Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот rokera671 » Съб 27 мар 2010 11:03


Може да се потретя ,но пак ще кажа!На времето купих Мобил от метро и като го наливах потече черно масло като от карано масло на дизел.Иначе и мен ме съблазни онзи ден това масло ,но си спомням случката с Мобила.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот Stivi » Съб 27 мар 2010 12:28


vw_derby написа:Колега stivi на луд ли се правиш или си некъв откачалник,съжалявам ,че използвам такива думи ,но ......това масло дето си го показал си е много добро и е за БЕНЗИНОВ


Хайде малко по-полека с изразите..а :screwy И ако си толкова сигурен в това което пишеш що не идеш в Метро и да прочетеш какво пише на тубата а ако ти е далече отвори интернет и използвай търсачката за да прочетеш характеристките на това масло и за какви двигатели може да се използва ! За мен щом пише че отговаря на 505.00 стандарта значи мога да го ползвам понеже производителя на колата така е написал,друг е въпроса защо го има този надпис ако маслото не е подходящо за такива двигатели :idea: Да не мислиш че всички който си купуват масло са такива капацитети като теб,затова и има щампи,указания и други такива които хората четат и по тях разбират че може да сложат това масло в колата си !


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот hooligan_sk » Съб 27 мар 2010 12:39


Stivi написа:
vw_derby написа:Колега stivi на луд ли се правиш или си некъв откачалник,съжалявам ,че използвам такива думи ,но ......това масло дето си го показал си е много добро и е за БЕНЗИНОВ


Хайде малко по-полека с изразите..а :screwy И ако си толкова сигурен в това което пишеш що не идеш в Метро и да прочетеш какво пише на тубата а ако ти е далече отвори интернет и използвай търсачката за да прочетеш характеристките на това масло и за какви двигатели може да се използва ! За мен щом пише че отговаря на 505.00 стандарта значи мога да го ползвам понеже производителя на колата така е написал,друг е въпроса защо го има този надпис ако маслото не е подходящо за такива двигатели :idea: Да не мислиш че всички който си купуват масло са такива капацитети като теб,затова и има щампи,указания и други такива които хората четат и по тях разбират че може да сложат това масло в колата си !


Споко бе нали ше знаеш следващия път че маслото за дизели е само в черни туби :063: mhihi


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот vw_derby » Съб 27 мар 2010 14:13


Stivi написа:! За мен щом пише че отговаря на 505.00 стандарта значи мога да го ползвам понеже производителя на колата така е написал,



и щом пише на тубата ,че е за инжекцион и отговаря на 505.00 сисипвай в мотора .Еми като отидеш на бензиностанцията и на колонката на 95 бензин пише,че отговаря за дизелови двигатели ще си сложиш ли?Па после ни се жалвай ,че ти е гръмнал мотора.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот Stivi » Съб 27 мар 2010 14:20


vw_derby написа:
Stivi написа:! За мен щом пише че отговаря на 505.00 стандарта значи мога да го ползвам понеже производителя на колата така е написал,



и щом пише на тубата ,че е за инжекцион и отговаря на 505.00 сисипвай в мотора .Еми като отидеш на бензиностанцията и на колонката на 95 бензин пише,че отговаря за дизелови двигатели ще си сложиш ли?Па после ни се жалвай ,че ти е гръмнал мотора.


Я се поинтересувай какво значи "I" -то в абревиатурата TDI и след това раждай нови крилати мисли като тази че това масло е за инжекциони :screwy Недай си боже да го сложиш на обикновен карбуратор направо гръмва мотора :Mr Green Fun Божеее колко мъка има по тоя свят :banghead: И ако обичаш спри да пишеш повече в темата че ставаш все по-зле !


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот vw_derby » Съб 27 мар 2010 14:48


добре разбирачо,ама не си ти човека дето ще ми каже къде да пиша и къде не.

А аз сам си правя колите и сам им сменям маслото и не питам това масло става ли или не,и после да се оплаквам по форумите.Не съм тъп като тебе да ходя в сервиз и там ама изобщо си немат представа за кво иде реч,щото са такива като тебе и.

сипваи си там инжекционовото масло у печката и се оплаквай,дремеш ми на ...нали се сещаш.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот Stivi » Съб 27 мар 2010 16:12


Може сам да си правиш колите но като прегледах мненията ти във форума не открих нито едно в което да даваш някакви съвети как се отстранява даден проблем да не го говорим за такова в което да личи че разбираш от коли повече от толкова че сам да си смениш маслото....така че вече за масла само теб ще питам- обещавам :Mr Green Fun


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот fox_vt » Съб 27 мар 2010 19:09


Малко не е по темата но тук имаше тема за акумулаторите и там колега беше написал че работи в склад май за аку та и един ден дошли от метро и изкупили всички акумулатори дето били нагласени да се връщат на завода производител.С две думи хората от метро разбирай собствениците явно имат политика да продават с най голяма печалба.Може да е само тука в бг така с метрото но кой да ти каже :mrgreen:


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот rokera671 » Нед 28 мар 2010 11:09


От Метро само храна!!Купих една Нокиа и тя чисто нова не поддържаше карта памет.Стана голям скандал ,но я върнах.Подкрепям Колегата за темата ,а дали ще купуваме ,ние си преценяме.


Потребителски аватар
shaquile
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 22 май 2009 20:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: yambol

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот shaquile » Вто 11 май 2010 17:53


преди имах опел и го карах с репсол 10W40 от варел.тоя кола нямаше никакви проблеми с това масло.сега на пасата съмпробвал няколко докато му уцеля нрава.първо сложих ELF turbo diesel 10W40 на 10000км му долях един литър,не бива.после сложих GULF 10W40-нищо не става от него,купих го от турция между другото.за втори пореден път слагам TOTAL и съм много доволен. :beer


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот keymaker » Пет 30 сеп 2011 8:57


към колегите защитници на "метро" не само маслата са ментаци или най-долно и мизерно качество ами аз лично съм печатил нови етикети на които е написан срок на годност понеже на 3 контейнера бисквити срока беше изтекъл преди месец ,а се продадоха в метро до последната кутия ,най голямо количество бяха заредени от магазина на божурище(по пътя за сливница)
от метро избягвам да купувам храни и техника, дрехи и маратонки след старателен оглед .


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот tisho_psg » Пет 30 сеп 2011 11:10


Какви са тия бисквити бе колега,кажи марката им поне.
И какво пише на етикета,кой те кара да печатиш...ако казваш нещо го кажи до край.
То половината заведения в София (да не кажа всички) си купуват хранителните продукти от Метро и ако се продаваха така храни с изтекъл срок на годност щеше да е станал мармалад до сега.
Метро предлага само търговската площ,сключва договори с производители и търговци на стоките да продават стоките си в магазините на веригата.


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот keymaker » Пет 30 сеп 2011 13:53


ами вносителя ми поръча етикетите ,а бисквитките заминаха одавна който ял ял.това се случи преди близо 3г.заминали са с кафенцата по заведенията.
Не очаквайте да кажа марка или фирма и аз трябва до уважавам тези дето са ме хранили,Друг е въпроса ,че ако знаех от самото начало за какво става дума едвали щях да се навия на тая шашма ама се бях хванал вече.Като успокоение ще кажа ,че и аз ядох от тях пък не умрях разлика с редовните нямаше.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот Stivi » Пет 30 сеп 2011 14:19


keymaker написа: понеже на 3 контейнера бисквити срока беше изтекъл преди месец ,


Те производителите се застраховат с голям толеранс при срока на годност така че тези бисквити са си били направо пресни сравнение с други неща които са минали през храносмилателната ни система пък и досега за натравяане от бисквити /говорим за обикновени без пълнежи/ не съм чул mhihi Казаното от мен обаче изобщо не значи че съм съгласен с такива практики :idea:


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Repsol Elite injection 10W40 за Бога, не го купувайте!

Мнениеот tisho_psg » Пет 30 сеп 2011 18:45


keymaker написа:ами вносителя ми поръча етикетите ,а бисквитките заминаха одавна който ял ял.това се случи преди близо 3г.заминали са с кафенцата по заведенията.
Не очаквайте да кажа марка или фирма и аз трябва до уважавам тези дето са ме хранили,Друг е въпроса ,че ако знаех от самото начало за какво става дума едвали щях да се навия на тая шашма ама се бях хванал вече.Като успокоение ще кажа ,че и аз ядох от тях пък не умрях разлика с редовните нямаше.


Значи за Метро може да кажеш,че не само маслата са ментаци или най-долно и мизерно качество а за вносителя не може да кажеш нищо защото си взел пари от него,така ли?
Метро няма вина за далаверите които "вносителя" върти.Същите негодни за употреба бисквити с напечатени от теб етикети могат да се продават във всяка верига май.
Нямам общо с метро и не защитавам метро. Просто нека да бъдем обективни а не да пишем за да трупаме мнения!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта