TESLA електромобил...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Skruji » Сря 23 окт 2019 10:09


Много интересна, няма що, състояща се от 5 изречения на кръст.




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот MMX » Сря 23 окт 2019 10:22


статия - реклама и то от 2016


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Чет 24 окт 2019 10:06


Ихаа недоволни потребители :icon_lol
От Бг медия толкова. Като искаш повече, търсиш - https://www.google.com/amp/s/electrek.c ... miles/amp/
Ако и това тие малко, търсиш още :wink

А за другото - 2016та е колата :banghead

едит:
Ето още нещо за електромобилите:
Гумите им се износвали по-бавно - https://blogomobil.com/%D0%BD%D0%BE%D0% ... dsj1KximX0


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот hooligan_sk » Чет 05 дек 2019 16:16




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Чет 05 дек 2019 16:26


hooligan_sk написа:Публикувано във факти.бг:
Огромни опашки по зарядните станции на Tesla


За без пари толкова :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот ktamen » Пет 27 дек 2019 19:13




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот lion_heart002 » Пет 27 дек 2019 22:36


Харесва ми много P100D, ускорение само 2.2 секунди до 100 и 480 км пробег. За съжаление ще трябва да почакам още някоя година докато мога да си я позволя. Иначе гледах Рено Флуенс , но пробег от 200 км не ми върши работа по простата причина,че минавам повече на ден.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Stivi » Съб 18 яну 2020 11:47


Кофти,европейският "електрически балон" май нацели първото трънче :Mr Green Fun
https://fakti.bg/technozone/439351-shokovo-poskapvane-na-toka-za-elektromobili?fbclid=IwAR1PF-7aAn52q8f0xQf4xAXMHaGe3njj0tEXfMWIl0luMmpyaHfev_2kzzo


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Водния дух1 » Съб 18 яну 2020 20:29


Е,така е -агънцата станаха множко-трябва да ги подстрижем.Няма безплатен обяд...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 21 фев 2020 8:23


https://m.fakti.bg/technozone/447607-ap ... volkswagen

Обяснение за разликата между млада технологична компания и традиционен авто производител.
Защо изостанаха най-големите?!

(не добре преписана статия, но дава поле за размисъл)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот VWGT » Пет 21 фев 2020 12:32


Покрай новогодишните празници попаднах на много интересен репортаж, то даже бяха няколко серии по AutoMotorUndSport (мисля, че така се водеше канала). Немски канал, бяха в Дубай с най-новите e-tron-и на Ауди и честно казано за първи път осъзнах наистина колко по-различно нещо е е-колата от колата с ДВГ. Да, и двете изглеждат от вън еднакво, но до там. Всичко останало дори и от гл.т. на физиката е коренно различно. И немците доста се бяха постарали да покажат всякакви гледни точки, като започнеш от видовете ел.двигатели, които всеки производител слага в колите си, софтуерните настройки, начин на каране, та до батерии, начин на зареждане и тн. Накрая моя извод беше, че Тесла е еталон. Много яко R&D, за тях колата е едно цяло, сами си разработват всичко, от софтуера, ел двигател, през батерии, та до колонките. Цялото ноу-хау е в тях, докато ... самия бизнес модел при традиционните автопроизводители е различен. Те работят и мислят по компоненти, цялата мрежа от доставчици ... бош им прави електрониката, лг батериите, еди кой си колонките и тн, те лепят накрая емблемата. Когато нещата се стандартизират, ноу-хау стане достъпно за всички, това сигурно ще върши работа и ще е много по-ефективно като разходи, но в момента като технология изостават, заради начина си намислене. Не знам, може би не искат да харчат собствени пари да развиват технологията, и чакат някой друг да го направи, може би още харчат големи суми за ДВГ (гледам статията за новия дизел, мазда пък мъчат бензина).
Ще потърся сериите, смятам, че ще са интересни.


това беше едната серия, в която имаше доста добри обяснения за технологията при е-колите попринцип ... само че я намирам само на немски, а аз 100% съм я гледал с някакъв превод :) (ако някой я намери с превод на енг или бг да пише, бих я изгледал отново)

https://www.youtube.com/watch?v=4H4UPMs2xMM


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Пет 27 мар 2020 14:32


Скоро писах в някоя тема, че VW винаги са имали проблем с програмирането и целия IT масраф в автомобилостроенето.
Сега разбирам, че цялата идея на новите електромобили е била отново да има отделни блокове за управление.
Този консерватизъм ще яде глави, особено сега.

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... en-skandal


п.с. знам, че Кайзен ще се издразни на източника, но още не съм сядал да се разровя повече за проблема :icon_lol


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот hooligan_sk » Пет 27 мар 2020 18:17


Всички тези проблеми, вече не са на дневен ред: https://jalopnik.com/vw-and-daimler-are ... 1842523168
:death


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот Asko VW » Съб 28 мар 2020 10:49


Положението изглежда тежко, но да не забравяме, че VW (а и другите немски производители) са преживяли втората световна война и последвалата я разруха на цялата страна, както и следващите години през които Германия беше разделена, ще се справят и с това сега.
Колкото до проблемите с ID3, нещо не разбирам защо се получава тази драма и защо търсят помощ от Даймлер при положение, че в семейството вече има работещи електрически модели, както при Ауди така и при Шкода. Е-Голф не го броя защото е по-стара концепция и вероятно технологията е неприложима към новата платформа.
Доста хора казват, че Тесла имат предимство защото всичко си разработват и правят сами, както и защото използват един общ модул за управление на цялата кола, а при VW са отделни модули. Аз съм на малко по-различно мнение. За компания, която прави половин или 1 милион автомобили общо от всички модели, системата направи си сам може и да работи, но ако целта е десетки милиони автомобили от различни марки и модели това надали е работещо, представете си какъв ресурс трябва да се вложи в нови производствени мощности, човешки ресурс и нови разработки и това при положение, че вече имаш партньори (и то какви , например Бош),които вече имат всичко това. Колкото до това един или множество управляващи ел. модули.... ми не знам, ако този единен модул издумка, умира целия автомобил и подмяната му вероятно ще струва 1/3 - 1/2 от цената на автомобила, при отделните модули, не всеки е критичен и отказ на такъв няма да доведе до пълен блокаж на автомобила, а и подмяната на един отделен модул ми се струва далеч по-поносима от тази на един общ.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: TESLA електромобил...

Мнениеот group® » Съб 28 мар 2020 16:48


Дайте да си запазим автомобилните теми и някак да не ги свеждаме всички до настоящия момент. Както историята е показала, някои неща ще ги четем и след години - да мислим за тогава.

Проблемът с модулите е голям, според моето слабо компетентно мнение. Всички знаем принципа - 'Простите неща са най-здрави'. Когато имаш 3-4... модеула, които са свързани и взаимонужни, неизбежно получаваш верига с 300-400...% повече шанс от дефектиране. Поне моята проста логика така работи.
Не искам да изпадаме в размисли за верига на доставчици, договори и ангажимент, но неизбежно има фактори, които диктуват забавяне в техническата логика и напредък при големите концерни.
Дано видим известна гъвкавост и пренастройване на логиката при VW,, с която да се измъкнат от изоставането.

При Тесла/Мъск е много видна възможността и борбата за взимане на гъвкави (така да ги наречем) решения в публична компания. От това има нужда и VW, поне според мен.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: evg_eni, zueka1 и 223 госта