Течност за чистачки?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Течност за чистачки?

Мнениеот Perso » Пет 24 ное 2006 9:58


Как мислите? Ще се повредят ли гумените уплътнения ако се забърка вода, морска сол и някакъв сапун (веро), че течностите ми се струват скъпички и ако караш всеки ден, отиват по много?




Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 24 ное 2006 10:09


Верно е че не са от най-евтините, но аз процедирам по пестеливо. Ако примерно сутрин е мръсно си имам шишенце и с него си измивам стъклата. За през деня оства един-два пъти да пръсна и всичко е наред. По-добре не се занимавай с такива "домашни" разтвори...


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Е да..

Мнениеот Perso » Пет 24 ное 2006 10:13


.. сутрин ок, но аз на ден минавам по 3-400 км. и като завали изванградско само да има някой пред тебе миеш доста често.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пет 24 ное 2006 10:14


проблема със солта е че само определена концентрация сваля точката на замръзване на водата-не помня точно колко беше но ако сложиш повече сол или респективно по малко сол-водата си замръзва като пич...
най ниската темп. на вода със сол беше към -17 доколкото помня и то при правилна концентрация на солта. така че пак не върши работа... :?


Потребителски аватар
Ото Кац
Мнения: 910
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ото Кац » Пет 24 ное 2006 10:24


по добре слаагай спирт във водата, щом те притеснява финансовата страна....... макар че при тоя километраж, който правиш, съотнесено с другите разходи едва ли е значително.... а щом и очевидно ти е свързано с работата.......


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пет 24 ное 2006 10:26


това щях да предложа и аз, малко алкохолец да се шибне във водицата....

OFF: може да земеш 4 литра 42% домашна ракия и да я сипеш в казанчето и да видиш как нии и скуба ше ги заболи сърцето mhihi


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Чшшш

Мнениеот Perso » Пет 24 ное 2006 10:28


Недей така!
Ракията е за пиене!!!


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пет 24 ное 2006 11:52


Как сол бе човек. нали тази сол после се стича и стига чак до долния край на калниците. Спирта е решение но и той не е кой знае колко ефтин. Незнам каква цена са тези пълнителите за миене на домакински стъкла, иначе мисля че и те стават - с тази разлика че може да ти замръзват дюзичките!!!
Как и да го мъдрим тези течности си остават най-добри.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 24 ное 2006 11:57


спирта смърди..
верото се размазва..
солта пресича сапуна и верото...

с две думи.. скъпо нескъпо ползвай си течности, или си направи подгрявка на казанчето и дюзите и маркучетата...


Потребителски аватар
Стиви Джи
Мнения: 1987
Регистриран на: Пет 05 авг 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Стиви Джи » Пет 24 ное 2006 12:01


Perso написа:Как мислите? Ще се повредят ли гумените уплътнения ако се забърка вода, морска сол и някакъв сапун (веро), че течностите ми се струват скъпички и ако караш всеки ден, отиват по много?


В Горубляне има едни, които произвеждат такива неща. Течността за чистачки им е добра и евтина и не смърди на "син Симеоноф". За съжаление не мога точно да ти обясня как да стигнеш до тях. Тези дни сигурно ще ги навестя и ще пиша. Никси ги знае също и мисля, че може да те упъти.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Пет 24 ное 2006 12:11


Абе колеги за кво ги карате тези коли като немоете да отделит епо 5 лева за едно казанче течност ими си прайте експерименти с ракия сол и тем подобни,То си е казано кво требе,както и една мъдра поговорка гласи: Козата си иска пръч и нищо друго .............така че не му мислете ами отивайте до най близкото Лук Ойл има концентрат за 4лв.като на този литър сега преспокойно можеш да сипеш 3л.водица и си решил проблема :wink:


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Пет 24 ное 2006 12:44


И аз щях да пускам тема в този дух.. ама при мен проблемът беше че студът завари 3,5 литра ( почти до горе ) лятна течност.. та се образуваше някво желе в казанчето... абе "на кристали" ;).
Та щях да питам какво ще стане ако наблъскам разни алкохоли в него. Понеже в офиса хладилникът е пълен с всякакви изостанали уискита, водки, ракии, джинове и ромове.
По принцип може ли да се прееецака нещо по този начин.. са ясно че човек като си измие джамеца и след него на 200 метра ще мирише на джибри :oops: , че при всяко спиране ще трябва да се "духа" за алкохол.. ама най-важното е... има ли възможност да се прецака нещо.


Е както и да е.. така или иначе тука 2 седмици не пада под нулата та си използвах по-голямата част от течността.. та като свърши сипвам зимната на Нигрин и нещата заспиват :).


Потребителски аватар
kav4o
Мнения: 921
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 23:27
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: ABF 1988
Местоположение: Разград/Русе,club ProStreet

Мнениеот kav4o » Пет 24 ное 2006 17:00


Според мен евтиното решение на проблема е лятна течност концентрат 1:10 (производство на Петрол)струва някъде към 1.80 и някаквъв спирт(примерно за горене) или медицински+малко бистра водица :D
Пак не е без пари, но е евтино,а ефекта си заслужава повече отколкото да си вземеш некоя евтинка течност,дето в повечето случаи е абсолютен ментак,каръщисан от някой болен мозък в квартален гараж от малко спиртец и веро,и да се пени все едно си миеш колата.
Може дори като си я сглобиш да си я измериш на колко градуса ще замръзне :D


Потребителски аватар
IvoG
Мнения: 861
Регистриран на: Вто 13 юни 2006 14:27
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG
Местоположение: София

Мнениеот IvoG » Пет 24 ное 2006 17:06


Май техническия спирт е по евтин от този по аптеките ама не съм сигурен.


Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kotse_botse » Пет 24 ное 2006 17:13


Е, аре стига бе хора! Като чета такива неща и направо :horror:
Как може да се циганеете за няколко лева? От тия икономии със спиртове и глупости ще спестите някви жълти стотинки, които всеки ден оставяте в кръчмата бакшиш.
А аз се смея на дядо ми като ми разправя, че на камиона зимата всяка сутрин е пълнил вода и вечер я е източвал, а не е ползвал антифриз...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rld и 70 госта