Автокаско къде е най-добре да се направи?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Автокаско

Мнениеот zografski » Вто 13 яну 2015 14:10


Лев-инс и Армеец май са най-добри в изплащането на обезщетения! Бул-инс - НИКОГА, за булстрат знам, че са много евтини, но нямам инфо как са с изплащанията! Аз лично съм към Лев-инс и съм доволен или поне за сега са най-коректни с мен. Пълно каско с всички му екстри за тази оценка от 6000лв, сиг ще ти е към 350-400лв .




Потребителски аватар
Polo6R
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 16:36
Автомобил: VW Polo + Audi A4 B8
Двигател: 1.2 TSI 2014 + 1.8 TFSI 2010
Местоположение: София

Re: Автокаско

Мнениеот Polo6R » Вто 13 яну 2015 14:43


С двете ръце за Уника. Всичките ми автомобили са към Уника в момента. Изплащали са ми 2 челни прозореца, пребоядисване на предна броня+калник на Аудито и то без никакви пазарлъци и проблеми. За цена не мога да ти кажа конкретно за твоя автомобил.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Автокаско

Мнениеот siso_k » Вто 13 яну 2015 16:07


Не бих препоръчал никоя, на първо място, за да не ги рекламирам, и на второ - защото никоя компания, оперираща на българския пазар, не се отнася коректно докрай със своите клиенти. И все пак:

Ако бях аз, бих се застраховал в:

1. Алианц
2. Лев Инс / Уника;

Задължително трябва да имаш Аларма. Ако ти кажат, че примерно за коли след 2002 г. не се изисква - не им вярвай :a045 В общите условия на всички компании, за покриване на риска кражба, се изисква да имаш сигнално охранителна система със светлинна и звукова сигнализация!

Ако бях аз,НЕ бих се застраховал в:

1. Бул Инс;
2. Армеец;
3. Всеки друг, който ми предлага евтино каско;

Имай предвид че всички компании плащат малките щети - одраскан калник, пукната броня, но стигне ли се до изплащане на щети за кражба или за тотал - тогава повечето компании почват да правят големи цигании.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автокаско

Мнениеот silent » Сря 14 яну 2015 21:22


Отдавна не ползвам услугата каско...и не мога да ти кажа каква е хавата към момента...но знам че ДЗИ яко се циганята когато се наложи да плащат по каско...Така че нека и те са в черния ти списък...


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Автокаско

Мнениеот vucata » Сря 14 яну 2015 22:43


Uniqa :th_up


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Автокаско

Мнениеот golfer » Сря 14 яну 2015 22:50


pepo_1986 написа:Стойност на автомобила 6000лв.

6000лв. го купи, по твоя оценка или по Шваке? :mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот Vlad777 » Чет 15 яну 2015 8:46


Като цяло не е важно в коя компания си застрахован, а кой те е застраховал и кой се занимава в случай на нужда. Задължително се консултирай със застрахователен брокер. И то истински брокер, който осигурява съдействие при завеждане и ликвидация на щети. СДИ не осигуряват никакво съдействие - само те насочват към адреса на застрахвателната компания и се оправяш сам.

Ето какво прави един истински брокер:
- помага ти да избереш най-подходящата застрахователна компания според цена и условия;
- има денонощен телефон, на който звъниш в случай на някакво събитие и ти казва какво точно да направиш и напишеш, за да ти се запази интереса и да не ти откажат щетата в последствие;
- след това идва с теб, за да си заведеш щетата, следи какво попълваш в документите и какви документи представяш пред застрахователя - дяволът е в детайлите;
- препоръчва ти доверен сервиз, в който да си отстраниш щетите максимално бързо и безпроблемно. Занимава се със сервиза и контролира какво се случва там и в какви срокве, за да не чакаш. Дори познавам брокер, който осигурява и безплатен заместващ автомобил по времето на ремонта, за да не стоиш без кола;
- Всичкото това е БЕЗПЛАТНО ЗА КЛИЕНТА, защото брокерът си взима възнаграждението като комисион от застрахователя. За крайния клиент цената на застраховката е еднаква или по-ниска при брокера. icon_idea

Във форума също имаме брокери, които могат да предложат тези услуги. icon_idea


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автокаско

Мнениеот R.o.s.e.n » Пет 16 яну 2015 14:24


pepo_1986 написа:Здравейте колеги да ми препоръчате в коя компания да си направя пълно автокаско от до.Стойност на автомобила 6000лв.

Армеец. До сега не са отказвали да ми приемат щета и плащат добре.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 17 яну 2015 14:53


В момента наблюдавам какво се случва с едно Т4 застраховано в Булстрад.
От камион излита парче лед и чупи фар,мигач,решетка,панел под фара подбит сериозно,калник ожулен сериозно,имаше и още един детайл,но не си спомням кой.
Буса е с оценка 4000лв.От Булстрад описват щетите и 5 от елементите са за подмяна.
Превеждат 238лв,по цени в магазини въпросните части струват 560лв без отстъпки.
Като не говорим за оригинални части.
Фар за 160лв оригинален няма.
В момента върви комуникация по мейла,но се съмнявам да изплатят още пари.
Преди години за почти идентични щети,Булстрад 50лв,по КАСКО 100(голямо дърво),Армеец-150лв.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот batkotivalio » Съб 17 яну 2015 15:20


Трудна работа. Общо взето излезеш ли от възможността за възстановяване на щетите по фактура положението е тегаво. Казвам го от личния си опит в Армеец. За последните ми щети от градушката платиха 1000лв по експертна оценка (щетите са за 2000). С две думи моя извод е, че ако е по-стара и не е по фактури не си заслужава въобще да правиш каско. Дребни неща плащат разбира се, но що се касае за нещо по-голямо, като цялостно боядисване, просто губиш!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот Vlad777 » Съб 17 яну 2015 20:07


На мен пък за градушката ми платиха 1300 лв по експертна оценка, като тя не включваше 2 от детайлите, за които бях взел вече 250 лв, но не бяха възстанвени до градушката, т.е. нямаше как да ми ги платят отново тях.

Това при положение, че предна и задна броня нямаха щети, както и дясната врата. Т.е. за 8 детайла, челно стъкло и кора под чистачките съм взел 1550 лв, което е напълно достатъчно да си възстановя щетите. (8 детайла по 150 лв средно са 1200 лв, кората и челнто стъкло са 350 лв)

Естествено застраховката ми е сключена през застрахователен брокер и донякъде и това има значение :wink


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот batkotivalio » Нед 18 яну 2015 22:02


Само за сравнение - при мен 14 описани детайла.


Потребителски аватар
martinesto
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:

Автокаско, мнение за застрахователни компании

Мнениеот martinesto » Съб 12 дек 2015 13:27


Здравейте, колеги !
Може ли да споделите вашите мнения и отзиви, относно застрахователният продукт "Автокаско" ?
Във коя компания си заслужава, да сключа този продукт ?
Както знаете нашата марка е интересна за автокрадците и не е излишно да го има като бегла превантивна мярка.
Считам, че темата ще бъде полезна за всички, като се извинявам на уважаемите модератори, ако не съм уцелил раздела.

Благодаря за вниманието... :th_up


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автокаско, мнение за застрахователни компании

Мнениеот R.o.s.e.n » Съб 12 дек 2015 17:39


На въпроса за каското, аз предпочитам да си го направя и после да не треперя много над колата. Относно коя компания, за сега съм доволен от Армеец. Правя каско на колата при тях от няколко години, като не съм имал никакви проблеми. Само последната година заведох няколко щети(една по-сериозна и няколко малки) и ми ги платиха добре.


Потребителски аватар
martinesto
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокаско, мнение за застрахователни компании

Мнениеот martinesto » Съб 12 дек 2015 19:25


Благодаря за коментара.
Какво Ви е мнението за ДЗИ и Лев Инс, някой да е имал сериозни проблеми със тях?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: loopci и 267 госта