Мнeние за руски гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот инжектопляктор » Пон 25 дек 2017 19:13


w_smith написа: но не ми пречат хората с руски гуми.

Аз карам със сръбски гуми за 58лв/броя - 175/70/14. Реших, че е по-добре от 5 годишни галоши по 35лв втора ръка.
Нямам проблеми, нищо не ми занася, всичко е нормално. То хване ли те аквапланинг, няма значение гумата.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот kris11 » Вто 26 дек 2017 17:00


инжектопляктор написа:Аз карам със сръбски гуми за 58лв/броя - 175/70/14.

То и тези ще са едни пластмасарии :horror
А и темата е за : "Мнeние за руски гуми"


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот vucata » Чет 28 дек 2017 19:16


Vlad777 написа:Ясно е, че се блазниш. То се вижда и в другите теми, че водещо е да минеш тънко. Мизерници бол. Направо слез и бутай най-добре. Или не карай колата- така ще спестиш най-много. И без тва зимата хора, които не могат - по-добре изобщо да не карат.

И един цитат от Атанас Буров:
Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.

Нещо не ти изнася ли бе Влад? Темата нали е за Руски гуми? Ти като караш с други ко прайш тука?
Днес си боднах Кордиант отново на мерца. Не са ми шумни, държат добре. Ходих до Пампорово пробвах ги и на едни баири в едни селца. Сняг доволно, и никакви ядове. Отново останах доволен от тях. За съжаление нямаше КАММА 205 55 16....


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот ssssl » Чет 28 дек 2017 20:40


Mario951 написа:Ами аз началото на годината я взех моята кола с почти чисто нови руски зимни гуми отпред и понеже беше много студено и вече имаше и сняг и ми се сториха доста добре. Сега като ги сложих за зимата и ги карам тея гуми в тези температури и откровенно казано ме е страх. Имах една ситуация, където за 5 години като активен шофьор не съм се плашил толкова много. Може да се каже, че напълно останах без контрол в смисъл че АБС-а беше постоянно активиран а "спирачния" ми път беше изключително дълъг и само дългата дистанция ме спаси от почти сигурно, макар и леко ПТП. Вярно е бях се позасилил, но съм карал като цяло 3 различни коли (просто не мога с една кола да се задържа дълго време) все с бюджетни гуми от рода на Debica и Dayton и защото очевидно са по-твърди смески не са се държали никога чак толкова лигаво.

Та да, няма конспирация, хубави гуми са обаче за много студено време и сняг. Сега аз просто си знам че трябва доста умерено да карам и не се чувствам особено безопастно ако ми се случи някаква ситуация, където трябва да се спре рязко. Живот и здраве догодина ги мятам за задни и ще си взема истински европейски гуми за отпред, които са по-подходящи за нашия климат!

П.П Гумите са Cordiant Polar, меки с дълбок грайфер, но могат да бъдат и коварни в по-меко време точно заради това.

Да не дава Господ някой с такива гуми да е зад мен, като ми се наложи да спра малко по-рязко, в малко по-топло време!
От друга страна, карането с такива гуми пак при такова време, е чудесна предпоставка за задкормилното да се закрЕпи с 50 в средната лента на трилентов булевард с ограничение 80.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Чет 28 дек 2017 22:44


vucata написа:Нещо не ти изнася ли бе Влад?
Да, за съжаление не ми изнася. icon_idea

Ще кажа и защо - без недомлъвки: Аз съм представител на световноизвестна марка таджикистански гуми. Произвеждаме гуми, които се славят с ниската си цена и посредственост, но пък всякакви посредствени хора ни рекламират, че сме хем евтини, хем превъзходни гуми. Оксиморон на пазарните принципи, но пазарна ниша за нас. И така нашите гуми, хем ги маркираме като посредствени, защото те са такива наистина, но в същото време имат имиджа на гуми номер 1 в света. И космоса. icon_idea И всъщност руските гуми ми бъркат в здравето и джоба, защото ни подриват имиджа и пазара icon_idea Сега ОК ли си като научи цялата истина?


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот gugun4u » Чет 28 дек 2017 23:20


+1 за Влад, от хора мислещи, че могат да минат тънко от всичко, да спестят от "матрЯл" и на принципа всяка далаверка е чиста печалба, да те е страх да ползваш каквато и да е услуга, да те е страх да се довериш на някой, в случая да те е страх и да шофираш. А като се събере комбинацията зле поддържано желязо, със задкормилно устройство без инстинкт за самосъхранение, става съвсем зле.
Руските гуми, дори да са добри за тундрата, тука не е тундра. Няма логика някой да ги вземе и търкаля тук, освен ако не живее в старопланинско село. Като си вземеш сръбски или някакви други пластмаси пък си НУРС на пътя при малко гняс отдоло. Каква файда, като си спестил 100-200 лева, то бронята ти е по скъпа, ако заради по дългия спирачен път се шибнеш в нещо или някой, пък дори и леко. На 3 години 1 път да ти се наложи агресивно спиране, пак се изплащат.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Чет 28 дек 2017 23:30


Колеги,не е добре да обръщаме на лични нападки и глупости нещо,което малко или много е полезно като знание за всички!
Като цяло мненията са положителни за руските гуми при зимни условия,тук 2 мнения няма или не видях.
Дали някой зад теб няма да спре при топло време ssssl,или ти на заледено време ще си зад някой и няма да спреш...винаги има риск.
Сетих се за една дискусия,подплатена с факти,която твърдеше,че с АБС система колата има по-дълъг спирачен път...
Друга дискусия доказваш,че честата и по-ранна смяна на масло е вредна за мотора...
Та всичко е субективно,всеки търси и намира истината сам.

При мен климата е доста влажен и зимите са доста заледени,а ако са снежни,направо е бедствено положение.Ветрове и як студ.Съответно реших да вдигна цолажа и ширината на гумите за догодина.Отначало се насочих към Конти,но сега обмислям друга идея.Разполагам с 4 комплекта джанти,така че има вероятност да съм подготвен за всякакви условия.Това вероятно ще включва и комплект Кама или другата руска марка,щом са такива мекички...Но не всеки явно може и иска да е така подготвен,не налагам норми.Искам меки гуми и не искам да ги хабя на топло,а и моите са на половината си живот,та има решение за всеки случай.
По въпроса за "тънкото" не мога да не пусна един цитат,доказващ,че и по-заможните хора се блазнят първо от цени....
При цена на 65 лв за брой аз бих ги пробвал - все пак среден клас гума в този размер е 105 лв/брой.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Чет 28 дек 2017 23:44


Iezekil написа:
При цена на 65 лв за брой аз бих ги пробвал - все пак среден клас гума в този размер е 105 лв/брой.
Да, това е мое мнение, от преди повече от 3 години. Преди да съм виждал такава гума и то на база на проучване на завода производител. Явно е, че не съм бил предубеден и бих приел и други марки и модели освен утвърдените. icon_idea

Но сега след като дори самия производител е обявил гумите си за посредствени с огромни букви, явно това се оказва поредната руска партенка с големите лозунги и представяне и съвсем другите резултати...

И да - ако някой ми ги предостави за тест - с удоволствие бих ги пробвал и сравнил с други марки гуми, които в момента ползвам icon_idea Това обаче не означава, че ще дам пари за тях, а още по-малко, че ще тръгна да обяснявам колко са велики, само и само да не се окаже, че съм се минал видиш ли.

/Освен това не забраяй, че нали съм в конкуренцията от Таджикистан/.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Чет 28 дек 2017 23:51


Аз бих ги пробвал,както уточних,заради мекотата,дори и да са 150лв/бр.Аз също не съм ги виждал,затова и съм тук,да питам тези,които са виждали и карали.
Колко да са посредствени,след като изброените по-назад веЛики марки са клас С/за моя размер/?Кво ми пука на мен,след като карам основно на лед?Този декември е някаква аномалия и ми се струва,че след 1 месец ще водим други дебати за атмосферните усовия и гумите...Но аз купих скоро още едни 15-ки и по прогноза на всички джанти ще имам гуми,ако греша все пак за времето....
пп.Много ми с иска да си като преди 3 години,а сиреч-непредубеден.
пп2.не пречи да взема и таджикски, при подходящата реклама де


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Пет 29 дек 2017 0:05


1. Преди 3 години не бях виждал руска гума.
2. Преди 3 години можех единствено да прочета в интернет за производителя на тези гуми.
3. Преди 3 години не бях получавал отзиви от човек, който кара с такива гуми цитирам: "като вали карам много внимателно, но аз по принцип карам много внимателно".
4. Преди 3 години нямаше задължителното изискване производителите да оценят гумите си със съответните етикети.

Та след като минаха тези три години съм малко по-запознат с въпросните гуми. Причината да пиша отново в темата е, че тук се появиха няколко човека, които твърдят небивалици и по този начин заблуждават останалите посетители на форума.

Ако цял живот си карал Лада и в твойто село да имаш кола /каквато и да е/ е престиж и не знаеш какво е Мерцедес, сигурно също ще твърдиш, че Лада е най-доброто. Същото и с гумите. Само дето живеем в 21-ви век и подобни разбирания станаха смешни.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот gugun4u » Пет 29 дек 2017 0:25


Има си тестове... И ако има шанс един да е манипулиран, то като видиш, че от пет теста дадена марка е в топ пет, а друга винаги е на опашката, всеки здравомислещ би трябвало да може да си направи изводите. А за тези, които вярват в световната конспирация, плоската земя и безплатния обяд каквото и да им кажеш, не биха могли да го осмислят. По обясними причини гуми със шипове или смеси наподобяващи желе не се включват в масовите тестове, не защото не стават за сняг или лед, или минус 40.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Пет 29 дек 2017 10:19


Когато купувах моите Dunlop SP Winter Response /въпреки масовата форумна истерия по Континентал/ заложих визуално на готините канали за вода/все пак наблягате на мокрото/ и по-скъпата цена.Сега ги гледам обаче,че ги дават индекс С на мокро???Добре де,ако това е големия критерий да ви кажа,че на мокро не съм имал никакви проблеми с тия гуми.Проблеми имах миналия 31 декември,когато ми се наложи да пътувам през навявания и всякакв вид лед и сняг....от където и личната ми убеденост,че ми трябват доста по-меки гуми.
Дали руски,украински или немски-все тая.Ценно е споделянето от първа ръка,пък всеки си прави извода сам.Да,аз съм на 500км. североизточно от София,не съм в огромен и почистван от 30 снегорина град и няма как да се убеждаваме един друг на кой какво му трябва.Заблудата е неизбежна.Всеки може да се подведе,но това е трупане на опит...
И макар и да сме 21 век,в моето село ловджиите ходят с Голф2 в гората,защото джиповете не минават.А понеже съм на брега на морето,лятото селяните ходят с тракторите пък на дюните,да вадят окопани джипове със софиянци....така че всичко е доста субективно и всеки има право на мнение.Днес вали дъжд при мен,нощес ще обърне силен северозападен вятър,което означава,че сутринта ще е лед...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот kris11 » Пет 29 дек 2017 19:57


Тези ги отсвирих директно - нямат моя размер и товарен индекс и XL.
Купилите руски гуми нека си признаят с колко тежести са балансирани !! Тегло на гума с нисък товарен индекс 91 - колкото на рънфлайт и с индекс 95 и XL :Mr Green Fun
Аз на руски хвлаби не вярвам , а и от Русия нищо хубаво не очаквай. За железарски работи стават - всичко е преоразмерено поне 2 пъти.
ОФФ днес ми пристигнаха предсрочно гуменките. Скъсах лепенката при отлепването .
Прикачени файлове
Гуми.JPG
Гуми.JPG (87.08 KиБ) Видяна 1794 пъти


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот bayspiro » Пет 29 дек 2017 20:14


Да не си посмял да заредиш руски бензин - ша ти гръме кошника. Лампата няма да палиш, че урана у АЕЦ - о е руски, черен хайвер да не кусаш - ша та отрови .. Пайсааааа..... руснаците идааат.... :screwy :mhihi :mhihi

Оценка на гуми по национална и политическа принадлежност :screwy


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Пет 29 дек 2017 22:03


Iezekil написа:Когато купувах моите Dunlop SP Winter Response /въпреки масовата форумна истерия по Континентал/ заложих визуално на готините канали за вода/все пак наблягате на мокрото/ и по-скъпата цена.Сега ги гледам обаче,че ги дават индекс С на мокро???Добре де,ако това е големия критерий да ви кажа,че на мокро не съм имал никакви проблеми с тия гуми.Проблеми имах миналия 31 декември,когато ми се наложи да пътувам през навявания и всякакв вид лед и сняг....от където и личната ми убеденост,че ми трябват доста по-меки гуми.

Актуалната серия от 2013 г. - SP Winter Response 2 има индекс B на мокро. За предишната - нямам представа, защото тези индекси май тогава влязоха в сила. И като цяло Dunlop имат 2 класа зимни гуми в масовите размери - сериите Winter Response и Winter Sport, като втората е по-висок клас.

Не зная твоя Дънлоп коя година и кой сезон го караш, но няма как една гума да е вечно млада...

Отваряме сайт за гуми и какво виждаме за най-масовия размер 195/65/15 при мокра настилка:
Всички (66 резултата):
B Клас - 15 бр
C Клас - 33 бр
E Клас - 16 бр
F Клас - 1 бр

Сам мисля, че можеш да се ориентираш кое е висок, среден и нисък клас гуми. F няма да го коментираме - това е някаква специфична гума само за сняг, каквито са всъщност и повечето гуми с клас E.

Та както е видно, руските гуми са на посредствено ниво, под средното. Да, добри са на сняг, но те и китайците са добри на сняг. Реално в градски и междуградски условия колко караш на сняг за един сезон? 10-15 дни от 150?

Хубавите гуми държат и на мокро и на сухо и на сняг. Руските - само на сняг. Какво да им харесвам, като в 95% от времето не карам на сняг, а през останалите 5% от времето съм с не по-лоши за сняг гуми?

bayspiro написа:Да не си посмял да заредиш руски бензин - ша ти гръме кошника. Лампата няма да палиш, че урана у АЕЦ - о е руски, черен хайвер да не кусаш - ша та отрови .. Пайсааааа..... руснаците идааат.... :screwy :mhihi :mhihi

Оценка на гуми по национална и политическа принадлежност :screwy
Националната ми принадлкежност е БЪЛГАРСКА! :flag_bulgaria

Честно казано яд ме е, че все още има хора, които са готови да се предадат на чуждо владичество и веят чужди знамена на национални празници и биха заменили българския флаг с друг! Но лека полека вървят към гроба тези, което е добрата новина.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, rld, tomata и 60 госта