Мнeние за руски гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот viksanlg » Пет 29 дек 2017 22:09


Хммм .........та каква беше темата..?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот kris11 » Пет 29 дек 2017 22:22


bayspiro написа:Да не си посмял да заредиш руски бензин - ша ти гръме кошника.
Оценка на гуми по национална и политическа принадлежност :screwy


Оф Не зареждам от Лукойл и Петрол. Прочетете история малко и тогава ми хвалете Русия и СССР. Аз съм българин , а не руски гъзолизец.
Харесвам руския народ , но не и УПРАВНИЦИТЕ им и тяхната политика.
Да темата беше за руските гуми - ама за сняг и минус поне 25 гр


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот powerade » Пет 29 дек 2017 22:43


Руските гуми със сериозния грайфер наистина не са толкова добри на мокро, както по-умерените гуми, но я виж ти имало и руски с индекс В на мокро ;)
https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8

https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8

Тия явно са с каучук от колесника на Антонов 225 Мечта (Мрия) :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Съб 30 дек 2017 0:05


Влади е дал хубав пример но гледаме различни неща,от там и малкото разминаване.
В размер 185/65/14 ще открием 5-6 гуми с клас В на мокро,с цена на 15ки...Болшинството бюджетни и част от премиум марките са клас С.От тук насетне имаме друга база за коментари.Нямам идея защо например УГ9 е с различни индекси в различните размери...
Моите няма да коментирам,модела се продава и в момента,и също е клас С.Нямам оплаквания на мокро но не съм и състезател.
За да съм обективен винаги казвам в какви условия карам аз,подчертавам,че условията са различни за всеки и не е обективно да налагаме мнение на друг...


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот pepss » Съб 30 дек 2017 8:43


Брей, брей, още съм жив, въпреки гадните гуми :biggrin
Междувременно гледам, че някои от търговците са свалили цените, може и негативните коментари да са повлияли, знам ли icon_idea
26175171_10211712867280809_851558016_n.jpg
26175171_10211712867280809_851558016_n.jpg (60.36 KиБ) Видяна 2211 пъти

А като се прибера подарявам малко излишен багаж от багажника - вече не ми трябват.
20171227_115109.jpg

Веригите са германски, но не са правени за руски гуми. Не че не стават, но не са нужни. Струват колкото 2 гуми. Лопатата е железна, а крика си тежи :confused
Весело посрещане на Новата година :cool


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот stefan4o » Съб 30 дек 2017 10:18


Може ли за мен крика :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот hooligan_sk » Съб 30 дек 2017 10:37


Тъкмо и аз щях да го поискам... :mhihi Ако искаш вземи тези луксозни вериги, струват колкото 2 гуми, а лидълския крик е няма и 1 руска гума. Макарче на мен за 13г активно шофиране не са ми трябвали вериги, вероятно и на теб. :icon_lol


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот ttip » Съб 30 дек 2017 10:38


Много ми хареса, някой беше написал, че C за мокро не било толкова далеко от Е. Като се замисля, то пък и B не е много далеко от С, и А от В... Щом в дълбок сняг не ти трябва лопатка и на лед си караш и са на промоция, ще си взема.
Крикчето замина, но аз пък продавам 860ТС на 1000км, та някой може да си направи едно прилично комплектче с на колегата лопатката и веригите, давам и фенерче че в тъмното да си светите като затънете.
А тези дето четат форума и свалят цените, да вземат да свалят и на suvта, че с тези руски гуми голф става G klasse


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Съб 30 дек 2017 10:58


ttip написа:Много ми хареса, някой беше написал, че C за мокро не било толкова далеко от Е. Като се замисля, то пък и B не е много далеко от С, и А от В...

Между всеки 2 индекса има разлика от 1 кола дължина при спиране от 80 км/ч. Дали е много или малко - всеки сам си преценява.

Само ще подскажа, че пешеходната пътека е по-тясна от дължината на една кола и за голяма част от хората има значение дали ще успееш да спреш точно преди нея, или 2-3 метра по-късно... А за някои може и да няма де. :screwy

За някои единственото условие е да е евтино. :screwy Всеки сам си е господар и има право на свободен избор! Евтини гуми, евтини накладки, евтини хора, евтина държава. Явно няма смисъл да се хабиш да обясняваш на стената защо е важно колата да може да спира с най-късия спирачен път... :banghead Друго си е да фанеш господ за шлифера.
:facepalm


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Благовест » Съб 30 дек 2017 12:14


Vlad777 написа:
ttip написа:Много ми хареса, някой беше написал, че C за мокро не било толкова далеко от Е. Като се замисля, то пък и B не е много далеко от С, и А от В...

Между всеки 2 индекса има разлика от 1 кола дължина при спиране от 80 км/ч. Дали е много или малко - всеки сам си преценява.

Само ще подскажа, че пешеходната пътека е по-тясна от дължината на една кола и за голяма част от хората има значение дали ще успееш да спреш точно преди нея, или 2-3 метра по-късно... А за някои може и да няма де. :screwy

За някои единственото условие е да е евтино. :screwy Всеки сам си е господар и има право на свободен избор! Евтини гуми, евтини накладки, евтини хора, евтина държава. Явно няма смисъл да се хабиш да обясняваш на стената защо е важно колата да може да спира с най-късия спирачен път... :banghead Друго си е да фанеш господ за шлифера.
:facepalm

Друго си е да се биеш в гърдите,че си спестил от гуми за разлика от комшията.Типична българска черта!Лошото е,че тия 'леви кънки' в повечето случаи оцеляват при ПТП,а невинните си отиват.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Съб 30 дек 2017 12:30


Нагледно какво се случва с един пешеходец, когато колата спре "само" 2 метра по-късно. icon_idea



Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот инжектопляктор » Съб 30 дек 2017 12:51


Vlad777 написа:когато колата спре "само" 2 метра по-късно.

Човекът, за разлика от куклата е с различно разпределение на теглото и различна реакция.
Мисля, Vlad, крайно време е да си спестим излишните критики в темата.
2м разлика в спирачно разстояние никой няма да ти гарантира, защото то зависи от различни субективни фактори.
Самият ти караш с някакви "неизвестни" сръбски гуми SAVA, но иначе сме седнали да коментираме. Дори най-скъпите зимни гуми не достигат клас A по спирачен път на мокро. Защото зимните гуми са предназначени за сняг и лед и са по-меки.
Разбери, че не всеки е милионер с 3 коли и всеки се опитва да поддържа автомобила си по начин, по който да е безопасен с финансите, които разполага. Дори в Англия и Америка не си купуват само Мишелин и Континентал, хайде моля ти се. В Англия като завалял сняг и ставало мазало, защото дори зимни гуми не си слагали.
Ся, не може да ми кажеш, че руските гуми са по-опасни от 6-7 годишни галоши Мишелин, на които вече им се късат парчета гума. Защото на една моя мишелинка, с която купих колата протектор бол, ама от вътрешната страна свалям и едно парче гума се скъсало. Баси безопасното, нали? Ама щото етикета е Мишелин...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Vlad777 » Съб 30 дек 2017 14:15


Друго си е да си милионер със софийска заплата... :mhihi Имам толкова коли, колкото мога да си позволя да поддържам. Някои хора май не могат и една, но се напъват.

Карам с BF Goodrich в момента основната си кола и не съм много доволен от тях, въпреки че са с индекс B на мокро. Не че съм имал някакви проблеми, дори напротив. Със сигурност са много по-добри от китайците, които съм карал преди години. Просто може и по-добре да е като ги сравнявам с летните Унироял на същата кола. icon_idea

Затова и не се напъвам да ги рекламирам и да пиша във форума колко са великолепни и качествени, всякаш като излъжа някой друг, ще станат наистина по-добри. Някаква криворазбрана морална удовлетвореност ли получаваш, че си доказал /в очите на слепите/, че не си се минал?

Сигурно руските са по-добри от някои стари галоши... И какво от това? Да се сравнява втора употреба с нова гума и на тая база да си правиш изводи е смешно за хора, които са излезли от пубертета. Яж си там заместителите на сирене от 3.50 килото, но за чий кор трябва да се хвалиш и да препоръчваш във форума тая мизерия?

А Сава е словенска гума. Правиш ли разлика между Сърбия, Словения, Сомалия и Столипиново? Не е лесно - верно е. И в София да дойдеш, докато не си промениш мисленето в посока трезва преценка, пак няма да сполучиш и да ти се изпълни мечтата за тройка с манекенки на Карибите...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот инжектопляктор » Съб 30 дек 2017 14:35


Vlad777 написа:Сигурно руските са по-добри от някои стари галоши...

Vlad, много от хората в България карат стари галоши. И когато тези прочетат писаниците ти, ще си помислят че е по-добре да карат с 20 годишни "Мишелинки", отколкото с нови, но по-евтини гуми. Което е още по-грешно разбиране.
Аз имам трезва преценка. По-добре руски или сръбски гуми, но нови, отколкото скапани втора ръка мишелинки видиш ли. Защото лично аз нямам достатъчно висока заплата да си позволя да дам по 200лв за 1 брой гума супер-дупер клас.
И ако ми кажеш да сляза от колата да се кача на автобус - ми нямам автобуси бе. Аз защото ми е кеф да наливам пари в тенекета и да лежа да се мажа с грес.
За някои хора по-бюджетният клас или втора ръка. Това е избора. И мога да ти кажа, че моите сръбски sa правени уж от завод, подразделение на Michelin. Това, което знам е че съм карал с галоши втора ръка и новите гуми нямат нищо общо с такива.
Това е трезвата преценка. Слез на земята, в България има много хора с 600-700лв заплати. Някои от тях са забити по селата и карат някоя 35 годишна кочина като Корса Двойка или Фиеста двойка, за да отидат до града на лекар или да си купят мляко, щото автобусът минава 1 път на седмицата.
И 1000 пъти да повториш колко са хубави тия прословутите ти Мишелинки и Гудиъри, тия хора не могат да си ги позволят, защото 1 комплект струва колкото цялата им трошка.
Та, за това е по-добре като не си карал с такива гуми точно, както в другите теми - да не се коментира празно.
За да могат хората с тънки финанси да могат да преценят по коментарите какво става и какво не.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот Iezekil » Съб 30 дек 2017 14:39


Май дъвчем едно и също...Continental TS850 , UltraGrip 9,Nexen,Kumho,Semperit,Yokohama,Firestone,Kleber,Bridgestone,Gislaved в размер 185/65/14 са все с индекс "С",като наближите пешеходна пътека с 80км/ч и решите да спрете внезапно,може да си кажете по същата логика "Що не взех Falken EUROWINTER HS01,че бяха с индекс"В".Кое тук е премиум съвсем не знам.
Аз не живея в София,хора!Всеки да си взима каквото иска,на мен не ми трябват гуми за мъгла и дъжд,а за лед и сняг.Не живея в София,а в степта,пешеходни пътеки при мен няма,понеже няма и пътища.Но там,където съм виждал асфалт и пешеходна пътека,е било в комплект с ограничение 30км.Не ви налагам критериите си за избор на гуми,не ми налагайте вашите!
Но ограничението съвсем не е фактор за избор на скорост според закона и колкото и неприятно да звучи,трябва да се съобразяваме с чл.20 ...щото става страшно после.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777, smurf и 63 госта