някой с впечатления от този магазин?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
aito
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 25 сеп 2005 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот aito » Нед 16 яну 2011 14:59


http://drive.bg/groups.php?ModelId=1872
някой да е пазарувал-доволен от частите?




Потребителски аватар
vlast_vd
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 26 фев 2008 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот vlast_vd » Нед 16 яну 2011 20:57


Аз съм пазарувал веднъж от тях. Часта , която поръчах, не беше налична и се наложи да чакам около месец доставката й, а дори не ми искаха предплащане. Кореспонденция сме водили по мейла, отговорите им бяха изчерпателни и любезни. Иначе казано, доволен съм от тях.


Потребителски аватар
Rabbit
Зайцевъд
Мнения: 965
Регистриран на: Сря 15 дек 2004 8:50
Автомобил: Audi
Двигател: BAT 2005
Местоположение: София

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот Rabbit » Пон 17 яну 2011 10:54


аз съм пазарувал два пъти, преди две години и преди месец. маркови качествени части, бърза доставка, добри цени.
доволен


tdi90 turbo
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли-Осло

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот tdi90 turbo » Пон 17 яну 2011 21:13


не съм пазарувал но май цените им са височки


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот onion » Пет 21 яну 2011 17:29


Аз съм пазарувал 1 път. Мой приятел пазарува редовно. Коректни са и никога не е имал проблеми с тях. Доставката за София е 2 лв.
Купувах свещи , каквото поръчах това дойде.


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот kristianatanasov » Пет 21 яну 2011 18:09


tdi90 turbo написа:не съм пазарувал но май цените им са височки

60 кинта чисто нов фар за Б3 австрийски.... :shock какво му е скъпото?


Потребителски аватар
Mitaka.
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 12 окт 2006 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот Mitaka. » Пет 21 яну 2011 19:45


Аз поръчах едни по-специални крушки и всичко беше точно.


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот nosex » Пет 21 яну 2011 21:45


Коректни са :да:


Потребителски аватар
vlast_vd
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 26 фев 2008 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: някой с впечатления от този магазин?

Мнениеот vlast_vd » Съб 29 апр 2017 0:22


Знам, че ставам миньор с тази тема, но тази седмица направих 5-то си пазаруване от магазина и определено трябва да дам обратна връзка, защото вече съм оставил едно положително. Сега смятам, че е редно и отрицателното да дам.

В понеделник правих поръчка. Отне ми доста време, защото сайтът им зареждаше страниците за около 70 секунди. Артикулите от кошницата изчезваха, добавяха се такива, които никога не съм разглеждал.
Така на първата снимка се вижда поръчката ми, а последния артикул "Накрайник външен" беше случайно добавен от сайтът им. Важно е да отбележа, че до предишната стъпка този артикул го нямаше добавен, а аз не съм го и разглеждал. Явно е недоразумение и по-късно е премахнат от поръчката.

Получих обаждане от фирмата, че не са си актуализирали цените на сайта и те не са действителни. Също така ми съобщиха, че в момента правят промени по сайта си, което е причината за бавната му и некоректна работа. Разбрахме се да ми пратят на мейла новите цени на отделните артикули и че не бързам с частите, така че няма проблем ако се забавят за следващата седмица. Забавянето беше породено, от това, че исках да проверят дали могат да доставят друг модел огледало, което го нямаха обявено на сайта си.

Втората снимка е на известието за поръчката, пратено по мейла. То е автоматично съобщение, което просто се явява копие на това в сайта им.
Третата снимка показва пък, новите цени на поръчаните артикули. Трябва да отбележа, че това все пак не са окончателните цени.

В крайна сметка, като сравня фактурата(4-а снимка) и първоначалните цени, се оказва, че само фланеца и винта съм ги взел на различни цени.
Фланеца за 16.42, вместо 14.21, и винта за 2.94 вместо 2.43.

Промяната на цените за мен не е проблем, защото бях известен за това и се съгласих да бъде изпълнена поръчката.
Обаче това, което ме издразни, е как доставката от безплатна стана на 3лв. До момента, в който не разглеждах артикулите пред себе си, никой не ме беше известил, че достваката е станала платена. Това го разбрах от фактурата на 4-а снимка. Обадих им се все пак, да видя защо така става. Последва отговор, че са изменили договора си със куриера от 1 април, но не са актуализирали и тези цени и политика на сайта си.

На кратко - какво не мина както трябва:
1. Счупен сайт. В по-късните мейли имам уверението, че вече работи.
2. Неактуални цени на сайта им(били са актуални към 2014-2015 г.), подлежащи на коригиране.
3. Тази точка е информативна, не негативна. Доставката закъсня с 2 дни, спрямо първоначално обявания срок.Обаче смятам, че моят случай беше малко по-различен и нямам правото да изразявам негативно мнение за срока на доставка.
4. Цената на доставка се промени от 0лв на 3лв без да бъда известен за това. Изрично прегледах общите им условия
5. Невалидни общи условия. В тях е описан начина, срока и цената на доставките.

Аз бях до тук с тях.
Не съм им правил голям оборот, но смятам за некоректно от тяхна страна да поддържат електронен магазин, с невалидни данни като Общи условия за ползване, неактуални цени на артикулите или артикули, които не могат да доставят( това се случи на предишната ми поръчка).
Прикачени файлове
4.jpg
3.png
2.png
1.png



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 61 госта