Бензиностанции Еко - НЕкоректен партньор - update 2023

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
k1ko0oo
Мнения: 61
Регистриран на: Сря 26 окт 2016 17:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот k1ko0oo » Пет 13 апр 2018 19:33


някакви скорошни мнения за обикновения дизел на Еко ?




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот IvanMan » Пет 13 апр 2018 20:18


Само с него карам и аз си слагам добавка за дизел BDC.
Средният разход за 72 000 км. е 6 литра на 100 км.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот Водния дух1 » Пет 13 апр 2018 21:19


Тази зима ме зареждаха служебно с обикновената нафта на ЕКО. За пръв път ми замръзна горивото.Карам дизел от 15г.- зареждал съм от всякакви знайни и незнайни бензиностанции,от туби ,от бидони и всякакви съдинки-никога не ми е замръзвала нафтата. Аз поне съм си направил изводите...


k1ko0oo
Мнения: 61
Регистриран на: Сря 26 окт 2016 17:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот k1ko0oo » Пет 13 апр 2018 21:27


Ясно значи положението е пак плачевно


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот Kuncavia » Пон 16 апр 2018 15:31


Аз никога съм нямал проблем с нафта на ЕКО.
Разбира се винаги карам с BDC.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот barutchiev » Пон 16 апр 2018 15:44


Колеги, как седи работата с франчайз бензиностанциите на Еко и по-специално в Пловдив? Има ли франчайз? Нямам си и идея каква им е "Гаранция(та) за качество" , но имат страшни разлики в качеството на горивото. От както съм с клубна карта за отстъпка, зареждам от тях и то все премиум бензина им. Има 2 бензиностанции, където колата направо окуцява. Когато заредя от 3та-не мога да я позная(мърка и има тяга) . На няколко пъти съм ги изреждал и винаги е така.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот MMX » Пет 20 апр 2018 15:52


Водния дух1 написа:Тази зима ме зареждаха служебно с обикновената нафта на ЕКО. За пръв път ми замръзна горивото.Карам дизел от 15г.- зареждал съм от всякакви знайни и незнайни бензиностанции,от туби ,от бидони и всякакви съдинки-никога не ми е замръзвала нафтата. Аз поне съм си направил изводите...

Потвърждавам. И на мен ми се случи предната година и съм ги отрязал изцяло за зимата, лятото по изключение. По-предната зима смених акумулатор най-вероятно без нужда пак заради сложно палене. Дано някой не каже, че проблемът ми е, че не съм слагал от скъпия дизел, защото за евтиния е "нормално".


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот dobrin » Пет 20 апр 2018 16:43


От 2006 г. зареждам само там. Никога не ми се е случвало да ми замръзне нафта или да ми е трудно паленето. Рядко зареждам Авио дизел, доволен съм с две думи от обикновения дизел на Еко. От тогава съм сменил над 10 автомобила и резултатите са били винаги едни и същи. Сравнявал съм и с други бензиностанции, включително ОМВ, Шел, Ромпетрол, Круиз, Петрол ... Доволен съм от Еко и не мисля, че скоро ще сменя с друга.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот MMX » Пон 23 апр 2018 15:32


Там е работата, че от Еко до Еко има разлика. Ела тук където аз зареждаХ и ще видим какво ще кажеш. Най-вероятно всеки обект зарежда и разрежда откъдето и както си прецени. Евентуално само Авио-то идва централно без своеволия.


Потребителски аватар
zzzzzzz
Мнения: 1005
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 13:31
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: ADD
Местоположение: Димитровград

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот zzzzzzz » Пон 23 апр 2018 19:35


Обикновената нафта на ЕКО няма зимна добавка.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот MMX » Пет 27 апр 2018 10:43


zzzzzzz написа:Обикновената нафта на ЕКО няма зимна добавка.

Дали има друга бензиностанция, която продава подобно нещо през зимата? И не съм сигурен дали нямаше знак снежинка и на обикновения им дизел. Или предполагат, че много рядко има температури под 0 градуса.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот beuchat » Пет 27 апр 2018 13:39


Снежинката доколкото знам се слага,когато партидата е т.нар. "зимна нафта".Иначе преди 2-3 години имаше случаи на замръзнала нафта от Петрол,отделно съм чувал,че и "зимния" дизел на ОМВ замръзва.Всичките са един дол дренки.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот MMX » Пет 27 апр 2018 16:46


Не са един дол дренки, а въпросът тук беше, че ЕКО открито си признават, че няма добавка (ако е вярно). Т.е. продават ти дизел посред зима с ясната идея, че ще замръзне без добавка - но никой по бензиностанциите не е инструктиран да предупреждава за това.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот Vlad777 » Пет 27 апр 2018 17:05


MMX написа:Не са един дол дренки, а въпросът тук беше, че ЕКО открито си признават, че няма добавка (ако е вярно). Т.е. продават ти дизел посред зима с ясната идея, че ще замръзне без добавка - но никой по бензиностанциите не е инструктиран да предупреждава за това.

Къде видя ЕКО да твърдят такова нещо? :screwy

Странно как зареждам само от ЕКО, пък нито един път не ми е замръзнала нафтата или да съм имал проблеми с горивата?

Друг е въпроса ако напълниш един резервоар през ноември, когато е 15 градуса и не си го изхарчил до януари, когато става -15. Тези, които не карат много през зимата не трябва да сипват много гориво, защото то не е съобразено с атмосферните условия след месец-два.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бензиностанции Еко - постоянни по-ниски цени с карти Economy

Мнениеот MMX » Пон 30 апр 2018 10:13


Vlad777 написа:
MMX написа:Не са един дол дренки, а въпросът тук беше, че ЕКО открито си признават, че няма добавка (ако е вярно). Т.е. продават ти дизел посред зима с ясната идея, че ще замръзне без добавка - но никой по бензиностанциите не е инструктиран да предупреждава за това.

Къде видя ЕКО да твърдят такова нещо? :screwy

Странно как зареждам само от ЕКО, пък нито един път не ми е замръзнала нафтата или да съм имал проблеми с горивата?

Друг е въпроса ако напълниш един резервоар през ноември, когато е 15 градуса и не си го изхарчил до януари, когато става -15. Тези, които не карат много през зимата не трябва да сипват много гориво, защото то не е съобразено с атмосферните условия след месец-два.

Виж мнението по-горе на @zzzzzzz относно липсата на зимна добавка. Затова съм написал в скоби "ако е вярно". Правя минимум 1500км месечно, т.е. няма как от ноември да ми стои гориво. В допълнение големите студове са все януари-февруари. И накрая - ако зареждаш редовно през зимата от ЕКО във В. Търново - тогава може да твърдиш как не ти е замръзвала нафтата. Последният път когато окончателно се убедих в измамата им беше на минус 8 градуса. Ако беше -18 как да е, но -8 е прекалено малко. Изтощих акумулатор с достатъчно много опити за въртене, не да кажеш, че е бил гроги. Бях сменил подгряващи свещи есента и бях сигурен, че нея зима вече няма да имам грижи. Не запали от доста въртене. На обяд като се стопли подавах ток от друга кола, запали - отидох в Ромпетрол, долях половин резервоар. На другата сутрин -12... и пална от раз. И не става дума за единичен случай - предишната зима пак 2 дни не успявах да запаля, смених акумулатора с нов и това не спаси. И при всичките случаи съм пълнил на ЕКО с мисълта, че зареждам от надежден източник. Откак спрях да пълня там през зимата не съм имал проблем не само да не запаля, а дори да правя многократни опити за въртене.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: asuan, Burner_inc, padrino и 49 госта