Автокаско къде е най-добре да се направи?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
FreezA
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 1:19
Автомобил: Golf 3 GTi
Двигател: 2E
Местоположение: Г.Оряховица

Автокаско къде е най-добре да се направи?

Мнениеот FreezA » Сря 18 юли 2012 19:05


Колеги искам да си направя каско,понеже ми писна да ми дерат колата пред блока и да ми сгъват ламарините на паркинг.
Един приятел ми обясни,че ако каското е в евро или долари плащат до стотинка вскички части все едно са нови.
Ако някои си е правил такова каско,ако може да сподели към кое дружество е и дали е доволен,ако е имал щети.




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот dlug » Чет 19 юли 2012 8:49


Ако е за колата от гаража-забрави някой да ти плати до стотинка щети за 20 годишна кола. Няма такава компания


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот kris11 » Пет 20 юни 2014 18:53


А не е така. Аз сък към ДЗИ .Сега чакам 3то РПУ да намери 1 за да му напраска акт за влизане с/у знак - обели ми корубата на дясното огледало и се счупи някоя щипка на стъклото на паркирал автомобил.
Преди 3г 1 ми отнесе лявото огледало -платиха го -автомобила за 1 час в сервиз за монтаж на ново боядисано огледало к-т.
А и при тия потопи по-добре да имаш каско.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот siso_k » Пет 20 юни 2014 20:05


По въпроса за каското смея да твърдя, че имам доста широк поглед върху нещата. Аз бих ти препоръчал Един от следните три, като под №1 според мен е най-коректния на пазара:

1. Алианц - :th_up за мен най коректните на българския пазар - да се знае -нямам нищо общо с тях, от опита който имам говоря.
2. Уника - :th_up също коректни
3. Лев Инс или Евро Инс - :th_up от българските най коректни - често се случва да си променят отказа, ако им се напише аргументирано възражение

Къде да НЕ се застраховаш:
1. Бул Инс - :thumb_down при никакви условия - масово не плащат, дори да нямат основание за отказ!
2. Армеец - :thumb_down с една дума Измекяри - масови откази за аларми, за несъответстващи ключове или разминаване в броя на декларираните ключове, и за инсценирани застрахователни събития
3. ОЗК, Олимпик - :thumb_down
4. Булстрад, ДЗИ- :thumb_down

ПС: И все пак написаното е лично мнение, изградено на база на това с което съм се сблъсквал до момента. Възможно е и най-коректния застраховател да откаже неоснователно.

Последна промяна от siso_k на Пет 20 юни 2014 20:55, променено общо 3 пъти.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот jordanpar » Пет 20 юни 2014 20:08


Каско не се прави в компания където всеки чул недочул ти предлага.
каско се прави там където имаш познато брокерче застраховател и оценител и който при евентуални щети и липси ще ти окаже съдействие.Човешкия фактор е на първо място винаги.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот dobrin » Пет 20 юни 2014 20:43


Аз пък съм доволен от Армеец. Всички автомобили до сега са ми били застраховани при тях. Плащат доволно при щети.


helikamov
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот helikamov » Съб 21 юни 2014 8:05


Колегата jordanpar е абсолютно прав.
Много е добре, брокера да ти е поне малко познат.
Иначе, съм доволен от каското на Allianz.


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот R.o.s.e.n » Пон 23 юни 2014 9:25


dobrin написа:Аз пък съм доволен от Армеец. Всички автомобили до сега са ми били застраховани при тях. Плащат доволно при щети.

+1 за Армеец, плащат много добре.
Точно с такива драскотини пред блока и аз имах доста проблеми, когато се преместих в новата кооперация, явно някой беше решил, че държи местата пред нея. Драскаха колата доста пъти с ключ и какво ли още не. Вече 4-5 пъти съм ходил в Армеец и до сега не са отказвали да платят, напротив плащат всичко и то добре.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот VWGT » Пон 23 юни 2014 16:16


точно така, там където брокера ти препоръча :)

(все пак по възможност гледам да избягвам ексмутренските застрахователи чисто на принципна основа)


Потребителски аватар
Clv13
Мнения: 203
Регистриран на: Пон 05 окт 2009 8:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот Clv13 » Вто 24 юни 2014 14:10


Моето каско е в Армеец и такива паркинг щети са ми изплащали неколкократно. Веднъж дори ми бяха блъснали леко колата, пак на паркинг и платиха добре.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот Вълчан » Вто 24 юни 2014 14:51


ДЗИ----един път ми отказаха обезщетение поради факта че точно на същият детаил имах лека вдлъбнатина от камъче отразено във първоначалният протокол.След солидно охлузване не признаха нищо та се наложи да си го оправям аз.След година бях ударен и имах за ремонт 3 детаила.Парите които ми дадоха стигнаха за един.От тогава престанах да давам по 500лв на година за каско.
Армеец----как да имам доверие на Тимаджиите като при първоначалният оглед на колата за каско ми пишат фабрична аларма без дори да я проверят.Аз пък друг откъде да знам че кола 2013г би нямала фабрича аларма.Мисълта ми е платих 800лв каско плюс 160лв гражданска при тях....а ако не даи си боже я бяха откраднали нищо нямаше да получа точно заради тази недеиствителна фабрична аларма.Има цяла тема тук за тези номера които въртят точно Армеец...Никога при тях вече... :thumb_down


Потребителски аватар
FreezA
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 1:19
Автомобил: Golf 3 GTi
Двигател: 2E
Местоположение: Г.Оряховица

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот FreezA » Вто 24 юни 2014 18:36


jordanpar написа:Каско не се прави в компания където всеки чул недочул ти предлага.
каско се прави там където имаш познато брокерче застраховател и оценител и който при евентуални щети и липси ще ти окаже съдействие.Човешкия фактор е на първо място винаги.


ако нямаш познат какво правиш,нищо не застраховаш или обуваш кънките при някое измамно дружество :gruebel


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот VWGT » Сря 25 юни 2014 9:25


FreezA написа:
ако нямаш познат какво правиш,нищо не застраховаш или обуваш кънките при някое измамно дружество :gruebel

с познат е най-добре, вариант 2 ти е просто някой по-сериозен брокер. Те си имат много здрави взаимоотношения със застрахователите, да не говорим, че в повечето от случаите си имат и сервизи и как да кажа, интересът ви е взаимен да се опишат щетите както си трябва, за да могат после в техния доверен сервиз да ги отремонтират :) проблемът е само че трябва да проконтролираш качеството на работата (особено за бояджийските услуги). Ама това важи и за много други сервизи.


Потребителски аватар
VladoM
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 01 мар 2010 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: автокаско къде е най-добре ?

Мнениеот VladoM » Сря 25 юни 2014 10:04


Аз от години застраховам и моята кола и тази на родителите ми в Армеец, защото за разлика от други, с които вече имам горчив опит, не отказват да плащат дори и малки щети. За мен, особено в София е немислимо да не се направи каско на колата, била тя и не много нова. От парите, които съм взел от каското в Армеец, до сега съм оправял вече 2 брони, калник, огледало и веднъж ми бяха надраскали колата през двете врати. Това последното като го видях и направо тръпки ме побиха, толкова грозна черта и то си личеше, че е направена нарочно, ако нямах каско направо щях да полудея.


Потребителски аватар
pepo_1986
Мнения: 448
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Автокаско

Мнениеот pepo_1986 » Вто 13 яну 2015 14:06


Здравейте колеги да ми препоръчате в коя компания да си направя пълно автокаско от до.Стойност на автомобила 6000лв.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 259 госта