Дебеломер под наем?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Nicola
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 31 юли 2011 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Дебеломер под наем?

Мнениеот Nicola » Нед 31 юли 2011 10:27


Здравейте,
знае ли някой дали и къде мога да намеря дебеломер под наем? ( Този уред разпознава ремонтирани в резултат от произшествия части на автомобила- удебелявания на лаковия слой вследствие на пребоядисване и/или изчукване).

Харесъл съм си един автомобил и искам да го проверя, защото сегашния, който карам, се оказа пребоядисван, но не зная вседствие на какво. :(
Други приятели също се "опариха" а един дори след няколко години разбра, че колата му е обръщана по таван! :shock

Ще съм Ви много благодарен за всякакъв тип информация/мнения по този въпрос!




xlr88
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 31 юли 2011 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bourgas

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот xlr88 » Нед 31 юли 2011 16:48


При огледа на колата вземи с теб някой познат авто тенекеджия. Те ремонтите ги познават от далеч, нали това правят.


Потребителски аватар
donotdisturb
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 04 юли 2010 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik
Контакти:

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот donotdisturb » Нед 31 юли 2011 17:14


Колега няма кола която да не е блъскана , ако не ти някои друг ще те удари , одрасна и тнт . Ако искаш не блъскана от магазин . Пък и няма толкова голямо значение ако всичко е право и поправено как трябва ! По добре да я качиш на стенд да видиш дали всичко е ок отколкото тия дебеломери . Неможе кола на 10-15 години да няма удари освен ако не е седяла в хамбар . :drunk


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот group® » Нед 31 юли 2011 18:24


donotdisturb написа:Колега няма кола която да не е блъскана , ако не ти някои друг ще те удари , одрасна и тнт . Ако искаш не блъскана от магазин . Пък и няма толкова голямо значение ако всичко е право и поправено как трябва ! По добре да я качиш на стенд да видиш дали всичко е ок отколкото тия дебеломери . Неможе кола на 10-15 години да няма удари освен ако не е седяла в хамбар . :drunk

:да:
Не се занимавай с дебеломер, защото никога няма да си купиш кола.
Те новите в българия идват пребоядисани от транспортни дефекти, камо ли за втора ръка.

Дебеломера мери от ламарината до лака. Няма как да ти измери само лака.
Има и такива, но в Бг не се намират.
Принципно може да покаже нещо смутително, като свръх дебел кит, но едно въоръжено око може да хване повече ;)

Наистина не е важно дали е пребоядисвана, а как.
При детайлен поглед се виждат 'подкожни' проблеми, които са редовни при бояджиите.
Дори и тънък кит, ако е с лошо качество и зле обработен се виждат следи от шкурките по повърхността на боята. Седи различно от драскотина - по-скоро се виждат вдлъбнатини.
Един общ поглед дава представа дали е изправена правилно.
Ако липсват такива 'щети' е силно вероятно да е правена, както трябва.
Отделно по самия лак се виждат боклучетата по лака от боядисването.
Дори и да са тръкнати, ако е пръскана на 'площада' се вижда.

Така с писане трудно може да се обясни, какво да се гледа, но наистина един добър бояджия под ръка ще ти е по-полезен от дебеломера. ;)

Успех!


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот KadROo » Нед 31 юли 2011 18:28


Аз не мога да разбера какъв е проблема , че е пребоядисана някоя кола ???? То няма кола дето да не е блъскана и пръскана... Само да не е нещо усукана... :beer не знам в какви филми са вкарвате , но май забравяте , че купувате колa втора ръка няма как да е перфектна ;)


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот icoico » Нед 31 юли 2011 19:50


KadROo написа:Аз не мога да разбера какъв е проблема , че е пребоядисана някоя кола ???? То няма кола дето да не е блъскана и пръскана... Само да не е нещо усукана... :beer не знам в какви филми са вкарвате , но май забравяте , че купувате колa втора ръка няма как да е перфектна ;)

Има боядисвана и боядисвана :roll: Кофти е когато майстора е плескал кита с маламашката и при първото по-рязко затваряне на врата да ти изпопада мазилката по калниците mhihi А съм виждал да "реставрират" с кит и алуминиеви джанти :horror:


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот KadROo » Пон 01 авг 2011 12:37


И какво лошо в това ?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот icoico » Пон 01 авг 2011 15:45


KadROo написа:И какво лошо в това ?

В кое,в запълването с кит на дупки от липсваши парчета по джантите ли? :gruebel


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот neon » Пон 01 авг 2011 16:03


icoico написа:
KadROo написа:И какво лошо в това ?

В кое,в запълването с кит на дупки от липсваши парчета по джантите ли? :gruebel

Т'ва сериозно ли? Ако е дълбока драскотина-да,но липсващо парче честно казано не се сещам как може да се замени с кит.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот group® » Пон 01 авг 2011 17:15


Има специални китове за джанти и алуминий.
Изключително здрави.
Принципно няма проблеми с тях.


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот freestyler911 » Пон 01 авг 2011 17:20


В България може всичко!

Няма хич да споменавам кърпежа с Велпапе и кит и боя отгоре.
В Ямболско имахме случай , под седалката на бус, тая ламаринената основа е била прогнила частично и беше изкърпена с велпапе и кит.
В следствие , шофЕра "потъна" в една по дълбока дупка :063: :063: .
Форд транзит беше колата.... преди доста години, но се басирам ,че Ямбол знаят и помнят дори от коя Ямболска авто-къща е купен буса ...


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот simeon40 » Пон 01 авг 2011 21:07


С обикновен магнит не може ли да се "види" къде има кит по автомобила ?


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот calm » Пон 01 авг 2011 22:31


Помня, минавах едно берлинго през КАТ. Току що купено от ситроен на Божурище, втора рака. Човека дето го беше купил ми разправяше, че го взел изгодно, супер било, и т.н. В интерес на истината добре беше и от вън и от вътре. На канала в КАТ момчетата се позабавиха, понатрупаха се около колата... Аз започнах да се притеснявам. Имах познат там и той ми каза, че колата ще я минават на рентген щото имали съмнения, че е "снаждана". Викам са си ба макятя... Крадена е, са ше я приберат. Ама къ да е крадена като от Ситроен я взимам :012: побелех. Как и да е снимаха я. После моя познат ми дава да видя снимката- плисирана пола на девойка в училище през 86 пасти да яде. От предната броня до началото на задните седалки намачкано. Иначе добре изправена и направена, ама...

Според мен през рентгена да се види колата- това е начина да се определи състоянието й, разбира се ако не може "на трънско око".

А за тоя дебеломер да питам, маркер (от перманентните) хваща ли. Щото гледах един пич, явно продаваше колата, рисуваше нещо по нея. Последователно точки, тирета, точки, тирета, тирета, тирета :screwy дали не беше нещо от морзовата азбука... :063:


Nicola
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 31 юли 2011 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот Nicola » Вто 02 авг 2011 17:13


Благодаря на Всички за менията, който са изказали по тази тема!
Все пак мисля- защото аз не съм голям автомобилен разбирач и нямам приятели, който са професионалисти в тази индустрия, че този уред е полезен за непрофесионалисти, които разчитат само на себе си при покупката на автомобил втора ръка... и затова си мислех, че и в България такъв уред вече се използва свободно от всеки, който желае!?


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Дебеломер под наем?

Мнениеот freestyler911 » Вто 02 авг 2011 19:29


Мисля по евтино и приятно ще е да събереш тумба от форума, и да ги заведеш да киризите заедно... (Ако са повее от 2-ма едва ли ще си купиш кола някога :mrgreen: )

Пиши една тема кога и къде ще се гледат автомобили, гарантирам ти поне 3-ма които ще дойдат с теб да гледат! :Mr Green Fun



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта