Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот parno » Нед 25 мар 2012 7:03


milmar написа:Айде стига , както се каза , всеки с дерта си , да прави каквото реши с колата си !

въпроса е дали трябва - а не дали еди кой си иска :wink:
отговора е във въпроса - защо се поставя баланса изобщо когато гумата се монтира на джантата?
при всяко размонтиране и монтиране следва отново да се прави
а който не иска ще търпи възможни трептения заради липса на баланс и това е :D




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот milmar » Нед 25 мар 2012 22:05


parno написа:
milmar написа:Айде стига , както се каза , всеки с дерта си , да прави каквото реши с колата си !

въпроса е дали трябва - а не дали еди кой си иска :wink:
отговора е във въпроса - защо се поставя баланса изобщо когато гумата се монтира на джантата?
при всяко размонтиране и монтиране следва отново да се прави
а който не иска ще търпи възможни трептения заради липса на баланс и това е :D


А ти чете ли темата ?
Става въпрос за следното : метнал си в мъзата есента алуминките с летните гуми , след като цяло лято не си имал проблем и си взел тенекетата със зимните гуми . И така идва пролетта , слизаш в мъзата и мериш налягането на гумите в алуминките - не е мръднало зимата въобще (като в моя случай например) . Слагаш си ги на колата и си караш на всички основания , според мен . Но вие сте млади момчета , знаете съвременните закони на статиката и динамиката , на физиката въобще , така че няма проблем да сте на друго мнение :beer !


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот batkotivalio » Нед 25 мар 2012 22:14


milmar написа:
А ти чете ли темата ?
Става въпрос за следното : метнал си в мъзата есента алуминките с летните гуми , след като цяло лято не си имал проблем и си взел тенекетата със зимните гуми . И така идва пролетта , слизаш в мъзата и мериш налягането на гумите в алуминките - не е мръднало зимата въобще (като в моя случай например) . Слагаш си ги на колата и си караш на всички основания , според мен . Но вие сте млади момчета , знаете съвременните закони на статиката и динамиката , на физиката въобще , така че няма проблем да сте на друго мнение :beer !

:да:
Точно така съм и аз, вече три - четири години...


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот parno » Пон 26 мар 2012 6:38


[quote="milmar"][/quote]
ако не са размонтирани няма нужда от баланс
а младите мнгоо работи знаем не се притеснявай за нас :beer


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот milmar » Пон 26 мар 2012 8:53


parno написа:... не се притеснявай за нас :beer

Нивгаш :drunk !


Потребителски аватар
Малко_Направен
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 21:51
Автомобил: Mercedes W203
Двигател: 270 CDI
Местоположение: Търговище

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот Малко_Направен » Вто 27 мар 2012 22:06


Понеже се занимавам с гуми,от опит да ви кажа,че отговор няма и за всеки е индивидуално.Имам клиенти,който всеки сезон преди да си сложат гумите искат баланс,ама джантите и гумите им не искат нито грам....рядко,но факт,има и гуми,на който момчетата и всичкия баланс на света да им сложат,няма да се оправят.Има и гуми и джанти,които всеки сезон се балансират нормално с по 10-15 гр. баланс.Общо взето темата е спам и всеки сам трябва да определи дали има нужда от баланс и дали може да си позволи всеки сезон да ги балансира.Въпрос на вкус,като секса с животни и суровоядството....всичко е въпрос на вкус...Не слушайте гумаджии и майстори,покарайте първо и ако прецените,че ще сте по-спокойни с баланс си купете спокойствие за съответната сума.Поздрави!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот Stivi » Вто 27 мар 2012 22:15


Малко_Направен написа: дали има нужда от баланс и дали може да си позволи всеки сезон да ги балансира.


Е колко да струва едно врътване на машината особено ако не се наложи да се слагат никакви тежести, каквито изглежда са случаите при повечето колеги ? Ако тия 5лв /общо/ те събарят с какви пари наливаш гориво :wink:


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот Pinto_mm » Сря 28 мар 2012 8:12


Интересна тема. В нашия град вземат по 2 лева за баланс на гума. 4 х 2 = 8 лева. Не виждам защо трябва да се обсъжда. Все пак каране по 5 хкм през дупки и лоши пътища оказва някакво влияние върху гумите. Ама всеки си решава сам за себе си. Имам познати балансират само веднъж при монтажа на гумата и после се оплакват, че при някакви скорости започва да тресе волана.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот milmar » Сря 28 мар 2012 9:09


Pinto_mm написа:Интересна тема. В нашия град вземат по 2 лева за баланс на гума. 4 х 2 = 8 лева. ....


Абе не знам , при нас е повече - сваляне на джанта от колата и после монтаж наново също се заплаща . Но не е това основния проблем . Ненавиждам момента когато взема да измъквам едни джанти от мъзата , а други да връщам обратно . Да не говорим да удължавам "агонията" mhihi с товарене в багажника свързано с опъване на найлони за да не изпоцапам , чакане на гумаджията поне един час , често пъти много повече , защото всички сменят зимни-летни :) , пък и накрая да си платиш :Mr Green Fun .
Предпочитам пред блока да си ги сменя , крикче си имам винаги в колата , дори и помпа , не ми е проблем , става в пъти по-бързо и лесно от това да ходя на гумаджия . Като кажа , че в колата си има инструменти и особенно помпа , ей така :shock ме гледат всички !


Потребителски аватар
Малко_Направен
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 21:51
Автомобил: Mercedes W203
Двигател: 270 CDI
Местоположение: Търговище

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот Малко_Направен » Сря 28 мар 2012 9:26


Stivi написа:
Малко_Направен написа: дали има нужда от баланс и дали може да си позволи всеки сезон да ги балансира.


Е колко да струва едно врътване на машината особено ако не се наложи да се слагат никакви тежести, каквито изглежда са случаите при повечето колеги ? Ако тия 5лв /общо/ те събарят с какви пари наливаш гориво :wink:

Колега,моля Те не зачеквай тая тема с 5-те лева,че всички,които работим с хора сме се нагледали и наслушали на какво ли не.Случвало се е с коли за по 30-40 000 лв. да искат да ползват пистолетите,криковете и машините с цел да не дават пари.Хора всякакви,не виня никого и всеки е прав за себе си.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот genov1 » Сря 28 мар 2012 13:40


Аз ще дам един пресен пример. Миналата година по това време си взех 4 джанти с 4 гуми (втора употреба естествено) да ги ползвам като летни. Джантите бяха в много добро състояние, да не кажа перфектни, железарки, и като ги сложих колата се държеше много добре, грам не тресеше. Даже май нямаха баланси, и да е имало са били по 5 гр макс. както и да е, сега ходих да свалят гумите от джантите за да боядисвам последните, боядисах ги, отивам да ги сложат пак и баланс естествено да направят - гледам сложили някакви мъжки баланси - по 40 гр !! Като се качих да карам - тресе, и отпред и отзад. после ходих пак при тези гумаджии, по друга работа, викам колата нещо тресе, викат ми те ти бяха много криви джантите :screwy . Явно са се изкривили докато са стояли зимата :screwy
Та моя съвет е - ако не тресе няма смисъл от такова профилактично балансиране ..


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот batkotivalio » Сря 28 мар 2012 20:42


genov1 написа: :screwy . Явно са се изкривили докато са стояли зимата :screwy

Това е някаква шега нали ?!


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот genov1 » Чет 29 мар 2012 7:53


batkotivalio написа:
genov1 написа: :screwy . Явно са се изкривили докато са стояли зимата :screwy

Това е някаква шега нали ?!

Е не съм си мислил че ще се изкривят като стоят на едно място, казах го метафорично


Потребителски аватар
WeeDzmaN
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 14 ное 2017 13:24
Автомобил: Passat
Двигател: AHU

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот WeeDzmaN » Чет 22 ное 2018 10:14


А има ли значение дали ще им се врътнат местата(предни на задни),ако пак са си седяли на джантите


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот VWGT » Чет 22 ное 2018 12:23


Гумите не се балансират на предни и задни, леви и десни. Където искаш там я поставяш.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта