Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
swir4o
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 20:23
Автомобил: VW Passat Variant Pacific
Двигател: 1.8 ADZ
Местоположение: Plovdiv

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот swir4o » Нед 05 сеп 2010 21:04


Viking Snow Tech - чудесна гума за зимата, мека , тиха и с добър спирачен път( колата ми е с ABS ).Карал съм ги и лятото, също се държат добре... Доволен....




dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот dodo2000 » Вто 07 сеп 2010 15:00


Тези гуми ги продават в Косер. По едно време и аз се бях навил да взимам такива, но цената ми се стори висока и се отказах от покупката им. Ако не се лъжа бяха по около 80 лв. на гума, а за тези пари или малко отгоре човек може да си вземе нещо "по-марково".


Потребителски аватар
Ivajlo82
Мнения: 106
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил
Контакти:

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот Ivajlo82 » Вто 07 сеп 2010 15:18


dodo2000 написа:Тези гуми ги продават в Косер. По едно време и аз се бях навил да взимам такива, но цената ми се стори висока и се отказах от покупката им. Ако не се лъжа бяха по около 80 лв. на гума, а за тези пари или малко отгоре човек може да си вземе нещо "по-марково".

Колега мойта Фулда кристал монтеро2 ноември 2008г. я взех по 115лв/бр., а дебица фриго 92.50лв/бр. 185/65/14


Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот dready » Пет 29 окт 2010 1:00


Малко късно пиша в тази тема но сегя я видях. Викинга за мен е най добрата зимна гума. Сега съм с фуда и не съм доволен. Голфа който ми го откраднаха беше с 4 исто нови зимни Алпина А3 и не можех да си излезна от улицата като навали. С викинга съм затувал в сняг на витоша и не се предава. Специално миналата година съм търсил такива и платих по 110 лева за 14 за да сложа на стария голф отпред. Който иска да е като снегорин да си вземе Викинг.


Потребителски аватар
Ivan_GT
Мнения: 765
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 15:31
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот Ivan_GT » Пет 29 окт 2010 17:29


dready написа:Малко късно пиша в тази тема но сегя я видях. Викинга за мен е най добрата зимна гума. Сега съм с фуда и не съм доволен. Голфа който ми го откраднаха беше с 4 исто нови зимни Алпина А3 и не можех да си излезна от улицата като навали. С викинга съм затувал в сняг на витоша и не се предава. Специално миналата година съм търсил такива и платих по 110 лева за 14 за да сложа на стария голф отпред. Който иска да е като снегорин да си вземе Викинг.

+1


Потребителски аватар
Ivan_GT
Мнения: 765
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 15:31
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот Ivan_GT » Пет 29 окт 2010 17:30


dready написа:Малко късно пиша в тази тема но сегя я видях. Викинга за мен е най добрата зимна гума. Сега съм с фуда и не съм доволен. Голфа който ми го откраднаха беше с 4 исто нови зимни Алпина А3 и не можех да си излезна от улицата като навали. С викинга съм затувал в сняг на витоша и не се предава. Специално миналата година съм търсил такива и платих по 110 лева за 14 за да сложа на стария голф отпред. Който иска да е като снегорин да си вземе Викинг.

+1


Потребителски аватар
Tomata-1667
Мнения: 95
Регистриран на: Сря 04 апр 2007 23:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот Tomata-1667 » Пет 29 ное 2013 12:58


Пробвано купуваите без да се замисляте страхотни са.


Потребителски аватар
ludmil
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 21:30
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1990
Местоположение: Земята
Контакти:

Viking SnowTech са кошмар!

Мнениеот ludmil » Съб 12 яну 2019 16:43


В момента карам Пасата с Viking SnowTech 170/70/14 такива, купих ги чисто нови.
Това са НАЙ-ЛОШИТЕ ЗИМНИ ГУМИ, с които съм карал за 25 години активен шофьорски стаж. 25 зими, тази ми е най-кошмарната! Eй хора, монтирах новите гуми и не мога да си тръгна от гумаджията, а той се намира на една стръмна улица (https://goo.gl/maps/JKVugugpimG2) Смях! Не усетих никаква разлика в зацепването, все едно още си карам със старите изтрити летни гуми! Даже слязох да видя, да не е станала грешка, да са ми монтирали старите гуми. Хората минават с колите покрай мен и заминават, а аз не мога дори да кача улицата. Резил!

В град дори от място не може да потегли като хората, какво да говорим да върви по по-заледен сняг. Падне ли температурата под 0 градуса се гумата се превръща в твърда пластмаса, като тази, от която правят турските легени.

Пълна трагедия са! Карал съм с какви ли не, Дебица, китайски, втора употреба, но тези са най-смотаните в живота ми. Живея на стръмна улица, всички съседи вечер се прибират с колите си, само аз не мога - падне ли малко сняг колата буксува все съм стъпил на чист лед. Даже мисля да ходя да взимам някакви руски гуми до края на зимата.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот stefan4o » Съб 12 яну 2019 19:56


Викинг имат нов модел WinTech. Иначе за стария модел - на няколко колеги и приятели съм вземал такива, понеже ползвам отстъпка, такива оплаквания от никого не съм чул. От новите взех на един приятел за Пежото 4-ка, както и на родителите ми 4 за колата им - оплаквания, мрънкане и рекламации не съм чул от тях. Между другото, приятелчето с Пежото има и Пасат като твоя - преди 2-3 зими му бях купувал за него зимни - също беше доволен и повторихме тая зима пак на новата му кола. Учудва ме това, което споделяш. Не казвам, че лъжеш, просто ми е странно. Гумите са средна хубост и не са хич лоши според мен.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: eddyman, Joro_Markov, railfan и 214 госта