най-добрата халогенна крушка?!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот brum » Вто 22 ное 2016 21:47


Оказа се, че има една технология за халогенни крушки която не е нова, но не е станала популярна. Нанасят IR рефлекторен слой на балона. По тоя начин постигат по-висока температура на жичката при същата мощност и съответно вадят повече светлина. Примерно 9011 и 9012 крушките. Или ако някой иска повече детайли може да google-не за phillips hir2 или hir1.

Сравнявах едни такива спрямо Osram Nightbreaker които са на почти същият цокъл. Osram Nighbreaker unlimited даде 1140 (в най-ярката точка) лукса светлина, а Phillips HIR2-то даде 1540 lux-а. И двете на една и съща мощност, и при двете рефлектора се сравя перфектно. Разликата над линията на срез е пренебрежимо малка - 53 срещу 56 лукса. Само дето не знам дали има VW с фарове за HB3/HB4/HB3A/HB4A. Phillips HIR1/2 пасва като заместител само на тия крушки.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот ktamen » Вто 22 ное 2016 22:37


Тази технология икономисва ток, но не удължава живота. А точно краткият живот е големият недостатък на прегретите нишки.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот M3ntata » Чет 24 ное 2016 17:53


Та нека довърша почнатото от мен, днес монтирах Philips H7 xtreme vision +130% и xtreme vision W5W. Колегата по назад ми беше споменал за обява от bazarbg, където H7 крушките са 38лв к-кт, но закъснях с отмяната на поръчката от емаг и се набутах с 20лв, пък вече не ми се занимава да ги връщам и да поръчвам другите.

Мнение за H7: Очаквах да са малко по бели, но пък светлината е два пъти по добра в сравнение с евтините крушки. За дължината на осветения участък мисля, че е малко реклама.
Мнение за W5W: габаритите са 1 път уникално светят и си струва 25лв за двете!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот kossis » Пет 25 ное 2016 9:20


И как може къс фар да свети по далеч, след като е регулиран да праща светлина до точно определено място така че да не заслепява. Дали свети по жълто или по бяло.....

За габаритни крушки 25 лева си е уникална работа от всякъде погледнато.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот M3ntata » Пет 25 ное 2016 19:18


kossis написа:И как може къс фар да свети по далеч, след като е регулиран да праща светлина до точно определено място така че да не заслепява. Дали свети по жълто или по бяло.....

За габаритни крушки 25 лева си е уникална работа от всякъде погледнато.


То, че е така, както казах си е чисто рекламен трик. Понеже в кутията пише "beam lenght +45m"което означава точно това че светлината достига по далеч. Е то при реглажа като вдигна крушка за 3лв в небето ще осветява 200метра напред, а пред колата... За това си е трик.

Еми колега взех си комплект "габаритни" W5W за 8лв за интериора едната спря след 3-4 дена, та си върнах обикновените + това сякаш осветяваха по малко. Та за това реших като ще оборудвам фаровете да е с нещо качествено освен това са с гаранция и ако има фабричен дефект който ще се появи до няколко дена мога да ги върна, а не да се вътря с ментета.Евтиното излиза скъпо...

Поздрави.


radobs
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 06 окт 2014 22:30
Автомобил: Opel Corsa
Двигател: C14NZ
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот radobs » Съб 26 ное 2016 13:03


kossis написа:И как може къс фар да свети по далеч, след като е регулиран да праща светлина до точно определено място така че да не заслепява. Дали свети по жълто или по бяло.....

За габаритни крушки 25 лева си е уникална работа от всякъде погледнато.

Ами може - който е правил опити с крушки, знае перфектно, че различни крушки светят различно настрани, в зависимост от позиционирането на жичката. При H4 например, съм мерил разлика в дълбочина напред на жичката 3-4 мм при различни модели и марки. Колкото е по-напред в балона на крушката е жичката, толкова по-широк настрани е светлинният сноп, съответно същото е и в другите посоки. Въпреки отрязването на светлината отгоре ( с чупката на 15 градуса), при подсилените светлинно крушки снопа е по-широк оше при жичката с един два милиметра, но понеже е с форма на конус, по-напред се разширява и понеже пада под ъгъл към пътя, закономерно отива малко по-напред. За това става въпрос, аз съм си го доказал за мен си, достатъчно е да се застане срещу бяла стена и да се пробват различни крушки, ясно се вижда промяната в петното в различните посоки! А с отдалечаването назад, също се вижда ясно какво става, постепенно лъча се разширява и пада надолу, в момента, в който достигне земята (ъгъла между асфалта и стената) и сме с обикновени крушки, сменяме крушките с подсилени и горната граница се вдига съвсем леко отново на стената, отдалечаваме се още, докато пак съвпадне с ъгъла и мерим разстоянието, на което сме се отдалечили - не е чак 45 м, но от 10 до 20 м ги има. Та за това става дума. Някой играл ли си е да донастройва крушка H4, като й огъва трите стоперчета назад, аз съм го правил и съм позиционирал правилно крива крушка, в съчетание с по-разширено настрани осветяване! И знам прекрасно какво правя.
А като прочетох за предположенията за халогенният цикъл, ме досмеша сериозно - хоратаса го изследвали сериозно, прилагат го на практика, тук няколко умника смятали, че според тях, нямало такова животно ;) Абсолютни глупости отвсякъде. Поне тествайте нещата на практика, преди да пишете небивалици.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот kossis » Съб 26 ное 2016 14:55


Колега незнам какви тестове си правил на Корсата ти, но ако случайно си успял да направиш повече осветеност напред или в страни неминуемо си заслепявал отсрещните водачи. Нещата са профилирани !
За повече осветеност в страни има Халогени, а за повече напред има Дълги !
А новите диодно/лазерни фарове съчетават тези функции в матрицата.

За цикъла и халогените лампи нещата са ясни.
Глупостите ги написа ти.

Дано да не те барне КАТ с тия модификации, че оня ден оня Специалист с ксеноните сложени на рефлекторен фар си беше за спиране от движение.

Донастройване по този метод с огъване на фиксиращите пинове е Недупостимо и едва ли носи особени ползи.
Аз единствено съм вдигнал халогените нагоре и зоната ми на осветеност се удвоява в границите на късите светлини само !

Сега зацепих какви щуротии правиш и направо... :horror :horror :horror :screwy :bowdown

Колеги вие кривите ли си фиксиращите пинове на крушките !? :bowdown Боже....все повече се изумявам вече....

Трябва производителите на Авто лампи да те вземат да им разясниш тези работи и за цикъла също, и тогава ще настъпи Революция....

И съвет- провери си цокъла на фаровете да не се окаже че е разбит и заради това да си достигнал до тези прозрения. :smile

Последна промяна от kossis на Пон 28 ное 2016 14:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот M3ntata » Съб 26 ное 2016 17:54


Аз си мисля, че крушките са тествани и развити достатъчно през годините, за това има крушки за 3лв и такива за 20лв като са един тип и цокъл. Всичко останало си зависи от самият рефлектор и правилната настройката. Имаме семейно twingo и фаровете определено светят доста добре в сравнение с Golf 2, че и четворката ми (като беше с обикновени крушки) за това рефлектора има значение. Не мисля, че има какво да му доразвиеш на ДОБРА крушка, ако е някой ментарлак съм съгласен, че може и да има лека полза. Ако вдигнеш нагоре заслепяваш и губиш светлината пред колата, Ако ги разшириш губиш яркостта. Едното е за сметка на другото, за това си купих по хубави крушки и когато имам време ще си настроя фаровете по мой вкус. Ако мислиш, че наистина си постигнал добър резултат, сподели го с доказателствата има подходящ раздел тук.

Поздрави.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот ktamen » Съб 26 ное 2016 18:04


radobs написа:А като прочетох за предположенията за халогенният цикъл, ме досмеша сериозно - хоратаса го изследвали сериозно, прилагат го на практика, тук няколко умника смятали, че според тях, нямало такова животно ;) Абсолютни глупости отвсякъде. Поне тествайте нещата на практика, преди да пишете небивалици.

Би ли цитирал някаква конкретна глупост, написана от мен или друг колега, за халогенния цикъл :exclaim
Моите дълги са захранени с около 6 волта променлив ток (синусоида). Никакво потъмняване не съм забелязал.


radobs
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 06 окт 2014 22:30
Автомобил: Opel Corsa
Двигател: C14NZ
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот radobs » Съб 26 ное 2016 19:30


Колега, аз щуротии не правя, а ти изобщо не си вдянал какво пиша, както и предполагах. Няма как да приема, че човек, който пише за "резонаторен фар", може да има повече знания и опит и да ги налага, заблуждавайки останалите. Една подробна снимка на моята кола може лесно да докаже има ли или няма модификации, нещата са си съвсем стандартни, каквито има по хиляди автомобили! Имам две кутии, пълни с всякакви крушки, на които само на 3 бр. са огънати фиксаторите и то само защото са криви, останалите са си както са произведени. А ако покажа и едната Осрам Силвърстар, която е лепена с термосмола, понеже точковите заварки ги намерих изкъртени, сигурно от възмущение ще бъда анатемосан ;) Ако всичко е наред, няма никаква нужда да се пипа и аз самият съм твърдо против да се прави това от лице, което си няма представа какво прави! Няма и грам заслепяване при мен, доказано на стенд. Колко от няколко активно пишещите в тази тема си е играл да проверява на практика нещата - точно на колко градуса е настроен балона, напр., защото те са с различни ъгли при всякакви крушки, въпреки наличието на стандарт. Изобщо прочете ли, че след отдалечаването на автомобила от стената, линията на светлинния сноп пада надолу, нещо така да ти светва, че фаровете са настроени на нужния ъгъл? Нямаш представа какво знам и мога, всеки по-интелигентен човек веднага би разбрал, че няма насреща си недообразован гупак (какъвто тънко немекваш относно мен), който си прави експерименти, налучквайки и без подготовка.
А относно революцията и глупостите, че нямало халогенен цикъл, по-добре иди ти им го кажи на реномираните производители, че са в грешка, трябвало е да нарекат крушките нехалогенни ;) Леко потъмнели заради по-ниско напрежение крушки съм ги пускал на пълно натоварване и са се изчиствали напълно, факт, обяснен добре в чуждоезичните форуми и в техническата литература, но не и в български форуми, където лаици, предполагащи кое как, пишат авторитарни иронични постове.
И не ми е разбит цокъла, защото съм педантичен относно качество на изпълнение, работа и т.н. Фаровете бяха купени нови от магазин, а наричайки нещата с правилните термини мисля, че говори достатъчно за това какво знам. Случайно да знаеш, че релефното стъкло дефакто се нарича френелова леща? Дал съм практичен метод, който не съм измислил аз, но проверен от мен и чета глупости, от хора без практика. Що не вземеш един шублер и сам да провериш разстояния и ъгли, вместо да вкарваш ирония.
Колега ktamen, който пише, че няма такова нещо като халогенен цикъл, за мен пише глупости, несериозно е, цял свят го признава, цяла наука е. Абсурдно е отричането на добре познати и доказани неща. Нищо лично към никого, уважавайте чуждото мнение и не се подигравайте, може и да научите нещо полезно и от човек, когото подценявате. Естествено, че ако нямах познания по оптика, нямаше да пипам крушките, но след като знам как да поставя жичката във фокуса на рефлектора, когато тя не е позиционирана там, вместо да я изхвърля, правя каквото трябва и нещата си идват на място. Няколко снимки лесно биха доказали думите ми.

Последна промяна от radobs на Съб 26 ное 2016 22:35, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот ktamen » Съб 26 ное 2016 19:38


Кой е написал, че няма халогенен цикъл? Поисках цитат, щото явно съм пропуснал да го прочета. А цитат не виждам.


radobs
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 06 окт 2014 22:30
Автомобил: Opel Corsa
Двигател: C14NZ
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот radobs » Съб 26 ное 2016 19:49


Колегата kosis отрече да има халогенен цикъл. И намеква тънко, че аз съм идиот, който не знае какво прави, аз мога и нищо да не споделям, но просто смятам, че полезните неща е добре да се споделят, а не е като да нямам добра подготовка по темата фарове.
Когато човек е любознателен, наблюдателен и иска да научи нещо ново, винаги може да намери начин. Когато си задава въпросчето - защо, как и има смелост да експериментира, ще научи доста, света се движи напред от пионерите, а не от страхливите. Никола Тесла колко го е тресял тока, докато открие безжичното пренасяне на електричество по въздуха.
В руският сайт drive2.ru например има много информация, включително снимков материал - снимки на ръчен режим с различни крушки, на една и съща позиция и ясно се вижда как със смяна на крушката от обикновена на такава с по-силен интензитет, светлото петно се разширява, във всички посоки.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот kossis » Съб 26 ное 2016 23:53


radobs написа:Колегата kosis отрече да има халогенен цикъл. И намеква тънко, че аз съм идиот, който не знае какво прави, аз мога и нищо да не споделям, но просто смятам, че полезните неща е добре да се споделят, а не е като да нямам добра подготовка по темата фарове.
Когато човек е любознателен, наблюдателен и иска да научи нещо ново, винаги може да намери начин. Когато си задава въпросчето - защо, как и има смелост да експериментира, ще научи доста, света се движи напред от пионерите, а не от страхливите. Никола Тесла колко го е тресял тока, докато открие безжичното пренасяне на електричество по въздуха.
В руският сайт drive2.ru например има много информация, включително снимков материал - снимки на ръчен режим с различни крушки, на една и съща позиция и ясно се вижда как със смяна на крушката от обикновена на такава с по-силен интензитет, светлото петно се разширява, във всички посоки.



Натвърднах че пишеш щуротии и правиш глупости. Това не е опит. А за Идиота си е твое изказване !

Аз не виждам нищо полезно в това да деформираш крушката и цокала ! Напротив.
А си и вярваш че и други колеги ще ти повярват и ще има НЛО на пътя после.
Вярвах че по форумите има глупости но ти надмина очакванията ми.

Даже смятам че е добре и Модератор да се намеси тук вече с тия невероятни съвети за пипане по крушките и цоклите.

Още малко ми трябва само !

Халогенен цикъл разбираш.... :horror
За Тесла незнам, но тебе определено те е треснало нещо.
Много пишеш и нищо не казваш като краен ефект.

Гледал си разни предавания по Нешънъл и Дискавари и си мислиш че знаеш всичко.
Тов че сам си сменяш крушките на Опела не значи че си голям майстор. Както и писането на фермани също.


radobs
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 06 окт 2014 22:30
Автомобил: Opel Corsa
Двигател: C14NZ
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот radobs » Нед 27 ное 2016 4:28


А на теб какъв ти е проблемът, дразниш се, че има някой по-знаещ и можещ от теб ли, проблем с егото ли имаш? Да, знам как да оправя крива крушка, не е моя идея и съм го научил от други, явно находчиви и умни хора! Не деформирам нито крушката, нито цокЪлът й, а поставям жичката точно във фокуса на рефлектора и то само в много редки случаи, ако ти не знаеш как става това, има други, които знаят - кой си ти, че ще обиждаш?! Измежду многото крушки, които съм пробвал, съм подбрал такива, които са си в заводски вид и осветяват перфектно пътя, а не гаргите по дърветата - жичката си е на точното място, имат си нужните градуси и са маркови, с непипнати фиксатори. Да, модератор трябва да се намеси, ти открито обиждаш, без основание! Не само за Тесла не знаеш, за доста още неща си в неведение, явно. Кротни се малко, ако обичаш и като не познаваш отсреща човека, внимавай с изказа, не обиждай и не заплашвай! Ти правилен български не знаеш, а си седнал да ми съдиш кой какъв е. Няма нормален форум на тази територия, която да не е обсебена от лаладжии и празнодумци, с напомпено его, мислещи се за много велики и пречещи на нормалните и кадърни хора. Достатъчно технически обосновано се изразих, за разлика от "резонаторните" ти фарове, мисля, че който има нещо в главата си, ще ме разбере и ще съм му полезен. Заяде се за глупости, а не търпя някой да ме обижда, без да ме познава, та гледай да не прекалиш. За мен полезен колега би бил такъв, на когото постовете му са информативни и съдържателни, твоите са чисто заяждане и тупане в гърдите. Аз мога много лесно да докажа всяка една своя дума относно крушки и фарове, доста ще ме разберат, но не и такива като теб. Ще повторя, щото ми писна отдавна на дънната платка - форумите масово са обсебени от такива типове, париращи и задушаващи нормалните и будни хора, които в края на краищата не им се занимава с глупости и се оттеглят, оставяйки енергичната посредственост да се вихри на воля!
"Качило се секо на кола и писка" - много точно го каза Павел Попандов в един филм...


radobs
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 06 окт 2014 22:30
Автомобил: Opel Corsa
Двигател: C14NZ
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: най-добрата халогенна крушка?!

Мнениеот radobs » Нед 27 ное 2016 11:17


И за да не съм голословен, ето малко инфо от мен. Понеже ми се е налагало да отварям фарове и съм се чудел с какво да лепя стъклата, има херметик, който е точно за целта - https://www.drive2.ru/l/941245. Ето и линк, откъде може да се намери в България - http://www.abro-bg.com/catalogue/prod_226.html, надявам се модераторите да не го сметнат за реклама, а за желание за помощ, защото доста хора ползват силикон, с който фара става неразглобяем почти.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hristodj и 234 госта