Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Vlad777 » Чет 13 апр 2017 13:11


Добре си се ориентирал. :th_up




Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот inspektora » Чет 13 апр 2017 16:14


Едва ли ще намериш стара кола, на която параметрите на всички дюзи да са еднакви. Важното е да не излизат от допустимите норми. Ако нямаш проблеми, сипвай Бардал, карай си колата и не се вкарвай във филми.


Потребителски аватар
Gelle
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 29 май 2008 10:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Gelle » Чет 13 апр 2017 16:40


inspektora написа:Едва ли ще намериш стара кола, на която параметрите на всички дюзи да са еднакви. Важното е да не излизат от допустимите норми. Ако нямаш проблеми, сипвай Бардал, карай си колата и не се вкарвай във филми.

А тогава да пробвам ли с този http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5750 понеже гледам е за сервизи и за хора, които явно разбират (а аз не съм такъв :rolleyes ) или направо да сипвам http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192 и ако вече колата почне да има наистина проблем с дюзите да търся майстори?


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот inspektora » Нед 16 апр 2017 22:52


Второто :th_up


BKDLeonTDI
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 10 ное 2017 15:08
Автомобил: Seat Leon 2 0 TDI
Двигател: BKD
Местоположение: Варна

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот BKDLeonTDI » Съб 18 ное 2017 18:52


Въпрос за Bardahl common rail diesel injector cleaner :има ли значение дали сместа от дадения флакон 500 мл смесен с 20 литра гориво ще се изхарчи извънградско или градско ?


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот inspektora » Нед 19 ное 2017 9:54


Определено е по-добре на извънградско, но и на градско ще свърши работа.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот fly_free » Нед 19 ное 2017 10:28


Паста за заби- реклама без покритие. Колкото пастата за зъби ще ти спаси зъбите при лоша храна ,толкова и добавките ще ти спасят двигателя ,когато е издухан или караш с лошо гориво.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 19 ное 2017 14:42


То и сапун не ти требе..


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Darkbound » Нед 19 ное 2017 15:02


pomeoo написа:Здравейте, колеги.
Интересувам се конкретно за тази марка добавки! Bardahl
Добри ли са, има ли ефект от тях? Вредни ли са за двигателя и т.н.
До преди малко четох теми за добавки, но всеки казва различно, и малко се пообърках!
Аз карам Голф 3 1.4моно "ABD" 60кобили, и между 2 и 3хил. оборота ми се вижда муден.....не, че е много бърз принципно де!
Решил съм да му сложа точно ето тази добавка :arrow: Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 - бензин , идеята ми е да се поотпуши дюзата на моното, ако вообще в нея би могъл да бъде проблема. Та като цяло и да сложа тази добавка бих ли могъл да си навлеча допълнително проблеми от нея? Докато четох разни теми за добавка/и попаднах на мнение, че използването на добавка разтваря всички нагари мръсотий и темподобни и всичко отивало в маслената помпа.... и от там се сещате какво следва смяна на същата + смяна на маслото....!
Благодаря за мненията, и помоща ви колеги!


Това което си писал, важи до някъде за добавките за промиване на двигател, няма как от добавка за бензин да си почистиш маслените магистрали и гадориите да отидат в маслената помпа.

По темата, добавката на моно не знам дали ще има ефект, но аз редовно си слагам на моя курник, и в маслото слагам добавка пак на бардал, и с масло бардал карам и доста хора около мен са на същият принцип, проблеми никакви.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот kris11 » Нед 19 ное 2017 16:37


Darkbound написа:По темата, добавката на моно не знам дали ще има ефект, но аз редовно си слагам на моя курник, и в маслото слагам добавка пак на бардал, и с масло бардал карам и доста хора около мен са на същият принцип, проблеми никакви.


Ама пък имаш и 2 теми за проблеми с лагери и бутала :wink


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Darkbound » Нед 19 ное 2017 16:47


kris11 написа:
Darkbound написа:По темата, добавката на моно не знам дали ще има ефект, но аз редовно си слагам на моя курник, и в маслото слагам добавка пак на бардал, и с масло бардал карам и доста хора около мен са на същият принцип, проблеми никакви.


Ама пък имаш и 2 теми за проблеми с лагери и бутала :wink


Да, само, че проблемите с лагерите очевидно са решени, предишните бяха ментета, а основният проблем, някакво чукане което не можем да открием все още, го имаше преди да почна да ползвам Бардал и след като сглобя двигателят отново ще му сложа Бардал. На снимките се вижда състоянието на лагерите колбеншмид, перфектни са и биелните и основните, така, че маслото грешка няма. Но пък е факт, че когато не чука, двигателят работи супер тихо, Бардал нямат грешка и са едни от малкото масла/добавки които нямат ментета (или поне е изключително трудно да попаднеш на такива, аз не съм виждал все още), имат само 1 официален вносител Проспийд, а дистрибуторите на Проспийд могат да се видят на техният сайт. :)


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот fly_free » Нед 19 ное 2017 18:28


Бардал масово се внася от Румъния и Украйна. На прехвалени ягоди не ходи с голяма кошница. Професионално тествани от всичките добавки и масла на въпросния пензал ,както го наричат , няма нищо магическо ,а маслата са си най обикновени. просто рекламата ги прави "велики" И шараните дето се хващат съответно.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Darkbound » Нед 19 ное 2017 18:43


fly_free написа:Бардал масово се внася от Румъния и Украйна. На прехвалени ягоди не ходи с голяма кошница. Професионално тествани от всичките добавки и масла на въпросния пензал ,както го наричат , няма нищо магическо ,а маслата са си най обикновени. просто рекламата ги прави "велики" И шараните дето се хващат съответно.


Ами, може и да си прав, но е факт, че двигателят работи добре, айде моя двигател го оставете, ама и при другите около мен които ползват масла на бардал са доволни, двигателите работят тихо. Обикновенни или не, маслата им си вършат работата.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот fly_free » Нед 19 ное 2017 19:00


Българинът трудно се примирява с факта ,че плаща доста по скъпо за прости неща.На читав двигател ,каквото и да му сложиш работи добре.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Мнение относно добавка "Bardahl" ?!?

Мнениеот Darkbound » Нед 19 ное 2017 19:16


fly_free написа:Българинът трудно се примирява с факта ,че плаща доста по скъпо за прости неща.На читав двигател ,каквото и да му сложиш работи добре.


Българинът също така, явно скоро няма да излезе от манталитета "всеки гледа да ме прецака" и "тия нищо не разбират, аз знам всичко". Не можеш да сложиш каквото си искаш на даден двигател, ако беше така нямаше да има сумати спецификации, визкозитети и т.н. Вярно е, че цената не гарантира качество, ментета колкото искаш, аз използвам Бардал, защото лично аз съм доволен, и по наблюдения от други хора около мен които също са доволни. Ако ще от тазджикистан да го внасят. Минералният боклук от 8 лв литъра сигурно си е боклук, ама 35 лв на литър си казват думата.

П.С. Думите ми са думи на "фенче", спор няма, само, че също така и на изключителен педант, не бих сложил нещо в двигателят си ако смятах, че има дори и малък шанс да му навреди.

П.С. Приключвам с темата, добавките на бардал са хубави, авторът няма да сгреши.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Sarafov_03 и 60 госта