Смяна на летни със зимни гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот hooligans » Сря 04 яну 2017 1:08


Ех, инжектопляктора почива в модула, но явно не си е взел поука....
Хайде по темата и без примери от рода на ЕЖК.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот hooligan_sk » Сря 04 яну 2017 11:11


hvp800 написа:
ssssl написа:
инжектопляктор написа: снежни виелици с нулева видимост и неопесъчени пътища./.

Почистване и опесъчаване в снежна буря, са си пари хвърлени на вятъра.

колкото и да се стараеш да му обясниш, няма да успееш,
той си знае, че няма държава и това е... :no


Има една категория хора на които винаги някой друг им е виновен. Въпросното лице + gergeto са типични представители. Занасяла му колата безконтролно... пък в същия момент пише че на задната ос е с летни гуми. За такива хора става въпрос...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот icoico » Сря 04 яну 2017 11:21


hooligan_sk написа:...Занасяла му колата безконтролно... пък в същия момент пише че на задната ос е с летни гуми...


Колата може да занася и със зимни гуми. С вериги също. Най- гадното ми зимно преживяване беше на дясната седалка в "Авенсис" на зимни гуми(принципно невероятно стабилна кола) и шофьор -колега от Хасково, който за половин час на два пъти ни завъртя с около 70 км/ч, за щастие на празен път в 3 часа сутринта. Второто завъртане с вериги :mhihi Пълна неспособност за каране на лед и пълна неспособност да разбере, че не може да кара на лед :mhihi


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот gergeto » Сря 04 яну 2017 12:16


hooligan_sk написа:Има една категория хора на които винаги някой друг им е виновен. Въпросното лице + gergeto са типични представители. Занасяла му колата безконтролно... пък в същия момент пише че на задната ос е с летни гуми. За такива хора става въпрос...



Я пак повтори че нещо не фанах що ми се споменава името... :gruebel.Струва ми се че въобще не четеш постовете,а говориш на симпатии и антипатии.Обоснови се пред всички тук с какво лице точно ме сравняваш в момента и кога съм споменавал да съм карал с летни гуми посред зима.Отделно -кога съм мамчил тук в темата държавата ,общината и тем подобни за неопесачаване на пътя,ОСОБЕННО в снежна буря.Чети,ама много внимателно ми прочети постовете назад.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот kris11 » Сря 04 яну 2017 18:49


Темата много се разтегли . Според мен е за ключ много отдавна .
Никой не пита със зимни и вериги или с летни и вериги и т.н. .
Темата беше "Смяна на летни със зимни гуми" . Това трябваше да стане много много преди НГ. Вече е зима е е безпредметно писането по темата. Ключ и наесен отключване


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот gergeto » Сря 04 яну 2017 19:07


Aми разтегли се темата бе Kris 11,как няма да се разтегли когато някой проявява и психоаналитични способности м/у основните параметри на темата (и аз вече загубих ориентация какви са основните параметри на тая тема).И в края на краищата всички теми в тоя форум трябва да завършват с ключ ли?

п.с. Все още чакам убедително обосновано обясненеие на "психопрофила",който ми е съставил колегата по-горе.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот Iezekil » Сря 04 яну 2017 21:52


За мен трябва да се наръсят пътищата предварително с някакви хими та и снежинка да не натрупа и всичко да се топи,па тогава всеки а си кара как си знае.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот viksanlg » Сря 04 яну 2017 22:02


Няма такива препарати за снегонавявания! Ще разтопява до едно време,след това ще се разреди от снега и ще замръзне.Имам познати доста, които работят за Испански фирми като професионални шофьори и пътуват из цяла Европа и ми разказат, че и в прехвалената Германия и къде ли не като си започне да навява яко си затварят хората магистралите и така докато се нормализират нещата!


П.П. Поне отихнаха безмислените спорове дали да се слагат още зимните гуми или не...:)

Последна промяна от viksanlg на Сря 04 яну 2017 22:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот icoico » Сря 04 яну 2017 22:04


Iezekil написа:За мен трябва да се наръсят пътищата предварително с някакви хими та и снежинка да не натрупа и всичко да се топи,па тогава всеки а си кара как си знае.


Някаква идея какви да бъдат тия химии ?За информация, солта, която хвърлят сега замръзва при -8 градуса. В Германия допреди години ръсеха някакви доста ефективни гранули, но май се оказа, че заедно със снега премахват и дърветата около пътя, та ги спряха :mhihi


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот viksanlg » Сря 04 яну 2017 22:19


Тооо и ламарините изчезват от тях..! ;)


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот Iezekil » Чет 05 яну 2017 14:20


То да дам идеи,ама ква файда?Пък и не съм учил за идеи...
Лугата ако и се повиши гъстотата едва ли ще замръзне на -8.А ако не се прави с гола вода,може да се гони и -80.
Дърветата край пътя в нашия район отдавна са изчезнали.Може да се залеси наново,може да се опънат мрежи,които да правят преспи встрани от пътя.В крайна сметка могат и да ринат още докато вали,за да е по-тънко навятото.Все пак не всеки снеговалеж е съчетан с ураганен вятър,както се очаква да е утре край морето.
В тази тема ли беше или в друга,имаше клип за Канада,как си вали снега и 6-7 снегорина си ринат...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот forski » Чет 05 яну 2017 16:20


Ние какво общо имаме с Канада, Германия и някой други давани за пример развити и супер богати държави?
Там ако искат и подово могат да си опънат по-магистралите.
A ние първо трябва да се научим как се шофира, и как се подготвя автомобил за зимни условия, пък тогава да тръгваме за където и да било!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот Stivi » Чет 05 яну 2017 17:01


forski написа:A ние първо трябва да се научим как се шофира!

:th_up А не като всички тъпанари дето като видят че има спряла колона и тръгват да я изпреварват понеже се мислят че останалите са глупаци и просто така си седят напук,или на магистралата задръстват аварийната лента пак понеже са "гоУеми тарикати" :censored2 И като задръстят пътя чакай после някой да стигне до теб по въздуха да те измъква от пряспата !


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Смяна на летни със зимни гуми

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 05 яну 2017 17:03


Винаги съм се чудел на нещо- чакат да спре да вали и тогава вадят машините.... ясно- така им е по евтино, ама - на пътя 20 санта сняг, добре утъпкан от колите- със зимни гуми караш, няма ядове. Минава машина- без да рине, отзад сипе течност, след няма и час пътя е "кайма", но след това снегорин не минава да изчисти разтопеното, оставят го така и тва е :screwy . А на тая "кайма" всеки знае как се кара. По добре нищо да не правят. Другото са снегорини с шофьори-ОЛИГОФРЕНИ....като тръгнат да чистят главен път, забравят да врътнат греблото или маневра на малките отбивки от главния път и правят излизането от там почти невъзможно заради еднометровата преспа като бариера, която оставят след себе си и на практика правят пътя, който чистят недостъпен :no



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade и 91 госта