Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот fly_free » Нед 19 ное 2017 19:32


Не колега ,не си ме разбрал има доста по добри продукти с по ниска цена от въпросния пензал. Защо трябва да се дават излишни пари за нещо ,което е само рекламирано ,а не се отличава от другите продукти с нещо си. Всеки си е седнал на портфейла и си плаща това ,което заслужава. нямам нищо против въпросната марка ,но повечето от другите им е само рекламата.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Vlad777 » Нед 19 ное 2017 23:04


fly_free написа:Бардал масово се внася от Румъния и Украйна. На прехвалени ягоди не ходи с голяма кошница. Професионално тествани от всичките добавки и масла на въпросния пензал ,както го наричат , няма нищо магическо ,а маслата са си най обикновени. просто рекламата ги прави "велики" И шараните дето се хващат съответно.

Не зная откъде разполагаш с подобна информация, но не мисля, че е много точна.

Представител на Bardahl за България е Проспийд. Това може да се види и на официалния сайт на bardahl.fr. Естествено някой може да направи алтернативен внос от представителите в Украйна или Румъния, но това, което се внася от Prospeed със сигурност не е от там.

VWclub.bg от доста години си партнира с Prospeed. Голяма част от членовете използваме именно тези масла и добавки. Аз лично поне от 2005 г. насам ги ползвам на всички коли и мотори. И тъй като преди време се появиха доста приказки за ментета, особено на Мотул, решихме да поръчваме само от официален представител, какъвто е Prospeed. Отначало правехме групови поръчки, за да имаме по-добра цена, а в последствие решихме, че ще е най-удобно да се продават в онлайн магазина на клуба, така че всички колеги да могат да разчитат на гарантирано оригинални продукти на добри цени.

Във феншопа добавиките Bardahl и маслата Motul сe зареждат единствено и само от Prospeed. Държат се налчини маслата за VAG автомобилите, но при желание могат да се доставят всичките продукти от гамата на Bardahl и Motul, включително и маслата на Bardahl, които вероятно скоро ще се появат и в онлайн магазина.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот fly_free » Пон 20 ное 2017 9:44


Влади , след 2007 година понятието дилър ,дистрибутор и регионален представител загуби своята същност. Всеки може да внася всичко от ЕС. И никой копче не може да каже. Темата е за добавките и моето мнение ,а и на специалистите в триботехниката ,че всичко е реклама и надежда. Както писах по горе ,маслото на въпроснота марка са изследвани в лаборатория и не се отличават от другите масла предлагани на пазара. Там вече въпросът е колко е процентът на преработено масло и дали предлаганото за синтетика не е НС синтезис ,както провят повечето за да свалят цената за България. В един уважавн от тебе форум касаещ офрода има доста голяма тема за истинския и менте бардал. Всеки сам си решава какво да сипва в колите си ,но както се бъзикат на диностендовете ,лепенките не дават повече мощност.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 20 ное 2017 10:52


Повечето, да не кажа всички пълни синтетики от класа на Мотул са хидро крак. И не виждам какъв проблем е това.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот dobrin » Пон 20 ное 2017 11:30


fly_free написа:Влади , след 2007 ... Всеки може да внася всичко от ЕС. И никой копче не може да каже.

Не е точно така. Производителите предоставят търговски права за съответните територии. Реално точнои само съответния официален или изключителен дистрибутор има право да търгува с конкретната стока. И това може да бъде ограничено, ако има кой да се занимава. Има си механизми за това.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот fly_free » Пон 20 ное 2017 12:36


hooligan_sk написа:Повечето, да не кажа всички пълни синтетики от класа на Мотул са хидро крак. И не виждам какъв проблем е това.


Проблемът е че НС синтезисът позволява по голям процент преработено масло и съответно след 7-8000 км то почво да изчезва. По ниско качество на предлагания продукт. А ни го пробутват за синтетика. Търговски трик.
Да Добри ,знам ,че си има начин и за това. Но практически никой не може да ти забрани да си купиш по евтино масло от Румъния.


i_popov
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 13 апр 2018 12:54
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1 9 TDI 2006

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот i_popov » Чет 19 апр 2018 20:15


Vlad777 написа:За силно замърсени системи е този продукт на Bardahl за професионална употреба: Diesel Injection Restorer 11

Общо взето подобен на 6-в-1, но много пъти по-силен и по принцип се води PRO серия за сервизи. До момента от него оплаквания няма.

Майстора ми предложи този, ще се доверя.


iva6ki
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 24 авг 2008 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот iva6ki » Пон 23 апр 2018 16:07


Pro-Tec Diesel System Super Clean - 375ml - това е еквивалент който също е проверен за по интензивно почистване


i_popov
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 13 апр 2018 12:54
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1 9 TDI 2006

Re: Някой ползвал ли е този продукт? добавка за дизелово гориво

Мнениеот i_popov » Съб 28 юли 2018 22:18


Apokaliptiko написа:[b]Колеги някой ползвал ли е даденият продукт на Bardahl /точно този вид/?В момента съм пак с техен продукт 6 в 1/ще дам снимка/.Моля за мнения,отзиви ако

Bardahl BDC. От месец я ползвам, 60мл /2капачки/ на 50-60 л дизел. Доволен съм


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Asko VW » Нед 29 юли 2018 10:41


Здравейте колеги, карам Пасат Б6 с мотор BMP, с DPF, от скоро (половин резервоар) ползвам Bardahl BDC и вече усещам подобрение в работата на двигателя. Наскоро говорих с познат, който ми обърна внимание, че тази добавка е по-скоро за поддръжка и профилактика и за по-добър ефект препоръча (след като изразходвам този резервоар с наличната добавка) да сложа еднократно добавка за силно замърсена система за да изчисти хубаво и след това да продължа с BDC-то. Конкретно ме насочи към Bardahl Diesel Injection Restorer 11, но от това което ми каза, а и от това което е записано в описанието на продукта (тук в онлайн магазина), при първоначалното третиране се отделя доста дим, което ме притеснява предвид наличието на DPF, да не стане така, че докато чистя горивната система, да си задръстя филтъра. Разгледах продуктите и открих Bardahl добавка почистване на дизелови инжектори 6 в 1, за която пише, че Не вреди на катализаторите и филтрите за твърди частици. За Bardahl Diesel Injection Restorer 11 пише, че Не вреди на катализаторите, но нищо не пише за DPF.
Та въпросът ми е, коя от двете добавки е по-добре/по-безопасно да ползвам конкретно за моя автомобил и дали изобщо да го правя или да си карам само на BDC ?

П.П. - Ще съм благодарен за мнение и от колегата Vlad777


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Vlad777 » Вто 31 юли 2018 21:44


Колега, до сега аз лично не съм слагал Inj Restorer 11 на кола с DPF. Със сигурност зная няколко автомобила с DPF, които си карат периодично с 6 в 1 за дизел и нямат проблеми. Не зная какво да те посъветвам - все пак не е моя колата и утре ако се случи проблем с DPF-a, не желая да съм отговорен за съвета си.

Като цяло не е зле да си прочетеш показанията на дюзите с VCDS и да видиш дали изобщо има нужда от тази добавка, а след това да прецениш дали да я ползваш.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Asko VW » Чет 02 авг 2018 11:45


OK, много благодаря :th_up


stoff
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 06 окт 2021 11:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот stoff » Сря 06 окт 2021 11:42


Здравейте!
Доста четох за добавките и смятам да пробвам Bardahl BDC. Въпросът ми е добре ли е да се слага след зареждане, при почти пълен резервоар? Питах в официалния магазин на Bardahl в БГ и ми казаха че няма значение кога ще я сложа, но в сайта им пише че се слага преди зареждане и се чудя да не стане някой фал ако я сложа след като вече съм заредил.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Vlad777 » Сря 06 окт 2021 13:39


Няма да има проблем. Но е по-добре да се сложи преди зареждането, за да се омеша с горивото, което влиза след това. Иначе "омешването" ще стане по-бавно.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот brum » Сря 06 окт 2021 13:45


Не мисля, че има съществена разлика. Като направиш 10 завоя и ще се е разбъркала.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, rld, tomata и 60 госта