Мнeние за руски гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот restless » Чет 18 мар 2010 12:57


The Red Guy написа:Tея Амтел са си направо Вредещайн, те си ги правят, а цените им според руските сайтове за размер 195/55/15 около 53 евро. Някой да знае вносител у нас?

Амтел купиха Вредещайн барабар с Малоя преди 2 години - така че "името" на гумата не е от значение.




Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот Bobi_S13 » Чет 18 мар 2010 15:54




Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот H2O » Чет 18 мар 2010 20:08


Bobi_S13 написа:http://www.imoti.net/news/view_news/4565&theme=2

За това говоря.Руснаците са доста далеч от нормалния свят.А ти гуми ще взимаш от там.Взимай Барум и не занимавай с глупости.


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот dodo2000 » Чет 18 мар 2010 20:55


Значи въпросните руски гуми са марка Кама. Ето и сайта на вносителя за България http://kama-balkan.com/Ще мисля до края на седмицата и ще вида дали ще се хвърля на тях. Каквито и да излезнат тези гуми, все ще са по-добри от тези които са сега на колата - firestone производтсво 98-ма с 0.2 мм грайфер.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот Един » Чет 18 мар 2010 21:02


В Русия правят стотици хиляди гуми. По-голяма част предполагам ги поема вътрешният им пазар. Смятате, че постоянно там гърмят гуми и се обръщат МПС ли? Е не са чак толкова зле. Специално за камионни и тракторни са си съвсем в ред. Със сигурност са далеч по-добри от всякакви китайски. Основната разлика м/у руско и китайско поне според мен е в това, че руснаците претупват подробностите и се получава съмнително изглеждащ продукт с иначе стабилно проектирана основа и материал (без икономии). Докато китайците докарват главно външния вид, а същината е зле. Някои говорят, че се учат ама не знам кога и дали ще се научат.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот i.e.i » Чет 18 мар 2010 21:11


Карал сьм руски гуми 90те години и неискам да си
спомням.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот tisho_psg » Чет 18 мар 2010 21:50


iGolf написа:Добре ме мамка му,няма ли контрол за внос на опасни стоки в тая държава бе?Гуми-менте-как изобщо трябава да се позволи такива самоубийствени стоки да се продават в България?

гумите не са менте,просто са дървени или боклуци.Според мен контрола трябва да си го налага всеки сам за себе си.Не,че парите са в излишък и стигат,но най-ниския клас гуми като тигър,барум (и др.но да не обиждам повече производители)няма да си купя никога.По-добре да спестя от дрехи и нещо друго но ще си купя поне среден клас гуми,с тях компромис не бива.Всеки отговаря за себе си,но за 30-40 лв по-малко да не можеш да спираш и тръгваш нормално е глупаво... :012:


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот StS » Чет 18 мар 2010 21:55


tisho_psg написа:
iGolf написа:Добре ме мамка му,няма ли контрол за внос на опасни стоки в тая държава бе?Гуми-менте-как изобщо трябава да се позволи такива самоубийствени стоки да се продават в България?

гумите не са менте,просто са дървени или боклуци.Според мен контрола трябва да си го налага всеки сам за себе си.Не,че парите са в излишък и стигат,но най-ниския клас гуми като тигър,барум (и др.но да не обиждам повече производители)няма да си купя никога.По-добре да спестя от дрехи и нещо друго но ще си купя поне среден клас гуми,с тях компромис не бива.Всеки отговаря за себе си,но за 30-40 лв по-малко да не можеш да спираш и тръгваш нормално е глупаво... :012:




Ех ако разсъждаваха поне 20% от Българите като тебе....


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот theultimate » Чет 18 мар 2010 22:00


Прекалено зле ги изкарахте. На трабанта ми омръзна да сменям боклуци пета употреба от моргата и си купих 4 нови Корморан понеже имах малко пари. Твърдя че такива гуми са в пъти по-добри от всякакви гуми на 3-4 години, както и от летни гуми зимата. Да - нямат нищо общо с мишелин, но не са чак опасни и т.н. Всяка трета кола е с толкова скапани гуми, че би се ъпгрейднала много сериозно с нисък клас нови гуми...


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот my heart iS iCe » Чет 18 мар 2010 22:04


Що питате такива неща... Руснаците немогат коли да направят вие за гуми питате.. Все едно някой да си купи Български Бойлер... само ние си ги купуваме.. Същата работа е.. Само оплюваме нещата... Не е важно от кой е направена гумата, важното е да е направена качестфено.. Аз съм карал много пъти с Гуми КурМоран, и мога да твърдя че почти не усещам разлива, освен във возията, щото са като пластмасови, няма огъване при тях, паднеш ли в дупка, главата ми ударя у таванЯ! Истинската гума е МИшелин, но уридЖинЪл.. трудно се намира...


vasko01
Мнения: 169
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот vasko01 » Пет 19 мар 2010 15:08


Ей това българина е голяма работа, иска хем ефтинко хем супер качествено. :bowdown А на руснаците им дреме дали ще им купуваме гумите точно толкова колкото на VOLKSWAGEN им дреме дали ще купуваме Golf 6. mhihi


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнeние за РУСКИ гуми

Мнениеот myrshavija » Пет 19 мар 2010 15:14


tisho_psg написа:гумите не са менте,просто са дървени или боклуци.Според мен контрола трябва да си го налага всеки сам за себе си.Не,че парите са в излишък и стигат,но най-ниския клас гуми като тигър,барум (и др.но да не обиждам повече производители)няма да си купя никога.По-добре да спестя от дрехи и нещо друго но ще си купя поне среден клас гуми,с тях компромис не бива.Всеки отговаря за себе си,но за 30-40 лв по-малко да не можеш да спираш и тръгваш нормално е глупаво... :012:

:да:

theultimate написа:Прекалено зле ги изкарахте. На трабанта ми омръзна да сменям боклуци пета употреба от моргата и си купих 4 нови Корморан понеже имах малко пари. Твърдя че такива гуми са в пъти по-добри от всякакви гуми на 3-4 години, както и от летни гуми зимата. Да - нямат нищо общо с мишелин, но не са чак опасни и т.н. Всяка трета кола е с толкова скапани гуми, че би се ъпгрейднала много сериозно с нисък клас нови гуми...

Последното ти изречение е вярно. Но изобщо не е вярно, че евтини нови Корморан или подобни са в пъти по-добре от 3-4 годишни хубави гуми. Преди време купих перфектни 2-3 годишни зимни Goodyear от ПАЦО и бяха много по-добре от новите Фулда, които карам сега.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот siso_k » Съб 01 ное 2014 10:30


Здравейте, да попитам и аз за гуми КАМА - зимни.

Обикалях по гумаджийниците за гуми и ми ги препоръчаха тези - били много добри на сняг. Има ли нещо вярно? Някой карал ли е с такива?

ПС: да уточня, че в случая цената на гумата не е водещото при избора. Предпочитам да дам повече пари за по хубави гуми, вместо догодина пак да търся. Но тези гуми ми ги похвалиха и затова питам дали има смисъл сега да ги вземам или да си търся някоя утвърдена марка.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот kris11 » Съб 01 ное 2014 19:32


първо им виж ДОТ а , сподели и цената и тогава ще имаш реален отговор. Ако някой е е с такива и с нормални /неизкорубени /джанти да сподели дали се балансират само с 2=3 тежести или...


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Мнeние за руски гуми

Мнениеот siso_k » Съб 01 ное 2014 20:11


Дот-а е нов - гумите се купуват нови. Цената е 65 лв./бр. В момента има промоция от вносителя :link



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта