Течност за чистачки?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Зимна течност за чистачки . Реални тестове

Мнениеот muns61 » Пон 19 ное 2018 19:32


С метанол ли са?




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Зимна течност за чистачки . Реални тестове

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 19 ное 2018 19:36


Втората бутилка от 1 литър вместо -20 градуса го измери само -5?

Ми то това си е жива измама!


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Зимна течност за чистачки . Реални тестове

Мнениеот ivuchev » Пон 19 ное 2018 19:49


muns61 написа:С метанол ли са?



Dynanic не съдържа , ТОРНАДО съдържа
Прикачени файлове
IMG_20181119_194807.jpg
IMG_20181119_194859.jpg


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот muns61 » Пон 19 ное 2018 19:54


Метанолът е под 2 лв за литър, може да си купиш и да си направиш превъзходен микс.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Зимна течност за чистачки . Реални тестове

Мнениеот ivuchev » Пон 19 ное 2018 20:59


Курт Деликуртев написа:Втората бутилка от 1 литър вместо -20 градуса го измери само -5?

Ми то това си е жива измама!


Именно това исках да покажа. Иначе муне аз знам какво какво да забъркам.
Вижте какво се случи с теста след 1.5 часа в камерата .


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 19 ное 2018 21:17


Торнадо е екстра.
За тия пари, направо е без пари.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Курт Деликуртев » Пон 19 ное 2018 23:04


Торнадо вкарва само пари в джоба на производителя, а шофьорите които си го купят духат супата. Кой се занимава с измами по магазините? Комисията по защита на потребителя?

Последна промяна от Курт Деликуртев на Пон 19 ное 2018 23:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот dermeister » Пон 19 ное 2018 23:08


Изберете българското... :mhihi
А колко е концентрацията на метанола, няма да питам. Не пръскайте, ако возите деца.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Каспър » Вто 20 ное 2018 6:35


Ползвам Dynamic само че концентрат последните няколко зими. Разреждам го според таблицата на тубата като винаги си давам 5-10 градуса аванс под температурата на замръзване която е обявена за съответното количество концентрат и вода. Преди време и аз правих такива тестове на няколко немски по-скъпи течности заедно с кауфландската и се оказа че освен че е доста по-евтина от марковите аналози с нищо не им отстъпва. Всичките концентрати разредени за - 25 и сложени във фризера на - 20 бяха сериозно кристализирали и станали на желе. Затова ако навън се очаква - 10* правя си разредка на - 20* и съм спокоен. 5 градуса пускам отгоре заради лъжите на синоптиците и 5 градуса заради лъжите на производителите на течност и всичко е точно :mhihi Та за парите си, за качеството си, за аромата си, за състава си, мисля че Dynamic нямат алтернатива. Българските боклуци никога не съм ги взимал. След няколко прочетени статии за "ползата" от метанола :banghead и имайки едно на ум за качеството на родния продукт реших да си спестя това удоволствие. А като гледам народа как граби евтините български пумии в кауфланд направо ми е мъка какво дишат в колата.


Потребителски аватар
Стоянка.Григорова
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 13 ное 2019 18:20
Автомобил: Polo 9N3
Двигател: BBM-2009
Местоположение: Монтана

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Стоянка.Григорова » Съб 16 ное 2019 20:33


Здравейте! Искам да попитам тази зимна течност става ли и за размразяване на ключалки и почистване на страничните и задно стъкло, огледала ???


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот kris11 » Нед 17 ное 2019 18:31


Стоянка.Григорова написа:Здравейте! Искам да попитам тази зимна течност става ли и за размразяване на ключалки и почистване на страничните и задно стъкло, огледала ???

Не пръскай с течност в ключалки .Само силиконов спрей , също и за гумени уплътнения. Не се вкарвай с филм с глицерин и вазелин по гумени упл. Не ,че не става , но отнема много време.
Нямаш ли централно? Тогава ключалките не играят. Задно стъкло - имаш нагревател на задно стъкло и на огледалата ?
В Joom има плаки за огледала , но за мен не стават - малки на размер .Около 4-5 лв . са Помагат и за замъгляване.Не налитай на пръскала за размразяване - скъпи и много разредени и след малко след пръскането замръзват..По -добре спирт .


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот stoi4o.d » Нед 17 ное 2019 18:44


Какво ви е мнението за зимна течност 1л концентрат от БМВ 83122409031, около 10лв е в представителството!?


Потребителски аватар
Стоянка.Григорова
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 13 ное 2019 18:20
Автомобил: Polo 9N3
Двигател: BBM-2009
Местоположение: Монтана

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Стоянка.Григорова » Нед 17 ное 2019 21:55


kris11 написа:
Стоянка.Григорова написа:Здравейте! Искам да попитам тази зимна течност става ли и за размразяване на ключалки и почистване на страничните и задно стъкло, огледала ???

Не пръскай с течност в ключалки .Само силиконов спрей , също и за гумени уплътнения. Не се вкарвай с филм с глицерин и вазелин по гумени упл. Не ,че не става , но отнема много време.
Нямаш ли централно? Тогава ключалките не играят. Задно стъкло - имаш нагревател на задно стъкло и на огледалата ?
В Joom има плаки за огледала , но за мен не стават - малки на размер .Около 4-5 лв . са Помагат и за замъгляване.Не налитай на пръскала за размразяване - скъпи и много разредени и след малко след пръскането замръзват..По -добре спирт .

Там е работата, че не знам какво имам вече, затова търсих ръководството. И сега по точки:
1. Централна - да, но някой каза, че можело да не сработи и тогава трябва да действам с ключалката. Гледам продават разни мини-спрейове дето се вкарват в ключалката. За пръв път чувам за силиконов спрей?
2. Уплътненията и тях ли с него?
3. А, като замръзнат страничните стъкла с какво да ги оправя? Да разредя ли зимна течност в една пръскалка останала ми от миенето на прозорци и с нея?
4. Не знам къде се подгряват огледалата :(
За да ви стане ясно - преди карах карбураторна кола и никога не е нощувала навън! При нея загряването отзад не работеше, а сега това ако го включа ще се изключи ли само? Забелязах, че като съм на дневни не се включва. Направо загазих отвсякъде....


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Asko VW » Пон 18 ное 2019 12:47


По отношението на ключалките и уплътненията на вратите - продават се различни силиконови и др. спрейове/препарати, някои дори универсални, но най-лесен, евтин и сигурен вариант е: за ключалките течна смазка например WD-40, една малка разфасовка ще ти стигне за много години и не е скъпа. Може и друго от същия род, аз лично имам (от много години) една дълбоко проникваща смазка с молибден, която ползвам за много неща вкл. и за ключалките на стария пасат (новия има само една и то под пластмасово капаче та не се налага третиране). За уплътненията на вратите ползвам течен парафин, шишенце от него в аптеката е смешни пари, с една гъбичка нанасям по уплътненията изчаквам няколко минутки да попие и готово.
Сега за прозорци и огледала има много препарати, но разходната норма е висока, а и спирта в тях бързо се изпарява и пак смръзва (зависи от околната температура и количеството скреж). Може да пробваш и с концентрат на течност за чистачки, но и тук ефекта е относителен. За мен най надеждното средство си отава стъргалка от 1-2 лв.
Нагревателя на задното стъкло би трябвало да се изключва автоматично, дори още на предишния ми Пасат 96 г. беше така, та какво остава за Поло 2009 г. За нагряването на страничните огледала, ако има такова и работи трябва да питаш в раздела за Поло, на стария ми Пасат се активираше заедно с това на задното стъкло (едновременно и от един бутон), при сегашния е отделно, от врътката за управление на огледалата.


Потребителски аватар
Стоянка.Григорова
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 13 ное 2019 18:20
Автомобил: Polo 9N3
Двигател: BBM-2009
Местоположение: Монтана

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Стоянка.Григорова » Пон 18 ное 2019 21:07


Ок. Мерси. Ще потърся всичко това + сгъваема лопатка и четка с мек косъм за сняг! Малко се губя с разделите тук, нова съм ☺



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта