Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
swir4o
Автомобил: VW Passat Variant Pacific
Двигател: 1.8 ADZ

Re: Отзиви за зимни гуми VIKING!!!

Мнениеот swir4o » Нед 05 сеп 2010 21:04

Viking Snow Tech - чудесна гума за зимата, мека , тиха и с добър спирачен път( колата ми е с ABS ).Карал съм ги и лятото, също се държат добре... Доволен....

dodo2000
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот dodo2000 » Вто 07 сеп 2010 15:00

Тези гуми ги продават в Косер. По едно време и аз се бях навил да взимам такива, но цената ми се стори висока и се отказах от покупката им. Ако не се лъжа бяха по около 80 лв. на гума, а за тези пари или малко отгоре човек може да си вземе нещо "по-марково".

Потребителски аватар
Ivajlo82
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Ivajlo82 » Вто 07 сеп 2010 15:18

dodo2000 написа:Тези гуми ги продават в Косер. По едно време и аз се бях навил да взимам такива, но цената ми се стори висока и се отказах от покупката им. Ако не се лъжа бяха по около 80 лв. на гума, а за тези пари или малко отгоре човек може да си вземе нещо "по-марково".

Колега мойта Фулда кристал монтеро2 ноември 2008г. я взех по 115лв/бр., а дебица фриго 92.50лв/бр. 185/65/14

Потребителски аватар
dready
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот dready » Пет 29 окт 2010 1:00

Малко късно пиша в тази тема но сегя я видях. Викинга за мен е най добрата зимна гума. Сега съм с фуда и не съм доволен. Голфа който ми го откраднаха беше с 4 исто нови зимни Алпина А3 и не можех да си излезна от улицата като навали. С викинга съм затувал в сняг на витоша и не се предава. Специално миналата година съм търсил такива и платих по 110 лева за 14 за да сложа на стария голф отпред. Който иска да е като снегорин да си вземе Викинг.

Потребителски аватар
Ivan_GT
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Мнениеот Ivan_GT » Пет 29 окт 2010 17:29

dready написа:Малко късно пиша в тази тема но сегя я видях. Викинга за мен е най добрата зимна гума. Сега съм с фуда и не съм доволен. Голфа който ми го откраднаха беше с 4 исто нови зимни Алпина А3 и не можех да си излезна от улицата като навали. С викинга съм затувал в сняг на витоша и не се предава. Специално миналата година съм търсил такива и платих по 110 лева за 14 за да сложа на стария голф отпред. Който иска да е като снегорин да си вземе Викинг.

+1

Потребителски аватар
Ivan_GT
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Мнениеот Ivan_GT » Пет 29 окт 2010 17:30

dready написа:Малко късно пиша в тази тема но сегя я видях. Викинга за мен е най добрата зимна гума. Сега съм с фуда и не съм доволен. Голфа който ми го откраднаха беше с 4 исто нови зимни Алпина А3 и не можех да си излезна от улицата като навали. С викинга съм затувал в сняг на витоша и не се предава. Специално миналата година съм търсил такива и платих по 110 лева за 14 за да сложа на стария голф отпред. Който иска да е като снегорин да си вземе Викинг.

+1

Потребителски аватар
Tomata-1667
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Tomata-1667 » Пет 29 ное 2013 12:58

Пробвано купуваите без да се замисляте страхотни са.

Потребителски аватар
ludmil
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1990
Контакти:

Viking SnowTech са кошмар!

Мнениеот ludmil » Съб 12 яну 2019 16:43

В момента карам Пасата с Viking SnowTech 170/70/14 такива, купих ги чисто нови.
Това са НАЙ-ЛОШИТЕ ЗИМНИ ГУМИ, с които съм карал за 25 години активен шофьорски стаж. 25 зими, тази ми е най-кошмарната! Eй хора, монтирах новите гуми и не мога да си тръгна от гумаджията, а той се намира на една стръмна улица (https://goo.gl/maps/JKVugugpimG2) Смях! Не усетих никаква разлика в зацепването, все едно още си карам със старите изтрити летни гуми! Даже слязох да видя, да не е станала грешка, да са ми монтирали старите гуми. Хората минават с колите покрай мен и заминават, а аз не мога дори да кача улицата. Резил!

В град дори от място не може да потегли като хората, какво да говорим да върви по по-заледен сняг. Падне ли температурата под 0 градуса се гумата се превръща в твърда пластмаса, като тази, от която правят турските легени.

Пълна трагедия са! Карал съм с какви ли не, Дебица, китайски, втора употреба, но тези са най-смотаните в живота ми. Живея на стръмна улица, всички съседи вечер се прибират с колите си, само аз не мога - падне ли малко сняг колата буксува все съм стъпил на чист лед. Даже мисля да ходя да взимам някакви руски гуми до края на зимата.

Потребителски аватар
stefan4o
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Съб 12 яну 2019 19:56

Викинг имат нов модел WinTech. Иначе за стария модел - на няколко колеги и приятели съм вземал такива, понеже ползвам отстъпка, такива оплаквания от никого не съм чул. От новите взех на един приятел за Пежото 4-ка, както и на родителите ми 4 за колата им - оплаквания, мрънкане и рекламации не съм чул от тях. Между другото, приятелчето с Пежото има и Пасат като твоя - преди 2-3 зими му бях купувал за него зимни - също беше доволен и повторихме тая зима пак на новата му кола. Учудва ме това, което споделяш. Не казвам, че лъжеш, просто ми е странно. Гумите са средна хубост и не са хич лоши според мен.

Върни се в “Общи автомобилни дискусии”