Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот xploda » Вто 20 мар 2012 14:21


Реших да не рискувам и ги балансирах :)




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот Ludia » Вто 20 мар 2012 15:14


е значи можеше да кажеш дали е имало нужда...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот milmar » Вто 20 мар 2012 15:17


xploda написа:Реших да не рискувам и ги балансирах :)


Евала , браво :да: , а провери ли накладките , маншоните на каретата и рейката , шарнирните болтове ,като сменя джантите ? :D


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот xploda » Вто 20 мар 2012 15:25


Ludia написа:е значи можеше да кажеш дали е имало нужда...


За баланса не мога да кажа дали е имало нужда, щото им казах директно да ги балансират и те махнаха тежестите от миналата година и си сложиха техни. Тва, което беше новото е, че едната джанта се оказа лееееееко изкривена и ми я изправиха набързо.

milmar написа:
xploda написа:Реших да не рискувам и ги балансирах :)


Евала , браво :да: , а провери ли накладките , маншоните на каретата и рейката , шарнирните болтове ,като сменя джантите ? :D


Накладките ги проверявам редовно, много има докато ги сменя. Маншони миналото лято сменях и биалетки и май шарнири ли, болтове ли кво беше, абе квото имаше по предницата го оправих и не се усеща разлика от миналата година. Май, Юни, като сменям масло и филтри ще мина по-щателна проверка.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот dlug » Вто 20 мар 2012 16:58


Колега milmar...сарказмът ти е абсолютно излишен. Никой не ти виси на главата и не те кара да си правиш баланс задължително. Ако имаш желание изхвърли всички тежести и никога не качвай колелата на баланс. Твоя работа. Също така обаче е абсолютно излишно да налагаш свото мнение като най-правилно. Аз не желая да почнат да ми търнят ръцете от вибрациите на волана за да си направя баланс. Правя си го преди всеки сезон, защото смятам че така е правилно. Можеш да прочетеш темата и да видиш колко хора да ЗА баланса и колко са ПРОТИВ...извода го оставям на теб


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот K » Вто 20 мар 2012 17:11


Казах им днес да направят баланс като слагах летните. Питаха ме дали искам или не.
Зимните като слагах пак правиха баланс, проблеми не съм имал.

Не е лошо според мен, ако впоследствие видиш, че трябва баланс пак трябва да се свалят и си е разправия и висене по гумаджии.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот muns61 » Вто 20 мар 2012 17:53


В сезона за смяна на гумите има наплив по гумаджийниците и понякога се претупва работата, случвало ми се е да ми сбъркат балансирането. После се налага втори път и нерви...
Затова, ако не съм имал проблем с вибрации на волана при свалянето на гумите, защо да балансирам при слагането? И не се чакат вибрации да ти строшат ръцете...
Колкото до приказките за профилактика и сигурност, на никой не са му излишни парите, а дадените по колата са отнети от семейството. Който няма деца, няма да ме разбере. Не говоря за спестяване на необходима операция, а за трезва мисъл.
Това е мое мнение, не ангажирам никого. Който желае, може и всяко първо число на месеца да си ги проверява...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот Stivi » Вто 20 мар 2012 18:56


milmar написа:
xploda написа:Реших да не рискувам и ги балансирах :)


Евала , браво :да: , а провери ли накладките , маншоните на каретата и рейката , шарнирните болтове ,като сменя джантите ? :D


Може и да е сарказъм, но точно при смяната на гумите е удобния момент да си погледнеш добре дисковете,накладките и маншоните освен ако нямаш навика да ходиш от време на време на някой канал да си я оглеждаш :012: Последния маншон на външно каре го видях че е скъсан точно при смяна на гуми :idea:


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот vanko_VW » Вто 20 мар 2012 19:15


Значи понеже на работа има машина който мога да ползвам когато си поискам, та преди 1 месец махнах зимните гуми и сложих други такива като ги балансирах, след 1 седмица реших да сложа новите предни отзад и задните отпред и реших да направя пак балансче от което се оказа, че 2 от гумите пак бяха за балансиране

Та колеги, моето мнение че гумите трябва да се балансират, а и от познат който има сервиз знам, че на 10 хил. е добре да се прави баланс


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 20 мар 2012 21:59


Аз като продавам дънки и ти кажа че не се перат а направо се хвърлят като се нацапат ще ми повярваш ли? Ако няма притеснителни симптоми не виждам защо трябва да се балансират


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот xploda » Вто 20 мар 2012 22:38


Добре де, за едни е излишно за други е задължително. Що се опитвате да си наложите мнението над тва на другите. Изкажете мнение от Вашата гледна точка. После всеки сам ще си реши за себе си.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот stefan4o » Вто 20 мар 2012 22:49


Аз също не балансирам. Днес сложих летните с джантите. Ако ми тресе или има проблем тогава ще се обърна към баланса. От седене в мазето не вярвам да се разбалансират mhihi


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот milmar » Вто 20 мар 2012 23:07


dlug написа:Колега milmar...сарказмът ти е абсолютно излишен. Никой не ти виси на главата и не те кара да си правиш баланс задължително. Ако имаш желание изхвърли всички тежести и никога не качвай колелата на баланс. Твоя работа. Също така обаче е абсолютно излишно да налагаш свото мнение като най-правилно. Аз не желая да почнат да ми търнят ръцете от вибрациите на волана за да си направя баланс. Правя си го преди всеки сезон, защото смятам че така е правилно. Можеш да прочетеш темата и да видиш колко хора да ЗА баланса и колко са ПРОТИВ...извода го оставям на теб


Така , струва ми се че ти налагаш нещо , както и да е .... Никъде не съм писал , че ако едва удържаш волана от вибрации не трябва да балансираш . Просто написах :

milmar написа:.....Не мисля , че летните джанти с гумите , ако есента когато са прибрани не е имало нужда да се балансират , сега ще има :) . ....



Прочети заглавието на темата :) - аз оговорих на него , така както смятам , не съм оспорвал правото всеки да си има мнение . А ти ми звучиш сякаш работиш в гумаджийница , което ако е така - не е лошо естествено :да: .


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот batkotivalio » Вто 20 мар 2012 23:08


Ха някой да ми каже защо когато отидеш на баланс за "профилактика", първото нещо което гумаджията прави е да махне старите тежести и да си направи наново баланс. Аз си мисля, че просто защото няма никакъв шанс според мен баланс на "0" от една машина да излезе на "0" на друга, готов съм да се обзаложа!!! (говоря разбира се за малки разлики - може би около 5гр.) Не ми се занимава да си права експеримент, след баланс да кача гумите някъде и да отида на друго място само да ги проверя. Много зависи къде ше си правиш баланса. Очаквам някои гумаджия да се включи и да си признае...;)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Балансират ли се гумите при всяко поставяне?

Мнениеот ktamen » Вто 20 мар 2012 23:14


Аз ги балансирам само, ако има някакви вибрации, а може и тогава да си спестя балансирането :Mr Green Fun
Миналата година сложих летните и тръгнах за София, точно бях сложил метан и исках да карам със 100км/ч да засека колко ще гори. Ама при 100 се появяваха едни гадни вибрации и изчезваха при 105км/ч. Виках си като ида в София и още утре ще ги балансирам. Обаче днеска - утре .... и понеже в София рядко вдигам 100 така и не ги балансирах. Като тръгнах пак за Ямбол след месец гумите се бяха оправили сами и вибрациите повече не се появиха.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith, zueka1 и 234 госта