В момента е Нед 18 ное 2018 12:07
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Пон 27 ное 2017 21:09 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Колеги протече ми радиаторчето на парното. С добавка някой пробвал ли е да оправи такава повреда. За охладителния радиатор знам, че действат, но за парното :gruebel

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Пон 27 ное 2017 21:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Най-много да се запуши и да спре топлото точно сега в студовете.По-добре го смени с ново.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Пон 27 ное 2017 21:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Golf 3
Двигател: GTI 2.0 8V AGG
Не слагай,ще запушиш парното и ще мреш от студ(личен опит от един така наречен "майстор").Ако теча е малък карай докато може.Ако е голям сменяй преди големите студове ако разчиташ на колата.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Пон 27 ное 2017 21:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Добавката спира теча на големия радиатор и почти винаги запушва радиаторчето на парното.
+1 за смяна на радиаторчето на парното.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Пон 27 ное 2017 21:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Добавките са за автоджамбазите, да закърпят положението с цел продажба. Ако мислиш да ползваш колата си я ремонтирай!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Пон 27 ное 2017 22:00 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
В момента нямам време да я правя и за това търся лесен начин да изкара до лятото. Четох за добавка Holts, че била много добра и не срещнах оплакване, че е запушила нещо. Иначе теча е на 200-250км едно казанче го няма. В градско ми се струва, че по-бързо изчезва водата.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Пон 27 ное 2017 22:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: 1.9 TDI 110hp AHF
Временно решение е, след няколко месеца пак протича. А може и да запуше нещо.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Вто 28 ное 2017 7:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Пробвай с редлелт на холтс.Аз лично съм пробвал на 3 мои коли без негативи за парното и до ден днешен.Има я в Кауфланд,ОМВ и на някои други места.Малко синьо шишенце.Прочети инструкциите и ги спази дословно.Гарантирам ти че на другия ден няма да го има проблема.Като дойде лято ще си смениш радиатор парно.Струва 8-10лв. добавката,няква английска е.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Вто 28 ное 2017 12:39 
Извън линия
King of the Road
King of the Road
Потребителски аватар

Автомобил: 2 x Golf 2 + Jetta 2 + Audi A3
Двигател: RP+PG+PB+AGN
Има и на Брадал такава добавка за спиране на течове от радиатора

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Вто 28 ное 2017 13:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Аз на 3-ката и сега на Бората съм сипвал ето такава добавка - http://mannol.com.ua/en/wp-content/them ... mia/25.png.
Голфът го карах повече от 2 години с нея, нямах проблеми със запушване или нещо подобно. На Бората радиатора протече миналата зима и пак и сипах такава добавка - още си е с нея - нямам теч и проблеми за сега.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Вто 28 ное 2017 14:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
stefan_mil4ev За какъв автомобил става въпрос ?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Вто 28 ное 2017 21:09 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Радвам се, че има и успешни опити. Още утре отивам да взема едно шишенце и да видим. Иначе автомобила е ауди.
Тъй като съм с вода в момента (в Бургас, времето е още меко), трябва ли първо да налея антифриз и тогава добавка или може и обратното?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Сря 29 ное 2017 13:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
stefan_mil4ev написа:
Иначе автомобила е ауди.
Тъй като съм с вода в момента (в Бургас, времето е още меко), трябва ли първо да налея антифриз и тогава добавка или може и обратното?

Съдейки по написаното е стар модел и сигурно без климатик. Не се занимавай с глупости , а си смени радиаторчето.Не е сложно за автомобил без климатик.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Сря 29 ное 2017 14:55 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Стар модел е, с климатроник е :wink Ако беше лесно, да го бях сменил вече :banghead За това търся решение да изкара до лятото. Преди време сменях вентилатора и го вадих, процедурата не е трудна, но си изисква време, което в момента нямам възможност да отделя. С вода я карам, заради непрекъснатия теч, Все се опитвам да го хвана. Водният радиатор ми е нов, не е от там. Никъде, не мокри и не таи, обаче в купето има много неприятна миризва на спарено и липсата на теч го отдавам, че пропуска от там и се изпарява водата. При високи обороти направо започва да вони.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Добавка за спиране на теч на радиатор за парно Публикувано: Сря 29 ное 2017 15:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01
Как тече в купето, та се налага да доливаш, пък няма мокро? Да не си развъдил гъби и оттам да смърди така?

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00