Течност за чистачки?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 19 ное 2019 6:49


Гледах един руски клип как човека залепи с двойнолеп. тиксо на челното стъкло подгряваща вложка за седалка( тия дето ги продават по пазара ,кауфланд и др).и разтопи леда бързо,бързо ,ама не знам дали няма да се пукне джама.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот kris11 » Вто 19 ное 2019 20:03


Стоянка.Григорова написа:Ок. Мерси. Ще потърся всичко това + сгъваема лопатка и четка с мек косъм за сняг! Малко се губя с разделите тук, нова съм ☺

Свиквай да караш само на огледала. Все едно е пикап. Няма грешка при паркиране :Mr Green Fun
За отзад си поръчай от Алито или си купи от тука паркториник с дисплей.Много полезно нещо . На дисплея показва метраж, а на 30 см пищи неистовито и ще свикнеш само на пищенето да паркираш.
По хим .магазини продават етилов спирт . не става за пиене :mrgreen /. но без да разреждаш върши идеална работа в пръскалка.
Относно силиконовия спрей отвреме навреме пускат в ЛИДЛ / не знам дали имате там. Има и в други магазини. Дори с WD да пръснеш в ключалките е пак от полза. Има го и по складовете за дограма / против скърцане/.
То пък какво се плашиш от чистене на стъкла .
Ела да видиш у нас какво става при първия як студ. Първо започва с як дъжд, вечерта обръща на минус много и на сутринта имаш 1 см лед по колата . То не можеш да си отвориш врата , че пък да стържеш джамове ама до обяд. Чупил съм няколко удължителни стъргалки да блъскам по леда около процепа на вратата. Пръскал съм и със спрейове , със спирт. Поливам съм даже с топла вода - добре,че бях паркирал наблизо да мъкна топла вода.След 1 час работа на двигателя и духане на предното стъкло започна да се размраява.


Потребителски аватар
Стоянка.Григорова
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 13 ное 2019 18:20
Автомобил: Polo 9N3
Двигател: BBM-2009
Местоположение: Монтана

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Стоянка.Григорова » Сря 20 ное 2019 17:41


Водния дух1 написа:Гледах един руски клип как човека залепи с двойнолеп. тиксо на челното стъкло подгряваща вложка за седалка( тия дето ги продават по пазара ,кауфланд и др).и разтопи леда бързо,бързо ,ама не знам дали няма да се пукне джама.

А, за запотяването и замръзването е много важно да проветриш 3 минутки колата, за да се изравни температурата, после мажат отвътре с крем за бръснене, и за да няма влага в купето слагат силиконов гел в чорапи и го крият из колата. Такова нещо се слага и кутия с нови обувки. Дано и аз да съм била полезна с нещо.


Потребителски аватар
Стоянка.Григорова
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 13 ное 2019 18:20
Автомобил: Polo 9N3
Двигател: BBM-2009
Местоположение: Монтана

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Стоянка.Григорова » Сря 20 ное 2019 17:58


kris11 написа:
Стоянка.Григорова написа:Ок. Мерси. Ще потърся всичко това + сгъваема лопатка и четка с мек косъм за сняг! Малко се губя с разделите тук, нова съм ☺

Свиквай да караш само на огледала. Все едно е пикап. Няма грешка при паркиране :Mr Green Fun
За отзад си поръчай от Алито или си купи от тука паркториник с дисплей.Много полезно нещо . На дисплея показва метраж, а на 30 см пищи неистовито и ще свикнеш само на пищенето да паркираш.
По хим .магазини продават етилов спирт . не става за пиене :mrgreen /. но без да разреждаш върши идеална работа в пръскалка.
Относно силиконовия спрей отвреме навреме пускат в ЛИДЛ / не знам дали имате там. Има и в други магазини. Дори с WD да пръснеш в ключалките е пак от полза. Има го и по складовете за дограма / против скърцане/.
То пък какво се плашиш от чистене на стъкла .
Ела да видиш у нас какво става при първия як студ. Първо започва с як дъжд, вечерта обръща на минус много и на сутринта имаш 1 см лед по колата . То не можеш да си отвориш врата , че пък да стържеш джамове ама до обяд. Чупил съм няколко удължителни стъргалки да блъскам по леда около процепа на вратата. Пръскал съм и със спрейове , със спирт. Поливам съм даже с топла вода - добре,че бях паркирал наблизо да мъкна топла вода.След 1 час работа на двигателя и духане на предното стъкло започна да се размраява.

Да, имаме Лидъл. А, в Кауфланд имаше WD-40. A, за паркирането, то го правя на огледала, като отвреме на време поглеждам назад. Напред е по-трудно да определя къде е регистрационната, но и за там съм видяла една хитрост с бордюра, който трябва да ти е под страничното огледало. В карането обичам да ми е трудно, а не лесно. Така се усъвършенствам!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот kris11 » Сря 20 ное 2019 18:24


Стоянка.Григорова написа:
Водния дух1 написа:Гледах един руски клип как човека залепи с двойнолеп. тиксо на челното стъкло подгряваща вложка за седалка( тия дето ги продават по пазара ,кауфланд и др).и разтопи леда бързо,бързо ,ама не знам дали няма да се пукне джама.

А, за запотяването и замръзването е много важно да проветриш 3 минутки колата, за да се изравни температурата, после мажат отвътре с крем за бръснене, и за да няма влага в купето слагат силиконов гел в чорапи и го крият из колата. Такова нещо се слага и кутия с нови обувки. Дано и аз да съм била полезна с нещо.

Май -евтиното е котешка неупотребявана тоалетна. :wink


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот rld » Нед 19 яну 2020 15:00


Здравейте, сипах малко над половин литър от тази течност и чистачките само замазват когато пръскам. Не могат да почистят течността от стъклото. Чистачките са наред, тъй като лягат хубаво на стъклото и с вода нямат проблем да почистят.
Сега ми излизат някакви резултати от пик и блиц, че течността била опасна, защото съдържала метанол. На етикета обаче пише Етанол. Въпросът ми е освен, че течността е боклук, дали е опасна за здравето, като производителя лъже, че не съдържа метанол? Някой ползвал ли е такава?

Изображение


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Stivi » Нед 19 яну 2020 17:08


Спокойно,още няма случай на умрял от използване на течност за чистачки с метанол...освен ако не я изпиеш цялата :wink


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 яну 2020 17:23


rld написа:Здравейте, сипах малко над половин литър от тази течност и чистачките само замазват когато пръскам. Не могат да почистят течността от стъклото. Чистачките са наред, тъй като лягат хубаво на стъклото и с вода нямат проблем да почистят.
Сега ми излизат някакви резултати от пик и блиц, че течността била опасна, защото съдържала метанол. На етикета обаче пише Етанол. Въпросът ми е освен, че течността е боклук, дали е опасна за здравето, като производителя лъже, че не съдържа метанол? Някой ползвал ли е такава?

Изображение

Отиваш в аптеката и си купуваш спирт-най-силния. Аз си купих 2 шишенца по 100мл. май бяха -по около 1,70лв. Налях ги и спря да се маже така гадно.


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот rld » Нед 19 яну 2020 17:36


Четох, че някои си правят домашна течност с етилов спирт, но това мнение ме разколеба да сипвам спирт в казанчето:

Изображение


все пак някой знае ли дали тази течност торнадо наистина съдържа само етанол, както пише или е опасна?
От една страна течността би трябвало да се изпарява по-бавно, за да предотвратява замръзване, от друга - така стъклото ми стои замазано на черти :rolleyes


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот muns61 » Нед 19 яну 2020 17:45


Хубавата зимна течност се прави с пропиленгликол, но тъй като цената му скочи доста, го замениха с метанол. Етиловия алкохол, или етанол, върши същата работа, като метанола. Проблемът е в разреждането. Концентрация под 40% не осигурва изчистване на размразената вода от стъклото и след изпарението на спирта тя замръзва пак. При изпарението се отнема наистина температура, което спомага за още по-лесно замръзване и изпотяване вътре.
Много пъти съм казвал как съм решил въпроса - сутрин заливам с топла вода стъклото, без да стържа и мажа. Скрежта се топи, стъклото се затопля, влизам, паля и пускам чистачките.

https://www.youtube.com/watch?v=QTynp7Yb1pg


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот rld » Нед 19 яну 2020 17:56


Моят проблем е като карам по магистралата и трябва да пръсна течност за да изчисти стъклото. Отблясъците от насрещните автомобили също са неприятни на мръсно стъкло. Ако долея 200 мл дейонизирана вода дали ще има подобрение?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот muns61 » Нед 19 яну 2020 17:59


Не.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот viksanlg » Нед 19 яну 2020 21:22


Другия вариант е изопропилов алкохол 1:3 с вода и много малко веро за измиване...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот muns61 » Нед 19 яну 2020 22:11


Изопропиловия и той поскъпна сериозно.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Течност за чистачки?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 19 яну 2020 22:23


То свинското гони 15лв...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 223 госта