Биалетки?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Биалетки?

Мнениеот brad4edat » Пет 18 ное 2011 0:20


Петър Петров Хаха Пич ти ме изкефи :lol:

И какъв е чалъма да вкараш биалетка ф20 на щанга ф24 без да я понапънеш??
Земи сподели тук как ги галиш с перце, та да знаят другите колеги след нас чалъма да не напъват като мене, щото явно съм скаран с чалъмите аз според тебе :mrgreen:

Хубаво е като се изхвърляш, барем да споделиш с другите, как го правиш нежно а не само догатки! Форумите са за взаимопомощ а не за хвалби :wink:

:beer




Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Биалетки?

Мнениеот Петър Петров » Пет 18 ное 2011 0:27


brad4edat написа:Петър Петров Хаха Пич ти ме изкефи :lol:

И какъв е чалъма да вкараш биалетка ф20 на щанга ф24 без да я понапънеш??
Земи сподели тук как ги галиш с перце, та да знаят другите колеги след нас чалъма да не напъват като мене, щото явно съм скаран с чалъмите аз според тебе :mrgreen:

Хубаво е като се изхвърляш, барем да споделиш с другите, как го правиш нежно а не само догатки! Форумите са за взаимопомощ а не за хвалби :wink:

:beer

Абе Сашеее, ти четеш ли, или само пиеш - писал съм щанга 20 мм с биалетка 24 мм какво ще ги правиш като има голям луфт бре, а това че се опитваш да сложиш неправилните части си е лично твой проблем и дано не правиш други коли освен твойта
Ти, юнако, прочете ли като писах за трите размера щанги и според тях и тампоните на биалетките - ако вземеш съответните биалетки за съответната щанга стават с нормален зор, ако се усереш с частите треа да имаш здрави ръчички, ама то е щото не знаеш за какво става въпрос, а само си се запъваш... е запъвай, има кой да е отзад


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Биалетки?

Мнениеот batko_miro » Пет 18 ное 2011 0:40


tisho_psg написа:Ще съживя малко темата.
Винаги съм мислел,че биалетките са евтина част.Днес обаче ми обявиха цена от почти 50лв./бройката на лемфьордер за голф 3 ГТИ.
Ще споделите ли други читави марки,от къде да ги купя и нещо за цените ако имате пресни впечатления?
ФАГ намерих за 38,5лв/броя на пак ми се струва скъпо.Може и аз да се бъркам...?

Така са цените, не се учудвай. Тия дни я карах моята за смяна на почти цялата предница. Бях си взел части, ама биалетки бях забравил. Отивам на работа да си ги взема и шок и ужас - 58-60 лв. цена за маркови биелети. От едната страна са с шарнирче, от другата с втулки... Накрая нашибах китайци на цена близка до кражба(според клиенти асортимента от ходова част на марката на биелетките е доста здрав). 2ри ден - не са се разтропали, дано изкарат зимата mhihi


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Биалетки?

Мнениеот brad4edat » Пет 18 ное 2011 0:52


Петър Петров написа:
brad4edat написа:Петър Петров Хаха Пич ти ме изкефи :lol:

И какъв е чалъма да вкараш биалетка ф20 на щанга ф24 без да я понапънеш??
Земи сподели тук как ги галиш с перце, та да знаят другите колеги след нас чалъма да не напъват като мене, щото явно съм скаран с чалъмите аз според тебе :mrgreen:

Хубаво е като се изхвърляш, барем да споделиш с другите, как го правиш нежно а не само догатки! Форумите са за взаимопомощ а не за хвалби :wink:

:beer

Абе Сашеее, ти четеш ли, или само пиеш - писал съм щанга 20 мм с биалетка 24 мм какво ще ги правиш като има голям луфт бре, а това че се опитваш да сложиш неправилните части си е лично твой проблем и дано не правиш други коли освен твойта
Ти, юнако, прочете ли като писах за трите размера щанги и според тях и тампоните на биалетките - ако вземеш съответните биалетки за съответната щанга стават с нормален зор, ако се усереш с частите треа да имаш здрави ръчички, ама то е щото не знаеш за какво става въпрос, а само си се запъваш... е запъвай, има кой да е отзад



Пич ти биалетки въобще виждал ли си и менил ли си???

Повтарям пак, че явно не си прочел добре!!!
Щангата ми е ф24!!!
Новите биалетки са с отвор ф20!!!

Помисли добре и чети добре и ако мислиш, че комбинацията е грешна, то тогава потърси по софтуерите за авточасти и виж какво пише - "биалетка с отвор ф20 за щанга с размер ф24, препоръчва се монтаж в авто сервиз", интересното е че и номера на оригиналната биалетка съвпада с номера на новата!!!

Ти как ги мениш незнам, твоя си работа, пък какво и как си го прочел незнам!

Нито аз нито колегите прочетохме до тук, как ти успяваш да сложиш правилно подбраните биалетки?? Кажи си чалъма де, нали каза че има чалъм, не ставало само с ускване и напъване според теб.
Лично аз чакам да кажеш чалъма, та да знаят и другите хора!!

Доколкото препрочетах последните си постове, явно или имаш проблем с очите, или си на 2-3 бири или имаш загуба на концентрация :beer

Последна промяна от brad4edat на Пет 18 ное 2011 9:52, променено общо 1 път.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Биалетки?

Мнениеот Петър Петров » Пет 18 ное 2011 1:04


Ми като щангата ти е на 24мм си вземи и биалетки на 24мм а не на 20мм! Друго да кажеш :063:


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Биалетки?

Мнениеот brad4edat » Пет 18 ное 2011 9:49


Kолега не се обиждай ама напълни темата с глупости!!!!
Ако щангата ти е ф24 то какъв е смисъла и биалетката да е с ф24?? За какво въобще да я мениш тогава, когато тя пак ще си тропа по дупките.

Прочети в предишния ми пост какво съм цитирал и помисли малко!!! Изписа няколко много излишни мнения до тук!!!!

Последна промяна от brad4edat на Съб 19 ное 2011 14:54, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Биалетки?

Мнениеот passenger » Пет 18 ное 2011 9:49


Петър Петров написа:Ми като щангата ти е на 24мм си вземи и биалетки на 24мм а не на 20мм! Друго да кажеш :063:

Ами не е така. Взима се биалетка с по-тесен отвор.
Аз (майстора) сменях наскоро и точно това ми дадоха в магазина за щанга 24мм биалетка с отвор около 20 (не помня шублера какво точно показа). Понеже не бях запознат се върнах в магазина и му казах на пича дал си ми друго, а той спокойно ми обясни и показа на коя щанга каква биалетка трябва.
Щангата може да е 24, 21 и 19 мм, поне за Б3.

И така да се върна на темата, понеже мислех че хлопането е от опорните тампони, карах с счупена биалетка няколко месеца ... абе цяло лято и видях кое точно хлопа чак като вдигнах колата на крик за да сменям гумите. За сводка: звука е ужасен, промяна в поведението на автомобила няма ...

Последна промяна от passenger на Пет 18 ное 2011 9:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Биалетки?

Мнениеот brad4edat » Пет 18 ное 2011 9:50


:да:
passenger написа:
Петър Петров написа:Ми като щангата ти е на 24мм си вземи и биалетки на 24мм а не на 20мм! Друго да кажеш :063:

Ами не е така. Взима се биалетка с по-тесен отвор.
Аз сменях наскоро и точно това ми дадоха в магазина за щанга 24мм биалетка с отвор около 20 (не помня шублера какво точно показа). Понеже не бях запознат се върнах в магазина и му казах на пича дал си ми друго, а той спокойно ми обясни и показа на коя щанга каква биалетка трябва.
Щангата може да е 24, 21 и 19 мм, поне за Б3.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Биалетки?

Мнениеот dancing_niki » Пет 18 ное 2011 11:41


Части не се менят, а подменят!

Cheater написа:...Та накрая да попитам след смяна на биелетките нужен ли е реглаж на предницата?


Не е необходим реглаж след смяна.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Биалетки?

Мнениеот Петър Петров » Пет 18 ное 2011 20:22


Така, добре - а тия биалетки дето са с 24мм отвор за какво ги правят даже и в завода, бре "майстори" :beat_butt2


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Биалетки?

Мнениеот kris11 » Пет 18 ное 2011 20:49


Cheater написа:Mapco-20 лв
Moog-40 лв
Lemforder-37 лв - ?

Първата не съм я чувал , а вторите 2 са в черния ми списък като боклукчиви марки от опит.
Ако има на Ас Метал - тях ще взема.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Биалетки?

Мнениеот passenger » Пет 18 ное 2011 22:00


Петър Петров написа:Така, добре - а тия биалетки дето са с 24мм отвор за какво ги правят даже и в завода, бре "майстори" :beat_butt2

За каквото искат нека ги правят ... може да е за друг модел, може и да е колци за домати, може да е за нещо друго все тая ... на щангата се слага биалетка с по-малка дупка иначе гумата се износва по-бързо от триенето и започва да прихлопва доста по-бързо като време (прихлопва при скъсана, но луфта който се образува ще доведе според мен по-бързо до скъсване). Мериш щангата, отиваш в магазина и казваш колко е щангата и молиш да ти кажат или покажат, и гледаш какво ти дават.
Глава на раменете всеки си има. И гък няма да ти кажа след като си го правил и след като искаш да сложиш на 24мм шанга биалетка с дупка пак 24мм - слагай смело.

Моята щанга е 24 дупката 20, точно за 1 минута я сложиха, не знам ти какво напъваш или правиш ...

Бай дъ уей за сводка... пасатите Б3/Б4 до 66KW са със 22мм шанга, а тези над 66 или комби са с 24мм. (а тези които са 66 не е ясно)


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Биалетки?

Мнениеот tisho_psg » Съб 19 ное 2011 21:00


За сега съм се насочил към Лемфьордер по 42лв./броя но ми е пак много скъпо (това е с 25% отстъпка).
Чудя се в омразния ми евро 07 магазин каква цена ще обяват и ще има ли разлика в качеството на Лемфьордер и тези от евро 07.
Като смена ще пиша отзиви,мерси на всички за мненията :beer


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Биалетки?

Мнениеот Cheater » Нед 20 ное 2011 12:02


Колега преди два дни взех Лемфьордер за б5.5.Цената беше 37лв/бр,а с отстъпката-27 лева.
Не знам защо при теб са толкова скъпи :shock


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Биалетки?

Мнениеот bachest » Нед 20 ное 2011 19:03


На всички пасати Б4, стабилизиращата им щанга е 24 мм. Обърнете внимание, че когато вдигнете едното колело на крик, усуквате щангата максимално. При един по-продължителен ремонт с едното колело на крик, и оригинални да са биалетките пак ще се разхлопат. Когато правите ремонти вдигайте и двете предни колелета във въздуха. Така колелетата падат надолу заедно със стабилизиращата щанга, без тя да се усуква. В това положение, биалетките и вътрешните тампончета не са под напрежение. Най-добре се усеща липсата на натиск от стабилизиращата щанга, извънградско по време на завой, когато се премине през малка неравност. Усеща се все едно предницата приплъзва странично. Виждал съм кола в сервиз да си седи на едно трупче със седмици - на какво ще прилича ухото на биалетката след това само тя си знае - после шофьора вика - д'*ба тия пътища, ми се разтропаха биалетките. :D



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта