Бензиностанции Еко - НЕкоректен партньор - update 2023

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот group® » Вто 19 фев 2019 10:33


MMX написа: Констатация

Мястото за тези 'констатации' не е в тази тема!
Отделно, колко други фактори има, само един дизелов мотор си знае.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот Vlad777 » Вто 19 фев 2019 13:03


MMX написа:Ето и малко статистика от мен: Сменени акумулатор и подгряващи свещи (приблизително 160 + 260 = 420лв). Причина - не пали в студа. След смяната пак имах случаи да не пали. Констатация: липса на добавка в дизела на ЕКО (не съм го установил само аз). И двата разхода бяха напълно ненужни. PS: Зареждах в ЕКО защото прочетох похвала в този форум, че дизелът на ЕКО е най-най-добър.

Интересно ми е кой те е накарал да сменяш работещи акумулатор и подгревни свещи? :screwy :screwy :screwy И какво общо има с темата това? Явно някой умник ти е правил диагностиката и накрая като е видял, че проблема не се решава естествено го е отдал на горивото щото е най-лесно и няма как да се докаже. Смени майстора, а не бензиностанцията!

Зареждам всичките коли в семейството само на ЕКО повече от 10 години (дизел, бензин, газ). Ползвам си картата за отстъпка и съм доволен.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот MMX » Вто 19 фев 2019 13:55


Vlad777 написа:
MMX написа:Ето и малко статистика от мен: Сменени акумулатор и подгряващи свещи (приблизително 160 + 260 = 420лв). Причина - не пали в студа. След смяната пак имах случаи да не пали. Констатация: липса на добавка в дизела на ЕКО (не съм го установил само аз). И двата разхода бяха напълно ненужни. PS: Зареждах в ЕКО защото прочетох похвала в този форум, че дизелът на ЕКО е най-най-добър.

Интересно ми е кой те е накарал да сменяш работещи акумулатор и подгревни свещи? :screwy :screwy :screwy И какво общо има с темата това? Явно някой умник ти е правил диагностиката и накрая като е видял, че проблема не се решава естествено го е отдал на горивото щото е най-лесно и няма как да се докаже. Смени майстора, а не бензиностанцията!

Зареждам всичките коли в семейството само на ЕКО повече от 10 години (дизел, бензин, газ). Ползвам си картата за отстъпка и съм доволен.

10 пъти вече стана дума, че ВСЕКИ обект на ЕКО е за себе си. Къде ти зареждаш е едно, а къде аз зареждам е друго. Не трябва да е така, но е така. Проблемът ми 100% сигурно беше от замръзващо гориво. Не съм си помислял за вариант замръзнало гориво поради причината, че зареждах само и единствено от ЕКО, защото имат върхов дизел. Сигурен съм, че дизела от Петрол, Лукойл и останалите по-едри вериги не замръзва - а след като зареждам от още "по-добра" верига, значи какво има да мисля - не е възможно, нали? Или се съмняваш. След като смених подгряващите свещи и смятах, че вече няма да имам грижи с паленето и пак не запалих при не много голям студ (-8), смених бензиностанцията. И какво стана - миналата зима и тая зима не съм имал нито един подобен проблем, не само да не запаля, а и да се налага второ въртене на стартера. Преди това съм въртял по 7-8+ пъти докато акумулаторът почти се изгуби. Каква според теб може да е причината един ден да изхабя акумулатора, на другия да заредя на друго място, сутринта да е -12 (спрямо -8) и да запали от раз? Но щом казваш, явно е от майстора (официален сервиз на марката!). Бензиностанцията ще е случайно стечение на обстоятелствата.

Последна промяна от Pichaga на Вто 19 фев 2019 19:19, променено общо 1 път.
Причина: мнението не е свързано с темата, която е за карти с отстъпка! Научния труд как от замръзнал парафин в горивото се сменят свещи и акумулатор, можеш да го развиеш в друга нарочна тема!


Потребителски аватар
lusko_vabel
Мнения: 200
Регистриран на: Вто 13 сеп 2011 17:11
Автомобил: Vw Passat B5 1.9 TDI
Двигател: AFN
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот lusko_vabel » Сря 20 фев 2019 19:09


Някой който може да ми даде карта в района на Хаджи Димитър в София, а също така и табелките vwclub.bg от 5лв които са?


Потребителски аватар
keksa
Мнения: 925
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 2:55
Автомобил: Golf VI
Двигател: CAXA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот keksa » Пет 22 фев 2019 11:03


lusko_vabel написа:Някой който може да ми даде карта в района на Хаджи Димитър в София, а също така и табелките vwclub.bg от 5лв които са?


От тези табелки няма. Те бяха лайстни само, но вече не ги правим. В района на Хаджи Димитър работи jorko123. Най добре се разберете с него.


mar4o
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот mar4o » Нед 28 апр 2019 16:33


IvanMan написа: Всеки има право на мнение и да зарежда от където иска, аз лично зареждам само на ЕКО.
Малко статистика:
Общо заредено - 4 932,09 л.
Изминато разстояние - 83 476 км.
Разход Дизел 5,91 L/100 km.

Ако не е тайна на коя/кои бензиностанции на Еко? Поздрави!


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот IvanMan » Нед 28 апр 2019 17:33


99% от зарежданията са на ЕКО Младост - бул. Александър Малинов №37.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот muns61 » Чет 08 авг 2019 19:17


Извключително недоволен от заредена газ на ЕКО във Варна на изхода за Златни пясъци, в ляво по посока на излизане. На 27, или 28-ми миналия месец заредих там и колата придърпваше и нямаше мощност - бедна смес. На бенз си вървеше нормално. За 380 км ми направи и сериозен разход, почти винаги карах на обогатител, за да върви що-годе нормално. На тръгване от Варна заредих на ОМВ и колата литна.
Вече и кафе не бих взел от ЕКО...


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот Каспър » Пет 09 авг 2019 8:51


Това че във Варна си нацелил скапана газ, означава ли че на Еко във Плевен примерно отново ще е скапана газта, че да спреш да сипваш от Еко?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот MMX » Пет 09 авг 2019 10:49


ЕКО уж е верига, но с голяма степен на "автономия" на обектите. Така че трябва да се коментира конкретно ЕКО, а не веригата като цяло.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот muns61 » Пет 09 авг 2019 18:15


Каспър написа:Това че във Варна си нацелил скапана газ, означава ли че на Еко във Плевен примерно отново ще е скапана газта, че да спреш да сипваш от Еко?

В Плевен живея на 150 метра от ЕКО и понякога зареждах за 5-10 лв от тях като свърша газта в моя район, за да не карам на бензин до там, където зареждам постоянно. За последните няколко години 2 пъти съм зареждал такава газ от нашето ЕКО и последните 2 г не съм стъпвал там. Даже жената ме попита във Варна защо ще сипвам тук, та викам - Е, няма всички да са ментаци като нашите. Явно в тази верига контролът върху дилърите е рехав.
Там, където зареждам обикновено, никога не съм имал проблем с качество и количество, независимо от региона. Сондата ми няма ограничител и винаги, когато пътувам, зареждам до откат. Никога в 42-литровата ми бутилка не са вкарвали повече от 41.5 литра и никога не съм имал проблем с вървеж и разход.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот Svetlix » Пет 09 авг 2019 19:55


От известно време тази бензиностанция е с нови собственици. Току-виж нещо се е променило. Аз лично също я подминавам. Бензин и нафта сипвам на другото Еко, което е срещу Мизия. Лошото е че там няма газ.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 09 авг 2019 20:02


За кое ЕКО в Плевен пишете?
Това преди изхода за Ловеч дилъра е същия.
Както и преди две години.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот Svetlix » Пет 09 авг 2019 20:30


Точно за него. По едно време някакъв врачанин го беше взел. Но до колкото имам информация, вече не е той.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Бензиностанции Еко - по-ниски цени с карти VWclub.bg Economy

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 09 авг 2019 20:31


Тц.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта