задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот joker » Сря 20 юни 2012 13:45


Новата аларма която поставих на Г4-ката(някакво бълагро-китайско производство...Мillenium-Стара Загора) започва да пищи след като колата силно се нагрее .Оправихме всички контакти на вратите,вкл и задната.Плафоните светват и угасват от всяка врата,самата аларма увихме във фолио да не се нагрява и пак..... :banghead: Получава се само когато колата силно се нагрее...и когато феноменът се появи, алармата се задейства веднага след зключването.Датчикът мига 3 пъти като за отворена врата,но всички врати са затворени и нито един плафон не свети.Ако я карам 10-на мин да я одуха вятъра феноменът изчезва.!Нищо не мога да покажа на алармаджията защото докто стигне до него и всичко е наред!Дори и малко сянка предотвратява включването..3 дни стоя на сянка без проблем ...днес я иакарах на силно слънце и пак!....А сега де scare ????Ако можете помогнете с идеи:( .Че си скъсах нервите,а на алармаджията му скъсах телефона от звънене...и псувни!!!!Сега отивам да я оставям при него да я следи няколко дни...Аман!!!




Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот Ljubon » Сря 20 юни 2012 14:27


Ако имаш обемни датчици в купето, може да е от тях. Те реагират при промяна на обема в колата. При мен на старата кола се включваше алармата от обемните датчици, но при изстиване и свиване на въздуха в купето по-късно през нощта. Като по часовник, някъде около 24 часа. :banghead:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот joker » Сря 20 юни 2012 17:52


Ljubon написа:Ако имаш обемни датчици в купето, може да е от тях. Те реагират при промяна на обема в колата. При мен на старата кола се включваше алармата от обемните датчици, но при изстиване и свиване на въздуха в купето по-късно през нощта. Като по часовник, някъде около 24 часа. :banghead:

Цък :cry: ....нямам!
Сега взеха да ми развиват теорията как на "четворките било голям проблем да се сложи аларма"....да бе!На крив чеп вълната му пречи! :twisted: ...прости Господи и Вие ,колеги!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот muns61 » Сря 20 юни 2012 19:14


Предполагам, колата ти е тъмна, а алармата е нейде под таблото. Вземи си сенник за табло, алуминизиран, та да не се нагрява толкоз. Другият вариант е да смениш алармата, ама все китайки са...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот Bai Sando » Сря 20 юни 2012 20:05


Аз с китайски до сега не съм имал ама никакви ядове :да:
На сегашния ми голф му сложих българска на BSM и като я понапече слънцето почва да премяква все едно се задейства от удар.В началото всеки път излизах да видя кой бара ама никой...вече не и обръщам внимание даже,ама е кофти така.Забелязъл съм и други коли с такива аларми и те си се включват когато си искат,явно фабричен дефект или не знам и аз :?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот joker » Сря 20 юни 2012 21:07


muns61 написа:Предполагам, колата ти е тъмна, а алармата е нейде под таблото. Вземи си сенник за табло, алуминизиран, та да не се нагрява толкоз. Другият вариант е да смениш алармата, ама все китайки са...

Да тъмносин е.Но колата без сенник не стои.Самата аларма увихме във фолио от сенник...но :banghead: .Другият ми Голф е черен ама подобен проблем с китайката нямам вече 8-ма година.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот Iezekil » Сря 20 юни 2012 21:33


Това е от шоковия датчик,явно имаш такъв.Той се задейства от вибрации и доколкото съм виждал един модел е една шайба на пружинка.
Повече ефективност има като е опряна кутията на шасито някъде.Или трябва да му сменят мястото,или да я направите висяща,или да го захванете на таблото,или просто да му намалите чувствителноста.Има опция и да си заключваш колата без да го активираш/при някои модели/но явно това не те устройва.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот joker » Сря 20 юни 2012 21:48


:idea: Мисля,че си май на прав път...сега като се замисля в началото като го направихме много чувствителен и се задействаше от много по-малко затопляне.Препрограмирахме го за по-силен удар и започна да се задейства при много по-силно нагряване.Не мога да оставя колата без шоков датчик,че наркоманите в махалата пак ще ме върнат със 600 лв назад!Утре ще говоря с алармаджията за вариантите!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот Iezekil » Сря 20 юни 2012 21:55


ами аз имам шоков датчик също от както имам аларма-6 или 7 години.За това време почти не съм го използвал.Моята има и книжка и сам си намалих чувствителноста доста,реално си работи при удар с ръка примерно.Инък е лудница-от минаващи коли,гръмотевици,загряване и седващо охлаждане на колата от слънцето.При максимално намаляне моята пак работи шока и приписква,но не включва самата аларма...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот kris11 » Чет 21 юни 2012 20:41


joker написа:Не мога да оставя колата без шоков датчик,че наркоманите в махалата пак ще ме върнат със 600 лв назад!

какво толкова ценно има в нея оставено ?? Намери си банка и паркирай там. хем и ти доволен , а и те също , ако тръгваш някъде в 8 часа. Ти паркираш пред камера, те пък си слагат табелите за паркомясто като тръгнеш. Само гледай да се връщаш в часа в който банката затваря +- 10-15 мин./ зависи кога минава инкасото.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот parno » Чет 21 юни 2012 20:42


карах няколко дни без табло и модула на алармата ми се напичаше директно
същия проблем - седи и църка без причина :D
в тая жега всичко прецърква


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот joker » Чет 21 юни 2012 21:24


kris11 написа:
joker написа:Не мога да оставя колата без шоков датчик,че наркоманите в махалата пак ще ме върнат със 600 лв назад!

какво толкова ценно има в нея оставено ?? Намери си банка и паркирай там. хем и ти доволен , а и те също , ако тръгваш някъде в 8 часа. Ти паркираш пред камера, те пък си слагат табелите за паркомясто като тръгнеш. Само гледай да се връщаш в часа в който банката затваря +- 10-15 мин./ зависи кога минава инкасото.

Акумулатор-220 лв
Музика-200 лв
Счупена брава-80 лв
Нова аларма -100 лв
Дреболии(но важни) от жабката-50 лв
Допълнителни разходи около възстановяването -100 лв
....ей го "ценното"... :banghead:


Потребителски аватар
steni
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 19:22
Автомобил: Passat_b5
Двигател: ADR 98
Местоположение: Стара Загора

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот steni » Чет 21 юни 2012 21:46


Колега не е от автомобила, от алармата е. Идентичен проблем при Ауди В4, със същият модел аларма от днес, оправданията на "специалистите" -същите.
При намиране на адекватно решение пиши.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот hooligan_sk » Пет 22 юни 2012 9:36


kris11 написа:
joker написа:Не мога да оставя колата без шоков датчик,че наркоманите в махалата пак ще ме върнат със 600 лв назад!

какво толкова ценно има в нея оставено ?? Намери си банка и паркирай там. хем и ти доволен , а и те също , ако тръгваш някъде в 8 часа. Ти паркираш пред камера, те пък си слагат табелите за паркомясто като тръгнеш. Само гледай да се връщаш в часа в който банката затваря +- 10-15 мин./ зависи кога минава инкасото.


А най-добре направи си купи една банка mhihi

Къде ги намирате тея некадърни алармаджии направо ви се чудя. Шок датчика се пуска на най-ниска степен, колата си пищи при разбиване или удар и никога няма да се обади от преминаващ мотор, вятър, жега... :да:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: задействане на аларма при нагряване на колата от слънце.

Мнениеот joker » Пет 22 юни 2012 10:00


steni написа:Колега не е от автомобила, от алармата е. Идентичен проблем при Ауди В4, със същият модел аларма от днес, оправданията на "специалистите" -същите.
При намиране на адекватно решение пиши.

Решението... след малко "нежности" и закани за "любовна ласка"...т.н "майстор" извика друг майстор и днес ще сменят алармата.....



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11, ktamen и 214 госта