Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Някой ползвал ли е този продукт? добавка за дизелово гориво

Мнениеот Apokaliptiko » Съб 17 дек 2011 16:45


bond написа:е пич стига вече, на всички им стана ясно че правиш реклама


Виж колега,аз реклама не правя.Ако правя щях да предлагам даденият продукт.А ти нямаш право да говориш от името на всички защото си бройка,а да не говорим че даже нямаш дадените права за това.Целта е да се видят положителните качества на продукта /за да имаш понятие ТИ!!!/ и да знаят хората и да купуват качествени неща......Запази си коментара,в някой друг форум примерно BG-MAMA.BG.Може там да регистрираш повече мнения.




Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Bardahl - TURBO PROTECT

Мнениеот kn9453 » Вто 24 апр 2012 11:45


Колеги някой пробвал ли е този продукт http://fanshop.vwclub.bg/dobavka-bardahl-turbo-protect ... или е поредната заблуда!Попаднах случайно на продукта търсейки "промивка за маслена с-ма"


wolff1
Мнения: 467
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 23:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Bardahl - TURBO PROTECT

Мнениеот wolff1 » Вто 24 апр 2012 15:24


kn9453 написа:Колеги някой пробвал ли е този продукт http://fanshop.vwclub.bg/dobavka-bardahl-turbo-protect... или е поредната заблуда!Попаднах случайно на продукта търсейки "промивка за маслена с-ма"

еми колега, купи си за промивка на маслото ве майна :да:


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот martom » Вто 05 ное 2013 11:38


Тези дни сложих Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 - бензин.Понеже карам предимно на газ,реших да направя едно прочистване на бензиновите инжектори и цялата бензинова система.За 2 дни минах над 300км.извънградско и ефект няма абсолютно никакъв.Реших да пробвам нещо подобно защото сутрин при палене има една неравномерна работа на мотора първите 1-2мин.Ама явно проблема не е от горивната система.


staiko85
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 22 сеп 2013 16:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот staiko85 » Пет 08 ное 2013 19:27


Здравейте колеги! Мисля да сложа на моя VW Golf 3tdi от тази добавка Turbo Cleaner на маркага Bardahl за почистване на геометрията на турбото понеже моята турбина влиза в авариен режим и ми казаха че е задръстена геометрията на турбото. Някой от вас ползвал ли е добавката за tdi мотор и има ли ефект или трябва да се сваля турбото? Моля пишете ми.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот forski » Пет 08 ное 2013 21:29


Използвах тяхна добавка закупена от Проспиид за почистване на горивната система, карбуратори, дросели и т.н. профилактично защото имам едно леко колебание на ниските обороти на моменти което се дължи на зацапано стъпково моторче и дросел клапа!
Най добрия начин разбира се е сваляне, разглабяне и почистване но реших да пробвам с добавка, въпреки че предварително си знаех че ефекта най вероятно ще е нулев!
Ами ефекта както казах е нулев, никаква промяна в работата на мотора, нищо ... някъде може и да са помогнали но при мен не се случи нищо по-различно от преди и след използването на добавката :smile
Използвал съм и други добавки на други автомобили, на Кастрол за дизел и бензин на Лики Моли и разни други най вече от любопитство, според мен няма никакъв полза и смисъл от тяхното използване.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Apokaliptiko » Пет 08 ное 2013 21:34


staiko85 написа:Здравейте колеги! Мисля да сложа на моя VW Golf 3tdi от тази добавка Turbo Cleaner на маркага Bardahl за почистване на геометрията на турбото понеже моята турбина влиза в авариен режим и ми казаха че е задръстена геометрията на турбото. Някой от вас ползвал ли е добавката за tdi мотор и има ли ефект или трябва да се сваля турбото? Моля пишете ми.


Без да си почистиш турбото, мисля че няма как да стане твоята работа.


staiko85
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 22 сеп 2013 16:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот staiko85 » Съб 09 ное 2013 14:35


Колеги,ходих на майстор и ми казаха,че проблема не е толкова голям.Имам приятелче,което се занимава със силов тунинг и ми каза, че със въздушна кутия с 2 отвора отдолу за поемане на повече въздух , спортен филтър K&N и тази добавка за чистене на турбото - та каза ми че мощността се вдигала драстично и че щяло да избута саждите от турбото,тъй като колата ставала по-мощна.Моля пишете и благодаря,че сте ми отговорили на въпроса.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот muns61 » Съб 09 ное 2013 19:16


[quote="staiko85"Имам приятелче,което се занимава със силов тунинг и ми каза... Моля пишете и благодаря,че сте ми отговорили на въпроса.[/quote]
Ще ти кажа, ама няма да ти хареса. Твоето приятелче не се занимава със силов тунинг, а със силов шаманинг!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Stivi » Нед 10 ное 2013 10:59


Скоро слагах на Королата и на Голфа от това http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5750 ,на Королата не забелязвам някаква разлика /ама тя е на 115 000/ ,но при голфа изчезна /или поне не го виждам вече в огледалото/ пушека който имаше при по-сериозно настъпване на газта при ускорение и изпреварване и ми се струва че дърпа по-добре!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот dobrin » Пон 11 ное 2013 9:56


staiko85 написа:Колеги,ходих на майстор и ми казаха,че проблема не е толкова голям.Имам приятелче,което се занимава със силов тунинг и ми каза, че със въздушна кутия с 2 отвора отдолу за поемане на повече въздух , спортен филтър K&N и тази добавка за чистене на турбото - та каза ми че мощността се вдигала драстично и че щяло да избута саждите от турбото,тъй като колата ставала по-мощна.Моля пишете и благодаря,че сте ми отговорили на въпроса.

Ето я колега добавката на Bardahl за почистване на турбото http://fanshop.vwclub.bg/dobavka-bardahl-turbo-cleaner . Добре е като начало да направиш опит, но ми се струва, че след като е започнало да забива, зацапването на геометрията е сериозно и ефектът може да е частичен или само временен. Най-добрият вариант за почистване си остава след сваляне - било на ръка, било в ултразвукови вани.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Apokaliptiko » Пон 11 ное 2013 13:22


dobrin написа:
staiko85 написа:Колеги,ходих на майстор и ми казаха,че проблема не е толкова голям.Имам приятелче,което се занимава със силов тунинг и ми каза, че със въздушна кутия с 2 отвора отдолу за поемане на повече въздух , спортен филтър K&N и тази добавка за чистене на турбото - та каза ми че мощността се вдигала драстично и че щяло да избута саждите от турбото,тъй като колата ставала по-мощна.Моля пишете и благодаря,че сте ми отговорили на въпроса.

Ето я колега Добавката на Bardahl за почистване на турбото. Добре е като начало да направиш опит, но ми се струва, че след като е започнало да забива, зацапването на геометрията е сериозно и ефектът може да е частичен или само временен. Най-добрият вариант за почистване си остава след сваляне - било на ръка, било в ултразвукови вани.


И бих добавил, след тази операция, профилактично винаги можеш да ползваш даденият вид артикул.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот IRRITATING » Пон 11 ное 2013 18:18


С добавка акъла не ми побира как може да се изчисти турбо Да изчисти дюзи разбирам как ще стане ама турбо :gruebel


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот hitman0013 » Чет 07 авг 2014 14:01


Днес взех и аз тази за почистване на бензинови двигатели 6 в 1. Интересното е, че е първата, която виждам да се сипва в 20 литра бензин, а е 500мл флакон. Иначе доста добър маркетингов трик-"добавете преди годишен технически преглед". Аз по-скоро бих казал- добавете преди смяна на горивен филтър, че най-вероятно отлаганията в резервоара ще се полепят и там малко поразтворени. Ще видя какъв ефект ще има, то и без тва горивен филтър в България се сменя 15000км макс, че горивото не струва.
Лоши са добавките които свиват едно пластмасово шише като сърма, дано тази да не е от тях.


HoRror_BoY
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 19:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Re: Bardahl - TURBO PROTECT

Мнениеот HoRror_BoY » Вто 09 юни 2015 14:09


kn9453 написа:Колеги някой пробвал ли е този продукт http://fanshop.vwclub.bg/dobavka-bardahl-turbo-protect ... или е поредната заблуда!Попаднах случайно на продукта търсейки "промивка за маслена с-ма"


Ако се избегне напълно триенето ще има "перпето мобиле", а то няма, така че, триенето си го има винаги,
вече зависи какво е съпротивлението и химичния състав на елементите които участват в процеса. Ще се стараем
колкото се може да намаляме триенето за да се запазват частите такива каквито са били преди експлоатацията.
Вижте какъв тест намерих точно на тази добавка, напълно логично е, ако не е менте.




Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта