най-добрата халогенна крушка?!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 30 сеп 2017 21:31


инжектопляктор написа:Освен и аз да пробвам жълтото фолио...

Пробвайте алкидна боя на Оргахим.
Цепи мрака.




Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот jims » Съб 30 сеп 2017 21:42


Сори за спама ама се сетих защо бях спрял да влизам в този форум... :) Супер полезен коментар...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот beuchat » Съб 30 сеп 2017 22:14


Има си физични закони за спектър на светлината и тестове на крушки с различни келвини,които са доста показателни и достъпни за хора,които не са ок с физиката.Не случайно на Зафирата на баща ми съм пробвал на халогените единия с жълто фолио другия без,еми в мъгла,дъжд и сняг си има осезаема разлика,а вие си пишете тука за бои и се бъзикайте с хората,които питат най-нормално...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 30 сеп 2017 22:25


jims написа:Сори за спама ама се сетих защо бях спрял да влизам в този форум... :) Супер полезен коментар...

beuchat написа:Има си физични закони за спектър на светлината и тестове на крушки с различни келвини,които са доста показателни и достъпни за хора,които не са ок с физиката.Не случайно на Зафирата на баща ми съм пробвал на халогените единия с жълто фолио другия без,еми в мъгла,дъжд и сняг си има осезаема разлика,а вие си пишете тука за бои и се бъзикайте с хората,които питат най-нормално...

Аз каквото имаше съм писал.
Назад в темата.
А въпросният потребител само рови.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Нед 01 окт 2017 9:17


jims написа:Сори за спама ама се сетих защо бях спрял да влизам в този форум... :) Супер полезен коментар...

Не сме забелязали липсата ти, споко :c020


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот инжектопляктор » Нед 01 окт 2017 10:24


Zdravko Zankov написа:Аз каквото имаше съм писал.

Не, ти ми каза фарове които светят че когато завали магически спират да светят. И на основание дъжда само старите фарове спирали да светят, докато на сухо светят перфектно. На основание тази логика трябва да дам 100лв и да остана 2 седмици без кола, защото кола без фарове = глоба и спиране от движение.
А междувременно, ако след манипулацията пак не светят на мокро?
Коментарът с блажната боя как се вписва в тематиката на форума?
Аз научих нещо полезно и ще опитам с жълтото фолио.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Нед 01 окт 2017 10:38


С жълтото фолио пък няма да ти хареса как светят на сухо :mhihi Преди години имах фарчета за мъгла Хелла, оригинални дето стоят горе до големите на Голф Мк2. С жълто фолио ги бях направил, имаше малко ефект от тях при мокро, на мъгла така и на успях да ги тествам, върнах си другия сетъп само с два фара отпред.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот инжектопляктор » Нед 01 окт 2017 10:50


stefan4o написа:С жълтото фолио пък няма да ти хареса как светят на сухо...

Ами човек, като не мога да сменя цвета на стъклата, няма какво да правя при рефлектори...играенето с лампи не дава осезаемо по-голяма осветеност, освен ако животът на лампата не е тотално къс..какво остава..да сложа някакви халогени под колата да работят на къси светлини?
Просто имам относително запазени рефлектори. Там където е крушката е лъскаво, ако има матирано малко то е по краищата, защото в единия е влизала малко влага отстрани. И се чудя как да подобря осветеността, защото като мине някой с включени халогени за мъгла и се чудя дали са ми пуснати фаровете.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Нед 01 окт 2017 10:56


инжектопляктор написа: И се чудя как да подобря осветеността, защото като мине някой с включени халогени за мъгла и се чудя дали са ми пуснати фаровете.

Комплексираш се един вид. Карай си колата и не се занимавай с глупости. На магистралата като те подминат като спрял пак ли искаш да си като тях? :mhihi
Ще се опитам да ти го обясня така. Твоите основни фарове на Б3-ката НЕ са предназначени основно за мокро и мъгла. Затова от завода предлагат опция допълнителни фарове, при теб са малко под основните в горната част на бронята. Капиш? Като искаш да свети на мокро и мъгла - търсиш си такива и си ги вграждаш - може даже и жълто фолио да им сложиш. Няма как да искаш от един фар да изпълнява много функции, хората още си продават фаровете за мъгла и при новите коли, нали не мислиш, че ако нямаше смисъл от тях щяха да си съществуват.
Изображение


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот инжектопляктор » Нед 01 окт 2017 11:04


stefan4o написа:Комплексираш се един вид.

Не се комплексирам, а нищо не виждам, заслепяват ме. От една страна на мокро кофти се вижда, от друга страна отсреща заслепяват с повече светлини. Пасатът като го купих имаше 2 афтърмаркет халогена отдолу, но бяха заминали рефлекторите им. Освен да взема 2 афтърмаркет отново и да ги сложа. Оригинални за тая кола трудно се намират и дори да намеря, трябва да режа бронята и ще стане цигания. Бронята няма дупки за халогени, гредата отзад също няма...
п.п Пасатът вдига 150+ без проблем дори на газ и не се усеща скоростта :mhihi Проблемът е, че като нищо не виждам в дъжда и карам със 70
Другият вариант е някой да ми препоръча крушки за мокро. Ама да не ги сменям всеки месец.

Последна промяна от инжектопляктор на Нед 01 окт 2017 11:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Нед 01 окт 2017 11:06


Направи така, както ти казах - намери си оригинални - не са толкоз кът и не са толкоз скъпи, барабар с бронята и стойките отзад. Голяма драма имаш, хората да ти завидят на житейските проблеми, що не ти светели фаровете на мокро. :screwy
Няма смисъл да ми пишеш ЛС, ще ти напиша отговора тук. Такива части не се купуват от морги, а от сплав-комерс или от някое частно лице, което продава такава кола на части. Аз от морги не пазаря (изключая тази в гр.Чирпан - там са народни цени - лапа за тампон на Б3 - 5лв., плътна шайба за генератор Мк2 - 2 лв.) от 7-8 години вече. Те не познават парите там.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 01 окт 2017 11:23


инжектопляктор написа:Просто имам относително запазени рефлектори. Там където е крушката е лъскаво, ако има матирано малко то е по краищата, защото в единия е влизала малко влага отстрани. .

За мен нямаш читави рефлектори.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот stefan4o » Нед 01 окт 2017 11:25


Дори и да са му читави с тези фарове няма как да получи всичкото щастие на света :th_up Още на ниво проектиране като не е заложено като приоритет едно нещо, то каквото и да се прави това си остава така. И при мен не се вижда особено много вечерно време като пътят е мокър, аз съм без релета все още :icon_lol


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 01 окт 2017 12:58


Фолксваген от тия години нямат читави спирачки,но и фаровете не са стока. Моят Пасат прогледна след като сложих релета и хубави лампи.
Е, после и през ксенон минах,но това е друга тема.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот apchih » Нед 01 окт 2017 20:32


При първия дъжд, ще направя още един сравнителен тест (със снимков материал) на двусекционен фар с реставрирани рефлектори (Стрелча), че от предния тест ми изгоря картата памет. :banghead

Разполагам със следните крушки H1:

Osram Night Braker

Osram All Season

Osram Fog Breaker

Philips Extreme Vision

Philips Diamond Vision

От сега мога да кажа, че:

Osram Night Braker - светят изключително добре, без значение от пътната настилка. Имат жълтеникав оттенък въпреки, че балона е син на няколко места. Ползвам ги есента и на пролет. На снимката най - долу е NB с/у ксенон 4300к 35W

Osram All Season - още не съм карал на мокро с тях. На сухо светят задоволително.

Osram Fog Breaker - "мъглотрошача" го ползвам основно през зимата. Има изключително наситена жълта светлина, която се вижда добре в сняг, мъгла, а и изглежда добре от страни :redface

Philips Extreme Vision - ползвам ги през лятото. Светлината им е по - бяла от колкото на "нощотрошача", но не светят по зле от тях.

Philips Diamond Vision - още по бяла светлина (син балон), но на мокро няма никой. Ползвам ги през лятото за дълги, заедно с Extreme Vision-а на късите.

Изображение



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, Google [Bot] и 72 госта