоши от другите. И щяхме да се тупаме по гърдите. Гумите ги правят машини, ако има материал и пропорции всичко е наред, без значение къде се правят.


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот ttip » Пет 22 дек 2017 22:29


DriveGuard Winter е цели 11,354кг...
Да ама тези са рънфлат и е нормално да са по тежки


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот pepss » Пет 22 дек 2017 22:48


110afn написа:Разликата като числа между 69 и 73 не е голяма, но когато става въпрос за децибели е ужасно много.

Съгласен съм, теглото на кантара лесно може да се види, но замерваме ли шума като си купуваме гуми или вярваме на производителя, както и за нивото на вредни емисии на нов автомобил? Без да намеквам нищо icon_idea
ttip написа: Да ама тези са рънфлат и е нормално да са по тежки

Това означава ли, че не трябва да си ги купуваме, защото са по-тежки даже и от руските :question


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот ttip » Пет 22 дек 2017 23:33


Означава само, че е некоректно да сравняваш руски или други гуми с гуми рънфлат по критерии кг
Руските не са бюджетни за това което предлагат, може да стават за дълбок сняг и скорост 30км.ч, но на мокро, дъжд, сухо са ужас, затова не ги изкарвайте едва ли не Бриджстоун или Конти 860ТС


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот pepss » Съб 23 дек 2017 0:03


Далеч съм от мисълта да ги сравнявам, още не съм пил :biggrin
Но
110afn написа: От 4 гуми като вдигнеш подкартерната тежест с 10кг и си уморил колицата, говоря от личен опит

това само за руските ли важи, или е величина, характерна за всички гуми? Извинявам се ако при рънфлат липсва масата като такава icon_idea
И до снега и мокрото още не съм стигнал, но за сухото ще си запазя коментара, да не се объркаме от индексите :rolleyes


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот stefan4o » Съб 23 дек 2017 7:36


Субективното усещане и реалната ситуация са две различни работи. Може да си мислиш, че са много стабилни на сухо, а в действителност да не е точно така. Много често човешкото желание/амбиция изкревя действителността. Няма как гума, която е мека като пластелин да е много добра на сухо. Иначе за северните райони на Канада сигурно са отличен избор тези гуми :th_up Гледайки хората, които си хвалят руските гуми се сещам навремето в училище като бяхме хлапета как си хвалихме ладите и москвичите :mhihi


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот pepss » Съб 23 дек 2017 9:23


Не е субективно усещане, защото карам, виждам и оценявам, това е обективен признак. Аналогично може ли да си мислиш, че са кофти гуми, но пробваш и обективно е налице, че не е точно така? Субективно е да си чул или чел, че миналия век руснаците правели кофти гуми, без да го потвърдиш обективно и в този век. Не ви агитирам да го правите и амбиции нямам, не ми плащат да ги хваля и най-вероятно е да потвърдя, че не стават за нищо, за да не се търсят и да не им се вдига цената, не ми плащат и за реклама даже /очаквам оферта :mhihi /. Когато реших да ги взема, единствено в този форум имаше информация за тях и ми беше полезна. Следващия решил да търси МНЕНИЯ ЗА РУСКИ ГУМИ със сигурност ще попадне тук, дано и за него е полезна.
Затова аз спирам дотук, прави сте - абе не стават....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот stefan4o » Съб 23 дек 2017 9:41


Когато имаш един автомобил и измервателна техника и тестваш 10 или 20 различни модела гуми еднакъв размер, измериш и систематизираш резултатите - тогава е обективно. Освен това на етикетчето са написали индекси, които вероятно заводът е измерил посредством някаква си директива. Ако ги приемем за верни и имаме индекс Е на мокро... не знам за какво изобщо коментираме. В едни други теми съм виждал да хвалят Дебица и Корморан... за някои шофьори е нормално колата ти да поднася в завоите с 30-40, където други ги минават с 50-60 без да усетят нестабилност.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот hooligan_sk » Съб 23 дек 2017 9:55


pepss написа:Не е субективно усещане, защото карам, виждам и оценявам, това е обективен признак. Аналогично може ли да си мислиш, че са кофти гуми, но пробваш и обективно е налице, че не е точно така? Субективно е да си чул или чел, че миналия век руснаците правели кофти гуми, без да го потвърдиш обективно и в този век. Не ви агитирам да го правите и амбиции нямам, не ми плащат да ги хваля и най-вероятно е да потвърдя, че не стават за нищо, за да не се търсят и да не им се вдига цената, не ми плащат и за реклама даже /очаквам оферта :mhihi /. Когато реших да ги взема, единствено в този форум имаше информация за тях и ми беше полезна. Следващия решил да търси МНЕНИЯ ЗА РУСКИ ГУМИ със сигурност ще попадне тук, дано и за него е полезна.
Затова аз спирам дотук, прави сте - абе не стават....


Колега, ти нямаш условия за обективно сравнение. Никой от нас няма. Това означава да можеш да пресъздадеш идентични условия(полигон, тестова отсечка) с идентичен автомобил, с N на брой различни НОВИ гуми и да замериш представянето им с няколко различни уреда от които имаш само хронометър и ролетка. Така че - НЕ, твоето мнение не е обективно, а субективно като всяко лично мнение не подкрепено от А/Б тестове.

Не получавам отговор на въпроса ми от предишната страница от 2016г - каква е икономическата логика зад купуването на руски гуми, при положение че Gislaved и Nexen, за които имаме обективни данни в размер 195/65/15 са по 73-74лв? :gruebel


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Кайзен » Съб 23 дек 2017 10:00


Кои са обективните данни за Gislaved и Nexen в размер 195/65/15? Къде могат да се видят?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 268 госта